Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinXP - uživatelské účty

Ahoj všem, prosím o radu:

Domácí single počítač s WinXP SP2 s účty:
* Administrátor (nezobrazuje se na úvodní obrazovce)
* Artur - správce počítače
* Bohouš - správce počítače
* Cyril - omezený účet

Artur a Bohouš se pohádali a nyní mají obavu, že jeden z nich může druhému ze vzteku změnit typ účtu ze "správce počítače" na "omezený účet". Je možno tomu nějak zabránit, např. někde něco nastavit, co by ten druhý správce pc nemohl obejít?

K účtu Administrátora nemá přístup nikdo z vyjmenovaných A,B,C. Artur i Bohouš chtějí být i nadále správci pc. Administrátorovi samozřejmě musí zůstat plná práva ke všem zásahům.

Doufám, že je to srozumitelné? Děkuju předem za odpověď.

Zkoušela jsi z nich udělat PowerUsery?
To je takový hybrid mezi omezeným účtem a adminem. Mohou téměř všude, takže by to těm "specifickým" rogramům nemělo vadit, ale nemají plný přístup ke správě počítače (měnit hesla adminům)

Musela bys přes pravou myš na Tento Počítač / Spravovat / Uživatelé
Ve vlastnostech čtu na záložce "Je členem" bys pak odstranila skupinu "administrators" a přidala "power users"

Problém může být ve Vaší verzi Windows XP, o které se nezmiňujete. Ve verzi Home je na výběr jen správce nebo omezený účet (nic jiného).

Nesmíš tam chodit přes ovládací panely, ale viz můj příspěvek výš - pravá myš na Tento počítač / Spravovat / Uživatelé - rozkliknout a záložka "je členem".

K dispozici je mnohem víc předdefinovaných skupin než Admin a BFU