Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako zapinat PC pomocou dialkoveho ovladaca TV tunera

Na poradni ma dnes zaujal jeden thread, kde Prasak spomenul, ze si zapina PC pomocou dialkoveho ovladaca.

Tiez som vlastnikom TV karty ManLi SAA7130 a rad by som si ju nastavil na zapinanie PC.
Zatial som si ju nastavil na ovladanie Winampu, hlasitosti a podobnych veci pomocou freeware-oveho Girder 3.2 (tusim). Ako na to (Prasak)? :-)

Od tý doby, co jsem si pořídil TV kartu, tak zapínám PC dálkovým ovladačem, co byl k tý kartě přibalenej. Takže taky za dvířka nemusím lézt.

Kamarat na intraku (elektrotechnik) si zohnal jeden maly senzor (dostat v hocijakom radioobchode), pripojil ho na seriovy port a pomocou uz neviem akeho programu ovladal uplne cely pocitac hocijakym dialkovym ovladacom od telky, ktory mal k dispozicii... Je sice pravda, ze tymto sposobom by sa pocitac asi zapnut nedal... to len tak na okraj...

ja v nom mam nastavene zapinanie/vypinanie monitoru, ovladanie hlasitosti up/down/mute, "stlacanie space" - ked pozeram film vo VLC, space-om viem pauznut film:-) no a nakoniec winamp - next/previous/play/pause/stop. vsetko tie veci, ktore pouzivam, ked som na posteli a som lenivy vstat.

Mam to na samohrajce a nesedim u toho, ale dost jsem se zapotil pri nastaveni spousteni aplikaci (MV2 - i kdyz ma na Girder plugin, neni moc funkcni, XMPlay - ten se odmital spoustet uplne, PowerDVD - po spusteni ovladacem nebyl aktivni). Taky jsem dlouho laboroval nad nastavenim zvuku (basy, vysky, prepinani kanalu). Nastaveni AC3 dekoderu je dodneska "nevyvolatelne" ovladacem (na to jsem neprisel). Jinak, jak pravim, chodive to je, i kdyz to pouzivam velmi sporadicky (neni nad bezdratovou krysu ;-)).

no vyzera to faakt jednoducho. zas len nie pre mna, ale takisto je to tam riesene Girderom. teda mozno sa pohrabem v nastaveniach tohto SW a zapinanie PC cez dialkovy ovladac bude hotovy. len mi nie je jasne, ci su tieto komponenty (tv tuner) v PCI slote "zive" ked nie je PC zapnuty, len pod prudom...sice existuje WakeOnLAN, tak ktozvie...

Zapinat mozes PC kartou vtedy, ak to karta podporuje. Na PCI zbernici je k dispozicii vsetko potrebne (aj standby napatie aj signal PME ktorym sa da PC prebudit, v BIOSe povolit wake on PME alebo wake on PCI PME apod), ale najprv musi ta karta samozrejme mat prislusne obvody ktore by boli napajane zo standby napatia, sledovali senzor dialkoveho, a aktivovali patricny signal. Aj to tvoja karta nema tak mas smolu. Skus pozriet k nej navod :-)

OMG :-[ na take som uplne zabudol...vsetko hladam hned na nete

edit//

Inac ako nechcem rypat, ale u manli by som bol rad keby to vobec zobrazovalo TV. O dalsich funkciach by som radsej nesnival... No ale mozno teraz prekvapia...

je to absolutne tak. nie je to najslavnejsia kupa mojho zivota. vlastne som ju dostal do daru (od matky, to snad obstoji ako vyhovorka, nie? :-D)

edit2//

budete sa mi smiat, ale na CD nie je ziaden manual. ani v .pdf ani v inom formate. je tam niekolko readme suborov, avsak vsetky pojednavaju len o instalaci, aj to len obmedzene na rozne verzie windowsu. vdaka ti, Manli! ani na nete, ani na CD. mozno ten manual ani neexistuje. :-?:x:

Neztratil, ale Prasak občas taky chodí po práce a musí se starat o manželku :-D

U mě je zapínání PC dálkovým ovládáním prostý: TV karta to podporuje, ke kartě patří Ir čidlo vyvedené na 120cm kablíku a v BIOSu stačí mít zapnutý WakeOnLAN.
Pak stačí namířit ovladač na čidlo, stisknout červenej čudlík a voila! PC startuje.
Jak to funguje, už popsal MM..

teda na zapinanie PC nepotrebujete dalsi SW? nastavite to priamo v SW vasho TV tuneru a ide to? potom to vyfajkujem za vyriesene. bohuzial, vzhladom k tomu, ze k mojmu ManLi sa vyrobcovia hanbili pribalit manual a takisto ho ani nevypalili a nevystavili na webe, tak to zrejme podporovat nebude 3-[ tazke smola. vdaka za odpoved. snad to dakomu pomoze.

pekny vecer.

To nebyla otázka SW od tuneru, ale je to HW řešení přímo od výrobce. Nic jsem nenastavoval, až na BIOS.
Ostatně, od ManLi bych nečekal nic dobrýho. Jeden kámoš se nechal ukecat na koupi grafárny ManLi a dopadlo to tak, jak jsem čekal - reklamačka a výměna za Saphire.

Ano, podporuje. Jak píše už nahoře MM, musí být v BIOSe zapnuto Wake on PCI. V PVR Setting musí být povoleno dálkové ovládání.
Instalaci karty jsem dělal klasickou z dodaného CD ke kartě přes to šílené flashové intro, :-) žádný další úpravy, prostě to chodí.

Ale nepoužívám to. Počítač stejně ještě vypínám přepěťovkou a tu mi dálkový ovladač nezapne. No a taky se musím přihlásit do XPéček - jestli tohle jde přes ovladač ke kartě už jsem nezkoušel, ale nejspíš ne..:-)