Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externy Disk 2,5" USB 80GB problem s pridelenim pismenka pod Win (XP)

Zdravim,

kolega mi doniesol Ext. USB HDD 80 GB, ktory sa napaja len cez USB, a od kupy vydrzal cca 3 mesiace.

-predtym:
po pripojeni cez USB k lub. pc s Win XP sa sam zdetekoval nainst. a pridelil pismeno disku (X:) - fungovalo to OK

-potom:
po istom case - NEFUNGUJE
t.j. zdetekuje zariadenie, nainst. - da zelenu sipku do tray oblasti, vidiet ho v Hardware medzi diskami,
! len ! neprideli ziadne pismeno disku.

Mate nejake tipy ako to aspon nakratko prinutit nejako fungovat, aby sa dali vytiahnut data - nema ich zazalohovane ! (skor ako to odnesie na reklamaciu)

(rozmyslal som aj linux mount (pravdepodobne to ma NTFS),
poprosil by som nejake napady, ako sa dostat k datam (ak sa to este da)

pozn. disk sa toci

vopred diky za pomoc.

Diky za vsetky rady, ten disk je asi kaput, este skusim nabootovat do linux-live a tam nejako pripojit, ale asi smola.

-rozoberat to nemozem (zaruka)

-otocenie o 180' som myslel cely HDD (nech maju hlavicky z druhej strany G :) (na niektore disky to niekedy zabralo - na kratsi cas)

-ledku to ma len lednu - modre kolecko - staticke (len ci ide stava)

P.S. reagujem az teraz, lebo som sa uz na net vtedy nedostal