Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypadky pripojeni k internetu

Mám win xp prof.Před týdnem mi začal každých 5 minut vypadávat internet.firma projela připojení a vše v pořádku.Síťová karta bliká.Ukazuje mi to (síťový kabel odpojen).
A ještě při najetí stránky mi najede jen minimalizovaná.Né na celou obrazovku.Nevím co s tím.
Prosím prosím poraďte. HEDVIKA

Změna předmětu, původně: internet (rh)

Drahý(á) Hedviko Janebo, doporučil bych zkontrolovat (případně vyměnit) kabel, který vede do síťové karty - je zřejmě buď poškozen samotný kabel, nebo konektor, který je jeho součástí. Ať tak či tak, výměna by měla pomoci.

ale kabelem to být nemusí ...... podle mě to bude nějakým virem (dělalo mě to to samé) .... vyřešil jsem to tím že dojel týpek od poskytovatele našeho netu, ten tam instul nějaký spešl prográmek a tím "odje*al" ten vir (avast,AVG,nod......... nic nepomohlo)

myslíš že ti tuhle hlášku nedokáže vyhodit chyba v softu (např napadeným virem?) Moje zvukovka (už jsem sem psal o pomoc) se po hodině vypne a tváří se že v PC není (pc psal zařízení nebylo nalezeno a že je odpojeno nebo tak něco) ...... ale je tam!!! (dělalo to i s integrovanou zvukovkou, takže problém ve spojení nebyl). Samozdřejmě špatná kabel nevylučuju. Jako elektronik bych vzal multimetr a kabel proměřil :-D

PS: Přesně tuhle hlášku mě psal PC když ně nejel net a bylo to virem.

start - spustit - cmd [enter] ipconfig -all
vypsané adresy porovnej s těmi od poskytovatele, měly by být uvedené ve smlouvě. (jestli máš nějaký domácí router jsi nenapsala.)
a můžeš z legrace zkontrolovat ve správci úloh (ctrl+alt+del), co ti bere největší výkon %cpu.

tahle primitivni pomucka nemuze odhalit skutecny "unik" vykonu.doporucil bych process explorer ze sysinternals a zamerit se eventualne na kolonky :Interrupts a DCPs - pokud "neco" bez "duvodu" zere procak

Největší výkon procesoru odjakživa žerou "Nečinné procesy systému". Toho šmejda se zbavit a viděli byste, jak dokážou být wokna rychlý :-D

souhlasím, ale pro obsluhu pc tápající i v českých win bych pochopitelně process explorer nedoporučoval.
jako vodítko k nakopnutí stačí, když bude nepříčetně velká zátěž u některého procesu svchost.exe nebo iexplore.exe - a pokud nejde o nějaké zprasené winupdate, jsme skoro doma.