Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak prekopirovat win XP z jednoho HDD na druhy?

Ahoj,

potrebuju poradit jak nejjednoduseji udelat preneseni obsahu HDD na jiny HDD.

1. Mam v ntb HDD s legalnima XP a je tam nahrany nejaky preload od IBM. Potrebuju toto vse presunout na novy a vetsi HDD i s tim preloadem, abych nemusel prochazet aktivacema win atd., jde to vubec udelat? Smaozrejme vim, ze si muzu udelat zalohu ghostem a nahrat to na novy HDD, ale nevim, jestli to prenese i tu aktivaci win a ten preload, ten preload tam chci, protoze je to dost dobra vec, kdyz se neco podela.

2.Take potrebuju vedet, jak zjistim, jestli je ten preload na HDD skryty a nebo ne?

3.Take nevim, jestli vubec ghost bude fungovat, kdyz stary HDD je 100gb a novy 250gb, mam pocit, ze to nepujde hodit obnovu z ghostu z HDD 100gb na HDD 250gb, pujde to?

Dik za rady

programy pro klonování disků buď samy přednastaví vhodnou změnu oddílů v poměru disků (kdysi jsem používal dosový ghost), nebo se tě jejich průvodce zeptá v jakém poměru má vytvořit rozdělení na novém disku (true image).
každopádně starý disk ti zůstane zachovaný, takže kdyby se nedejbrtník něco potento, začneš zase znovu.

Aha, ale ja mam takovy matny pocit, ze jsem kdysi neco z ghosta obnovoval na novy HDD, ale tusim byla i jina zakladovka a neslo to. Ale mam jeste jednu vec, ted jsem vlezl do Ghosta a primo v nem je volba naklonovat disk na jiny HDD.. Myslis, ze to pujde kdyz ho pripojim pres USB v ramecku? To by byla naprosta bomba. Ramecek nemam a nechci ho kupovat abych zjistil, ze to nejde, ale kdyz by to slo, tak ho hned koupim.

aha, existuju aj 2.5" kable s 2 konektormi ale skor vyuzijes ten USB ramecek (das si do neho potom napr. ten povodny 100MB disk, a budes mat prenosny disk). ghost by mal vediet pracovat aj s USB diskami. Ale ci to bude vediet aj na tvojom NB (BIOSe) a s tvojim ramcekom to netusi nikto (ale malo by to fungovat).
Dlasia otazka je ci sa da v ghoste prisposobit velkost aj pri tej fcii "klonovanie", to zhlavy neviem, budes musiet skusit. Ale ten USB ramcek ti bude IMHO tak ci tak uzitocny.

Aha, tak ja ho koupim. Jinak ted jsem to zkousel prehrat na CF kartu pripojenou pres ctecku a Ghost to vubec nevidel a nenasel a pak jsme si tam precetl, ze to nejde na smazatelny media, ale smazatelny medium bude i HDD pripojeny pred USB, ne? Ten 100gb disk prodam, bude mne k nicemu, koupil jsem 250gb a to staci. Nemuzu za ty kraviny porad utracet.

Tak to si si nieco precital blbo.
Ak citacku ghost nevidel tak to je trochu problem, disk by ale vidiet mohol, kedze citacka je trochu odlisne USB zariadenie (zvycajne "multi-LUN"), ale nemusi vidiet ani HDDzavisi od viacerych veci, nemam krystalovu gulu.
Tak si urob image disku na nieco ine, alebo si zozen 2.5" kabel s 2 konektormi. 2.5" disk sa pripna na slave prepojkou vedla konektora (je to na disku zvycajne nakreslene).

Tak v te moznosti v programu Norton ghost je napsano tohle

This wizard lets you copy the contents of your drive directly to another location. This feature is useful when upgrading to a larger hard drive.

Unlike the Back Up Drives wizard, Copy Drives does not create a backup image file. Instead, it duplicates your drive directly to another drive.

This wizard cannot be used to copy to a network drive or removable media.

Tak ta posledni veta, to je ono a nebo ne? ja mam tu image na tom starym HDD a muzu ji dat na CD, ale Ghost tam nevidi ani CD mechaniku. Myslis, ze to pujde s tim rameckem a nebo mam koupit ten kabel? Potrebuju aby to jelo a tak koupim to, co je lepsi.

