Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte s upgradem PC

Dobrý den,mám doma starý počítač a chtěl bych ho trochu vylepšit.Jelikož tomu vůbec nerozumím,potřebuji poradit. Chci koupit tyto čtyři komponenty:základní desku,procesor,grafickou kartu a pamět.K dispozici mám zatím pouze 9000kč.Nepotřebuji nijak nadupaný počítač,ale chtěl bych za tuto cenu co možná největší výkon.A aby tyto komponenty byly mezi sebou navzájem kompatibilní.Diky
Změna předmětu, původně: konfigurace PC (mif)

Znova bych se zeptal, zda je nutné PC upgradovat?
Jestli je na práci, tak ještě dost vydrží. Pokud hodláš stříhat video
nebo hrát nové hry, tak určitě se ti vyplatí upgrade.
Nějak jsem získal dojem, že love nejsou vyloženě určující.

Můj neobjektivní tip je deska GigaByte, grafika GigaByte, AMD procesor,
RAM 2x1 GB třeba laciné a kvalitní A-DATA nebo raději značku s doživotní zárukou.

Právě že love jsou pro mně to hlavní. Kdyby nebyly,tak není co řešit. Co se týká střihu videa,tak to každopádně(sorry,o tom jsem se předtím nezmínil). Co se týká her,tak žádný fanatik nejsem,ale syn už hraje čím dál náročnější hry. Díky za tip,ale chtělo by to být trochu konkrétnější.Moje současná kofigurace:

Procesor:AMD Athlon(tm)XP 1900+

Základní deska:MSI KT3 Ultra-ARU(MS 6380E)(5PCI,1AGP,1CNR,3DIMM,Audio)

Grafická karta:Geforce4 MX 440 64 MB

Pamět:512 MB (DDR SDRAM)

skřín - ATX

Zdroj: FSP Group INC. FORTRON/SOURCE
MODEL NO: FSP 350-60PN (PF)
AC INPUT: 115/230V~ , 10/5A 60/50Hz
DC OUTPUT: 350W

+3,3V - 28.0A(ORG)
+5V - 30.0A(RED)
+12V - 18.0A(YEL)
+5Vsb - 2.0A(PURP)
-5V - 0.3A(WHITE)
-12V - 0.8A(BLUE)
P.G. SIGNAL(GRAY)
GROUND(BLACK)
(+3,3V & +5V=220Vmax)

Ten zdroj, co mas, se na nove pocitace moc nehodi. Duvodem je pouze jedna a jeste k tomu prumerne vykonna 12V vetev. Silna 3,3V vetev je na nic, vyuziva ji prakticky jen AGP (coz mit nebudes) a SATA disky (budes mit jen minimum).

Ja bych v dane situaci - pokud nechces menit zdroj - upgradoval asi takto:

pameti A-Data DIMM 1024MB DDR II 800MHz 822,-
deska Asus M2A-VM - AMD 690G 1486,-
CPU AMD Athlon 64 X2 3800+ EE 35W 1774,-
hdd Samsung SpinPoint T HD501LJ - 500GB SATA II 3062,-

Celkem cca 7 tisic.

Zbyle penizky muzou poslouzit na nakup OS nebo pokud uz OS mas, tak treba tichy chladic. Nebo za par korun regulator otacek ventilatoru chladice (ktery se dodava spolu s procesorem), uvedeny 35W procesor skoro ani nehreje.
A nebo jeste lepe druhou 1GB pamet. 2GB RAM je velmi solidni zaklad i pro nejblizsi budoucnost.
Klidne bys mohl zbyle penize utratit i za grafickou kartu, neco s cipem ATi 2600XT by urcite nebylo spatne. Nebo 2600Pro, jak uvedls ostatne sam. Cokoliv vykonnejsiho bych se vzhledem ke zdroji zdrahal osadit - pak by mela takove graficke karte predchazet vymena zdroje.
Pokud na vymenu zdroje dojde, navrhuji Seasonic SS-400ET 400W OEM. Stoji cca 1400 CZK a ma uz dve 12V vetve, kazda da stejny proud, co jedina vetev tveho Fortronu (mimochodem Fortron je znacka kvalitni, bezesporu, ale typ uz zkratka zastaraly). Pokud bys do budoucna chtel osadit brutalne vykonne a zrave graficke karty, poohledni se mezi zdroji Seasonic po silnejsim kousku. Ale i tenhle 400W zarucene nezklame. Tichy je take.

Integrovana grafika v mnou navrhovane desce neni spatna. Tvou GF4MX rozhodne prekona. Samozrejme, Bioshock si na ni uspokojive nezahrajes, ale jinak je vazne docela pouzitelna. Pokud neplanujes napechovat PC kartami, spokojis se i s formatem microATX, ktery ma. Navic je dost solidni na to, abys do ni treba casem osadil i ty nejvykonnejsi CPU a GPU. Deska je vezme.