Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OT: Cukriky Lekoricove konfety

Dnes uverejnili na sme clanok o tom, ze sa bude asi zase robit zivacka Pedro, tak ma napadlo, ze sa spytam, ci niekto z pamatnikov nevie kde by som mohol zohnat cukriky oznacene kedysi ako Lekoricove konfety (ak sa dobre pamatam). Jednalo sa asi o 10-15mm sulceky (valce), co bol vlastne pelendrek obaleny nejakou ofarbenou cukrovou hmotou. Zhanam ich uz par rokov a nikto mi zatial neporadil. Vyrabali sa v cr, dnes mozno snad v Polsku. Na SK ich urcite nie je dostat (uz som skusal aj u distributurov a nic;o)).
Mozno si to niekto z 80 rokov este pamata.
Inak tie cukriky boli u nas v potravinach dost nedostatkovym tovarom.

Clovece, vratil si mi detstvo :-) Akurat som sa dnes so susedom pri venceni bavil na temu lekoricove cukriky a nikde sme ich nikto nevedel zohnat a to uz dlhu dobu. Som na internete viac ako doma, ale nikdy ma nenapadlo hladat tu cukriky, dnes som to zmenil a huraaaaaaa. Presne tie obalovane sulceky milujem....

Diky OXO

A ty balené turecké medy. Za 0,40 Kčs tyčinka a za snad 3,60 pytlík s arašidovými. Těch jsem si narval do pusy snad 5 a jsa řádně olepen, olizoval jsem manželce ucho, až mi je hodila do kamen (na svatební cestě na chalupě) a měl jsem jich z celého pytlíku jen oněch 5 buuuuuuu..

Tureckej med! Tak ten mám rád a moje žena ho přímo zbožňuje. U nás v Jednotě dokonce prodávají v půllitrových kelímcích takovou pěnu z tureckýho medu, to je žrádlo!!!! I já jsem schopen sežrat celej kelímek a to nejsu nijak vysazenej na sladký, narozdíl od manželky, ta by zpucmula i tři najednou.

Mě by zas zajímalo jestli se dají někde koupit klasické velké pendreky a aby měli chuť jak za komančů balený v celofánu po 5ks. Nikde sem to už neviděl. Ty zabalený po jednom kusu v papíru se tomu trošku blíží ale není to ono. Babička mi toho kdysi koupila celou krabici snad 100krát 5ks:-)Sežral sem to do týdne...