Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Každou hodinu aplikace skončí v liště

Ahoj, mám zajímavý problém... Když hrajou kluci hru, tak v každou celou hodinu ta hra spadne do lišty a . Neukončí se, jenom se to přepne tak, že vidím plochu a hra je v liště. Po kliku jsou zase ve hře a můžou hrát zase hodinu, než se to stane zase....Nedělají to jenom hry, ale i další programy (Cool Edit, Pinnacle apod..) Jako kontrola času (budík) je to skvělé, ale začíná mě to otravovat...Jsem z toho tydýtko... (winXP Prof)

v prohlížeči události nebylo nic, Ad-Adware naše 4 Tracking kookie, NOD mám už půl roku - akt. automat, ale v Zone Alarmu jsem zakázal přístup na NET Win.med.player,Nero istaler, MAtroska pack a Virual Daemon Manager - zpropadené děcka....Uvidím ve 13:00....

On to nemusi byt ani vir staci ze niektory program kazdu hodinu nieco robi a popritom nastavi na seba focus (focus znamena ze ktora aplikacia prijma spravy od klavesnice atd.). Moze to robit akakolvek aplikacia, napr. aj ICQ a podobne hovadiny, ak sa to deje pravidelne tak postupne vypinat vsetky beziace aplikacie, skontrolovat ktore vsetky aplikacie maju povolene nejake autoupdate, skusit vypnut antivir atd. ze kedy to prestane.
Tiez mozno vtedy ked sa to prepne skus stlacit medzernik ci sa nieco neaktivuje, ak ano tak to co sa aktvovalo to sposobuje.

P.S. a skontrolovat planovac uloh vo windows ci tam nie je nieco naplanovane na kazdu hodinu.

už fakt nevím....

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.0 (BETA)
Scan saved at 18:55:14, on 16.10.2007
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS \system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\service s .exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\syst e m32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C : \WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\ A ti2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spools v .exe
C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe
C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe
C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon .exe
C:\Program Files\Net Activity Diagram\nad.exe
C:\WINDOWS\system32\devldr32.exe
C :\Program Files\SpeedFan\speedfan.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Nová složka\rapget.exe
E:\W_UTIL\HiJackThis_v2.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.seznam.cz
O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
O4 - HKLM\..\Run: [MSConfig] C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Net Activity Diagram] C:\Program Files\Net Activity Diagram\nad.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - Startup: SpeedFan.lnk = C:\Program Files\SpeedFan\speedfan.exe
O22 - SharedTaskScheduler: Browseui preloader - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O22 - SharedTaskScheduler: Proces mezipaměti kategorií součástí - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

--
End of file - 2756 bytes

Nejspíš budeš muset projet nastavení všech programů, jestli některý z nich
nemá nejvyšší nebo vysokou prioritu, obvykle kvůli aktualizaci nebo zjišťování
nových verzí, kontrole HDD atd. Zkus u všech programů zrušit načítání při startu Win,
podívej se ještě jednou na Plánovač úloh...
Je to práce pro vraha, ale jinak to nevidím. Pokud to vyřešíš, nezapomeň to napsat.

Nebude za tím nakonec ten NOD32? (sám ho nemám, ale) něco mi říká, že si kontroluje aktualizace každou hodinu. Odpoj se od netu a vyházej úplně všechno, co se Nodu týká - ukončit pouze aplikaci z lišty nestačí.

Možná to máš opravdu rozbité... :-/

A naco? Ja som mal na NB zonealarm asi mesiac a potom letel... Je to hrozny smejd. FW vo Win je nazvem to "relativne dostacujuci" :-) Daj si tam SP2 a zaplaty, vypni vzdialenu spravu a neries to na FW sa vykasli. Aj tak tam furt klikas len na "Allow" lebo nevies co to po tebe chce :)

ja som mal pocit ze ten zonealarm mi posahal do systemu a odstavil windows firewall (ale netestoval som to len sa mi win FW zahadne vypinal). To moze byt dost nebezpecne, aj ked myslis ze ty to predsa nakliknes lepsie, nenakliknes. Preto ZoneAlarm u mna letel kade lahsie.
P.S. navyse v tom vyskakovacom okne zonealarmu som mam pocit houby videl ze co presne sa kam presne chce pripojit (podstatne informacie boli poskracovane lebo textbox mal neuveritelnych 1x3cm :-) alebo co uz sa nepamatam). Dlasia vec je co urobis ked bude chciet ist von svchost.exe alebo este lepsie - ked bude chciet ist dnu nieco pre IE alebo iny prehliadac apod (to by sa malo teoreticky zakazat kedze IE nie je ziaden server, ale predpokladam ze 99.99% ludi to povoli).