Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externy Disk 2,5" USB 80GB problem s pridelenim pismenka pod Win (XP)

Zdravim,

kolega mi doniesol Ext. USB HDD 80 GB, ktory sa napaja len cez USB, a od kupy vydrzal cca 3 mesiace.

-predtym:
po pripojeni cez USB k lub. pc s Win XP sa sam zdetekoval nainst. a pridelil pismeno disku (X:) - fungovalo to OK

-potom:
po istom case - NEFUNGUJE
t.j. zdetekuje zariadenie, nainst. - da zelenu sipku do tray oblasti, vidiet ho v Hardware medzi diskami,
! len ! neprideli ziadne pismeno disku.

Mate nejake tipy ako to aspon nakratko prinutit nejako fungovat, aby sa dali vytiahnut data - nema ich zazalohovane ! (skor ako to odnesie na reklamaciu)

(rozmyslal som aj linux mount (pravdepodobne to ma NTFS),
poprosil by som nejake napady, ako sa dostat k datam (ak sa to este da)

pozn. disk sa toci

vopred diky za pomoc.

diky za tip, ale nie je to v spravcoch diskov vidiet, su tam len pevny disk a cd-rom,

inak ked som to cital bez interp. znamienok, tak blbe - mozno znamena nieco ine, ako som chcel napisat :)

malo to byt - 'je to blbé'

-neviem, ci by nepomohlo, pokusit sa to pripojit v linuxe - moment. nemal ziadny v blizkosti.

to som este neskusal, snad bude taky konektor ako na USB krabicke,

inak to mi pripomenulo, ze by som mohlo vyskusat vymenit usb kabel, ale momentalne mam len s velkym hranatym koentkorom pre velke USB zariadenia, tam je micro usb samica

No ja neviem kam to zapajas ale uz som sa stretol s tym ze ak je zapojene do predneho USB konektora tak kvoli nahovno kabliku v kejse tam vznikaju chyby a USB2 zariadenie sa potom zle identifikuje alebo Win s nim nevie pracovat apod. Vzadu je taky isty USB konektor ako vpredu (velky). Ak vobec nejaky USB konektor vpredu mas, nepisal si kam to strkas a ake tam mas kable (napr. aj nekvalitne USB predlzovaky apod mozu tiez robit problem). Pouzi len original kabel co bol s tym diskom a skus to strcit do zadu do USB konektora ktory ide priamo z dosky (t.j. je umiestneny v bloku pri vsetkych ostatnych konektoroch ktore idu z dosky).

ok uz som pochopil :), ze myslite normalny rovnocenny - rozmerovo koenktor - len je vyvedeny priamo z MB. ok, skusim

inak ten USB kabel je original dodany kabil cca 50 cm & hruby.

skusal som teraz cca na 3 PC a vzdy zdetekoval nainst. ikonka, ale ziadny disk v spravcovi diskov ani inde

idem na ten zadny konektor.

některý box na externí disk může požadovat naswitchování disku výhradně jako "master"

uvažuju co se ti mohlo podařit otočit o 180° - tuším obyčejná usb redukce pro 2.5"disk bez boxu, že jo? mám takovou černou gembird, má jedno víko "průsvitnější" pro vniřní ledky, patří to nahoru jako nálepka na hdd.
(4 volné piny v luftě jsou právě nastavení master, atd.)

po připojení k ntb svítí červeně, při práci s diskem jen poblikává

Vyskusaj ho na inom pc. Ja mam skusenosti s tymito diskami, ktore si beru napajanie z usb, ze na 1 z 10 PC nefunguju. Aj ked ty pises, ze predtym siel na tom pc, co si trosku odporuje. Ale schvalne to skus na inom pc.

No hej asi disk zdochol. v tom pripade to co ti identifikuje Win je len ten USB -> IDE radic, ale uz nie samotny disk.
P.S. teraz je otazka ze ci to reklamovat tak alebo sa pokusat to otvorit a disk skusit pripojit cez IDE (redukciu 3.5->2.5) ze ci nie je problem len v tom USB radici co v tom je.
To by sa im ale asi nepacilo pri reklamacii ze si do toho vrtal. Skusil by som kontaktovat predajcu ze co on na to.

Diky za vsetky rady, ten disk je asi kaput, este skusim nabootovat do linux-live a tam nejako pripojit, ale asi smola.

-rozoberat to nemozem (zaruka)

-otocenie o 180' som myslel cely HDD (nech maju hlavicky z druhej strany G :) (na niektore disky to niekedy zabralo - na kratsi cas)

-ledku to ma len lednu - modre kolecko - staticke (len ci ide stava)

P.S. reagujem az teraz, lebo som sa uz na net vtedy nedostal