Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejdu niektore stranky v IE6

Mam taky problem, vo firme na NIEKTORYCH pc , aj po cistej instalacii nejdu niektore stranky. napr. www.vub.sk ide ok, ale ich internetbanking / https/ nejde. Ale z toho isteho pC na tom istom mieste ostatne banky aj ich internetbanking ide, cize https je povolene. Zoberem predmetne pcko inde, a tam ide aj internetbanking vubcky. je tu adsl linka s modemom zyxel a routrom huawei, zatial nemam prava na ich spravu. Moze byt chyba tam? NAT, velkost paketov alebo co????? napr. nedaju sa stiahnut ani aktualizacie zo stranky microsoftu, nejde ani messenger . . . ale bez zmeny nastavenia cohokolvek na volnej sieti wifi ide toto vsetko bez problemov. A zaujimave je, ze to len niektore pc vo firme, na niektorych to ide. Pomoooooc . . . . .

Nie som expert na siete ale ano mohol by byt problem na routri, napr. s portami, NAT, alebo je tam nejaky firewall apod. Mohol by byt problem aj na samotnom PC vo firewalle (aj vo windowsovskom, skusil by som ho na chvilu vypnut - v sprave siete, pravy klik na sietovku atd).
Co znamena ze internetbanking nejde? Co to zobrazi? Nejaky error?
P.S. a skontroluj aka IP a maska siete je nastavena u daneho PC (ipconfig -all).

adresy su nastavene OK, prideluje dhcp . . .
nastavenie firewallu na to nema absolutne vplyv / nehladiac na to, ze bez zmeny konfiguracie / proste zoberem notebook z kancla do mesta, tam sa pripojim na nejaku wifinu a vsetko OK . . .
diagnostika siete hlasi problem s portami http 80, https 443 a ftp 21, ale to je nezmysel, lebo internet banking ostatnych bank, aj gmail ide ok . . .pouzivaju https, minimalne na prihlasenie . . . Zobrazi sa klasicka windosova hlaska ze stranku nejde zobrazit . . blablabla . . .

nie "adresy" ale napr. aj maska siete je zaujimava.
Urcite vies ze Win firewall sa da nastavit pre kazde zariadenie (sietovku) osobitne, takze je nepodstatne ze to s WiFi ide, ak to nejde cez LAN tak predsa skusim na chvilu vypnut firewall pre danu sietovku.

Aky presne problem hlasi diagnostika? incomming http samozrejme nepotrebujes, len outcomming.
P.S. tipujem to skor na problem na routri (NAT, port forwarding apod). Na routre (NAT atd) ale nie som expert tak snad sa k tomu vyjadri aj niekto kto je...

diky, adresami som myslel samozrejme komplet nastavenie, aj masku aj gw a pod, vsetko je korektne. Este ma napada, ze pozret IPcku pc z ktoreho to ide, a potom ju natvrdo supnut tomu co nejde, co by on na to.
Diagnostika hlasi ze sa neda nemoze pripojit k internetu pomocou http, https a ftp. mam skontrolovat firewall pre prislusne porty a dalsie informacie mi poskytne poskytovatel internetu alebo vyrobca software brany firewall . . . srandisti . . . ale aj tak diky.

No ved a mas tam nainstalovany nejaky softwarovy firewall alebo antivir (dnes uz sa dokonca aj antiviry cpu do inet komunikacie)? Ak ano tak ho vypni. Ak nemas ziaden dodatocny SW tak mas teda len windowsovsky a ten sa da vypnut (radsesej len na chvilu na skusku, potom hned nazad zapnut) v ovl.panely - siete, tam kliknes na sietovku, pravy klik, a vlastnosti alebo zabezpecenie ci co. A tam mozes odskrtnut ze chranit toto pripojenie (z ikonky sietovky zmizne potom maly obrazok visiaceho zamku).

vsetko povypinanae, aj firewall, aj mcafee . . .
chlapi, pozor, notebook . . .
1.vo firme nejde, pripojim sa kablom na hostovsku hotelovu siet bez akejkolvek zmeny nastaveni, samozrejme okrem toho co nastavi DHCP, a vsetko OK
2.niektorym pocitacom vo firme to funuje . . .

takze podla 1 to je problem routru a modemu
podla 2 to vyzera na problem PC

ja vazne neviem coho sa mam chytit, lebo so spravcom routra je to asi na dlhe lakte

takze ak by vas nieco este napadlo, aj blbovina . . . za pokus to stoji

bod 2 muze byt taky router
jeste jednou prekontroluj masky podsite (to stejne bude pravdepodobne stejny).

tak zkusme jeste jednu vec : co identifikuje pocitac na routeru :MACek sitovky - zkus naklonovat MAC z funkcniho stroje - schvalne co to udela

edit// DHCP - nastavujes na automaticky nebo na ip routeru?

Já mám doma vytvořenou malou síť přes router GN-BC01 jeden PC přes UTP kabel a druhé PC+PDA přes WIFI. V této síti mě nejdou zobrazit stránky computer.zive.cz ,ale když router dám pryč a přípojím PC se síťovou kartou přímo na kabel WAN stránky computer.zive.cz se normálně načtou.( když zkusím ping, přes router nedostanu odpověď a když ho dám pryč odpověď dostanu)
Ještě dodám že dřív mě šli načítat jejich stránky normálně ale co změnili nový vzhled jejich stránek tak už se mě nenačtou