Norton tu ctecku nevidi a vidi jen tohle:
[222cb8.jpg]

Image jde bez problemu udelat i na tu CF kartu ve ctecce, ted jsem to zkousel. Takze kdyz koupim ramecek a udelam ghosta ne nej a pak jen vymenim HDD, tak to pojede? Hodil by se mne pak vic ramcek, tan bych asi jeste nekdy vyuzil, oproti tomu ten kabel asi nikdy. Zas ale jestli ten kabel stoji par kacek, tak je to asi lepsi.

NIE.
Image na USB disk pojde, klonovanie na USB disk nepojde.

Uloz si ghostom image (napr. celeho disku) na flash, vymen disky, obnov ghostom obsah z image na ten novy disk. Skus ci ide recovery. Ak nie tak si bud nedal image celeho disku alebo je recoevry oddiel skryty a je nutne pozriet si web vyrobcu notebooku alebo servis.

Dobre, zitra to vyzkousim.
Nemam tak velkou flashku, tak to musim vymyslet jinak a nebo to musim vic zkomprimovat. Na cd to dat nemuzu, protoze v cd mechanice musi byt cd s Nortonem. Takze koupim kabel a budu klonovat, bude to nejjednodussi. mam to domluveny v IBM, ale chtel jsem si to udelat doma sam. Je to rychlejsi, kdybych to teda umel.

To musis skusit, niekedy je ten recovery oddiel upne skryty (BIOS disku prikaze aby hlasil o to mensiu velkost), vtedy ten recovery neprenesies. Vyrobca NB ale by mal mat potom nejake nastroje na to (vytvorenie a spristupnenie tej oblasti apod).
Musis si pozriet ako to mas na disku a co na nom vidis, trebars z DOSu pomocou ranish partition managera, ale nic nemen len si pozri oddiely. Ak vidis aj ten skryty tak ti to ghsot prenesie ak das klonovat vsetko.

Kdyz stlacim to F5, tak se velikost zmeni dokonce na 12mb. Stahl jsem z toho ranish.com PART244 a porozbaleni to chce porad disketu A, disketu nemam a tak jsem klikal na vse, co se rozbalilo a po kliknnuti na PART244sim se ukaze ta tabulka, co jsem sem daval.

Samozrejme mam porad disk 100gb v ntb.

Jezis maria sak to nemozes pustat pod Windows. Si schopny napalit si bootovacie DOS CD? ak nie tak s tym radsej nic nerob. Mozes si skusit s ghostom to klonovanie, alebo cez image (stary HDD -> image -> novy HDD) a ak to recovery potom nepojde tak to odnes do servisu nech ti to urobia poriadne a nahodia aj ten recovery. Vysvetlovat ako bootovat DOS fakt nemam ani cas ani chut ani silu (mam ruku v sadre). P.S. navyse staci pouzit vyhladavanie a najdes co to je DOS a ako si urobit CD.

CD si umim udelat, to neni problem. Ja jsem nevedel, jak to funguje...:-/

Klonovani neni problem, to si myslim, ze bude v poradku. Ja mam udelanou image uz ted toho preloadu, ale nevim jak to dostat na ten novy HDD. Takze jak jsem pochopil, tak to pujde asi pres ten ramecek a nebo pres ten kabel. Zitra to tak zkusim.

Dalsia vec je co si pisal hore ze "v mechanike musi byt CD s nortonom", ak ti to ponuka aj moznost vypalit zalohu na CD tak predsa predpokladam ta to vyzve aby si vytiahol CD s nortonom a vlozil prazdne CD, nie? Ja som to neskusal ja priamo ghostom na CD zalohu nevypalujem.

A este nieco - diskove oddiely na tom disku by ti mal vypisat aj ten ghost alebo trebars vo Win v sprave diskov by si mal vidiet ci vidis len systemovy oddiel, alebo ci vidis aj ten recovery oddiel (ak ten specialny recovery oddiel vidis tak ho vies aj naklonovat).

Takze veskere starosti byly zbytecne, diky Acronisu a ramecku je vse jak ma byt. Acronis to bez problemu hodil na HDD pripojeny pres USB, treba to umi i novy Ghost, ale ja mam verzi 9 a ta to bohuzel neumi. Klonovani bylo hodne rychle a jen doufam, ze zustaly WIN legalni, ale pri zkousce stahnuti WMP to slo. Kdybych vedel, ze je to tak jednoduche, tak jsem to zvladl vcera.