Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSH FTP

Zdarec, zkoušel jsem se pomocí FileZilla dostat na sftp server - login a heslo ok. Stáhnul jsem několik souborů, ale u souboru "domácí úkol.txt" to hlásilo soubor neexistuje. Ve skutečnosti se tento soubor ve filezille zobrazil asi takhle "dom c! #kol.txt" (ilustračně)
No prostě problém se znakovou řadou... (?) FileZilla nastavena na "Automatická detekce" znakové řady s tím, aby použila utf-8 pokud to server podporuje. Taky mám možnost si nastavit libovolnou znakovou sadu...
Později jsem stáhnul jiný program a ten i přes zkomolený název soubor bez problému stáhnul. Ale i tak by mě zajímalo jak si to mám nastavit.

Díky za radu

No ten server byl docela ok. Jedná se o sftp.vse.cz. Stáhnul jsem plno souborů jen tenhle ne :( A asi o 10 min později jsem použil WinSCP a ten to stáhnul v pohodě, až na to že název taky zkomolil a do pc se mi to taky uložilo zkomolený, ale to neřeším.
Zkusil jsem možnost
"Vynutit UTF-8" nešlo,
cp-1250 nešlo,
cp-850 nešlo,
víc jich neznám... :)

HEAD request "/" to sftp.vse.cz (146.102.42.82)
HTTP/1.1 200 OK
Date: Sat, 06 Oct 2007 17:22:18 GMT
Server: Apache/2.0.59 (NETWARE) mod_jk/1.2.15
Last-Modified: Tue, 08 Apr 2003 09:49:04 GMT
ETag: "1954e-520-8690e400"
Accept-Ranges: bytes
Content-Length: 1312
Connection: close
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Total bytes read: 285

zkus tudle tu