Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OT: Cukriky Lekoricove konfety

Dnes uverejnili na sme clanok o tom, ze sa bude asi zase robit zivacka Pedro, tak ma napadlo, ze sa spytam, ci niekto z pamatnikov nevie kde by som mohol zohnat cukriky oznacene kedysi ako Lekoricove konfety (ak sa dobre pamatam). Jednalo sa asi o 10-15mm sulceky (valce), co bol vlastne pelendrek obaleny nejakou ofarbenou cukrovou hmotou. Zhanam ich uz par rokov a nikto mi zatial neporadil. Vyrabali sa v cr, dnes mozno snad v Polsku. Na SK ich urcite nie je dostat (uz som skusal aj u distributurov a nic;o)).
Mozno si to niekto z 80 rokov este pamata.
Inak tie cukriky boli u nas v potravinach dost nedostatkovym tovarom.

Clovece, vratil si mi detstvo :-) Akurat som sa dnes so susedom pri venceni bavil na temu lekoricove cukriky a nikde sme ich nikto nevedel zohnat a to uz dlhu dobu. Som na internete viac ako doma, ale nikdy ma nenapadlo hladat tu cukriky, dnes som to zmenil a huraaaaaaa. Presne tie obalovane sulceky milujem....

Diky OXO