Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okolni site

Mam dva pc WIN XP proffesional.
Oba maji nastavenou skupinu DOMA.Pro jistotu jsem u obou vypnul firewall.Mam zaple zjednodusene sdileni
Kdyz dam okolni pc tak z jednoho na druhy se dostanu.Ale obracene ne .(
Cim to muze byt?

--Co tam mas nastaveno u jednotlivych pocitacu?-
Nevim jestli jsem Vas dobre pochopil ale zkusim to
Vsechny pocitace jsou v pracovni skupine "Doma". Pridelovani IP adres probiha pomoci DHCP.FIrewall jsem pro jistotu vypl.
V nastaveni sitovky jak jste mi psal mam protokol site Internet TCP-IP a jeste jsem doinstaloval v tomto nastaveni Transportni protokol kompatibilni s NWLink IPX-SPX-NetBios
Na tisic procent mam vyply firewall na vsech PC.
Je to co jste mel na mysli?
Bohuzel problem stale nevyresen.Uz jsem z toho nestastni.Nemuzu pridavat asi sitove tiskarny

tady je netbios

[http://img212.imageshack.us/img212/2409/netbiosmx3. th.png]

----
dale
start
spustit
services.msc
Podpora rozhraní NetBIOS nad protokolem TCP/IP
spusteno (popripade restartovat)
---
dale
klik na listu vedle startu
spravce uloh
procesy
presvedcit se ze bezi proces
alg.exe
------
dale
sitova pripojeni
pruvodce instalaci site
a udelat znova zasitovani
---

Mam zaple zjednodusene sdileni

prehod si to na normalni - ten vymysl je des ;-)
---

V nastaveni sitovky jak jste mi psal mam protokol site Internet TCP-IP a jeste jsem doinstaloval v tomto nastaveni Transportni protokol kompatibilni s NWLink IPX-SPX-NetBios

mas tam doufam v protokolech : sdileni souboru a tiskaren v sitich ms?

ahoj,jak kdy a jak kde.V praci bezdrat.Doma pomoci kabelu.
Pripojeni pomoci kabelu.
Notebook-Router-AP
Do routeru jsou pripojene dalsi pc.Ty si mezi sebou muzou sdilet data.Ale ja je v pracovnich skupinach nevidim.Vsichni jsme v tomto pripade pripojeni kabelem.
Notebook ma jak bezdrat tak sitovku pres kabel

Hele, možná napíšu pitomost, protože tomu tak dalece nerozumím. Já když jsem propojoval dvě PC přes router, tak mi někdo poradil, že na obou PC musí být také účet se stejným názvem, ne jen stejný název domény (mám na obou Widows XP Home). Takže v reálu to mám tak, že na mém PC mám user účet , který vůbec nepoužívám, se stejným názvem, jaký používá syn v druhém PC. Nevím, jsetli by to bez toho fungovalo a jestli to má nějaký smysl, protože jsem to nastavoval ještě před propojením PC přes router, nicméně to funguje...

Ano to je potřeba na ověření přístupu - viz můj článek :-) Ale na to aby se "viděly" počítače (mírně retardovaný pojem z Microsoftích sítí :-)) to potřeba není. To je otázka NetBIOSu.

BTW aby se viděly dvě PC s XP je ještě legrace, horší je když to příjde na ženský, chci říct když si tam člověk ještě pustí Sambu. Já mám jen doma v síti tři fyzické PC, doménu a ještě tři virtualizované servery, jeden se Sambou, a musel jsem si na to pustit WINS protože jsem na ten Windows netbios vs. Samba neměl nervy a DNS mi přišlo jako přehnaná věc.

mne sa v sieti s cca 50 pc a asi 5 pracovnými skupinami raz stratila cela pracovna skupina. A ked prihlasil novy pc do stratenej skupiny, nevidel okolo seba vobec nic, pritom pingi isli. Potom som si spomenul na jednu aplikaciu , co tam este bola na linuxe, vytiahol som linux zo switcha a pracovna skupina zrazu bola spat. nasledoval restart linuxu a vsetko zase bezi ako ma.
A k tym XP pro, takisto moze byt zapnuty firewall na routery, skus krizeny kabel priamo do obidvoch pc a nastav pevne ip a skus ci sa uvidia