Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reprobedna povesena na strop membranama dolu a zivotnost repro

Ave. Mam v umyslu zavesit bednu (viz titulek), ale netusim, jak moc negativni vliv bude mit na menice, budou-li viset (viz titulek). Je to dost prekerni situace, neb jako "kralikoid" v panelaku mam za sebou 0,0m mista, tudiz zadni efekt musi viset nad hlavou. Zde otazka: vyhnijou (provesi se) ty menice /membrany/ natolik, ze to bude mit slysitelny vliv na poslech? Pokud ano, jak dlouho to vydrzi bez totalniho "ohluchnuti" bedny?

PS: jeste par technickych detailu - jedna se o /puvodne/ center osazeny dvema stredobasy a jednou kalotou s celkovym sinus vykonem (spickovym prikonem) 120W (presne ty menice neznam a kuchat to nebudu).

Na sousedy nade mnou z vysky zvolna se*u metrakovym shitem (terorizuji me uz drahnou dobu stehovanim nabytku kolem pulnoci a bresknymi hlasy pod vlivem prchavych latek). Hulakani do hlavy je sice problem, ale snad to usmernim "zmerenim" mistnosti mikrofonem receiveru a naslednym nastavenim zpozdeni. Jde o to, ze mi zhnily sedmicky (zadni surroundy) a chtel bych je nahradit kvalitni bednou (degraduju 7.1 na 6.1).

...okamžitá asocialce... :i:

Tři mládenci jdou z diskotéky v Břeclavi domů do Lanžhota po kolejích. Potká je ajznboňák: "Tak co chuapci, po trati, po trati?" "Strýcu, my nejsme potrati - my sme chuapci Uanžotčané!"

(bohužel pro některé zvuky místního nářečí neexistují abecední znaky)

Strýc Tuček z Lanžhota jede na vozíčku do Břeclavi a ve škarpě si hrají dva malí kluci. Uvidí vozíček, na něm strýca tož pěkně pozdraví. "Dobrý dén strýcu Tučkuj." Strýc udiveně: "Odkál, vy pazgřání, znáte jak se menuju?".
"Odkál? Máte to napsané na cedulce na vozíčku."
Strýc Tuček se praštá rukou do čela a s výrazem objevu ve tváři zahlaholí "Ahá!"

To mi říkal jeden vinař z Velkých Bílovic, když mi chtěl vysvětlit, kdo jsou to Uanžotčané.

Kámoš má snad už 15 let pověšené reprobedny velké tak 70x40x30 cm v rozích obýváku (v paneláku), takže je to asi prima. On je děsný znalec, jak to přesně má být a když to dělal poprvé, lítal doma s metrem a s úhloměrem, jelikož to musel mít "vymakané" podle nějakého návodu v časopise "Stereo".
Mě to vždy bylo celkem jedno, jelikož jde pouze o to, aby člověku nelítala vlající kravata do očí, protože když je na ní spona a člověk nemá ochranné brýle...
U 2x 200 W a "vohulených" Led Zeppelin to je fakt asi fuk.

Reprakom sa nestane nic (vodorovne ulozenie repro sa pouzivalo niekedy aj v autach - vzadu v "dekli" kufra za sedadlami), kvalita zvuku tazko povedat do akej miery to mas tak hifi, aby si nieco postrehol. Ona membrana je relaivne lahka takze jej gravit. sila je vpodstate zanedbatelna oproti tym magnetickym silam co tam posobia pri hrani.
Skor by som sa bal bezpecnosti - az to niekomu padne na hlavu. Kvalitu stien/vrtanych dier/uchyteni poznam a ja osobne by som si pod to zasadne odmietal sadnut, hlavne ak na to uchytenie budu posobit take vibracie ake je schopny 120W box s basakmi vytvorit :-)

P.S. ja osobne by som to riesil len zadnymi bednami vedla (po stranach) gauca (to je potom 5.1 alebo ako to je) a na zadny repro by som kaslal. Aj tak su takmer vsetky filmy total blbosti a nejaky zadny repro to nezachrani ;-)

Navic osmicka hmozdina udrzi slona

- no ale len vtedy ak je to dobre urobene. Velakrat sa stane ze z betonovej steny sa pri vrtani "vytrusi" aj nejaky ten mm viac priemeru ako by clovek chcel, a v tom hmozdinka udrzi ho... Uz som to videl takto velakrat. Alebo tehlova stena z dutych tehal je tiez problem ptz. hmozdinka nema skoro na com drzat (ptz. duta tehla) apod. takze pozor na to. Ale da sa to urobit dobre, nie je to zas az taky problem, netvrdinm ze sa to neda.
Ale ja by som na nejaky zadny repro (navyse zle umiestneny - nie vzadu ale hore) kychal a asi ho tam vobec nedaval :-)