Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paremetry počítače

Dobý den, jaké parametry musí mít počítač aby dobře fungoval? Myslím tím paměť, procesor...............
Díky za rady
Změna kategorie, původně: Operační systémy (Kurt)

Doporučuje se, aby měl počítač alespoň následující parametry: 1ks procesoru, 1ks paměti, 1ks grafické karty, 1ks základní desky a 1ks nějakého paměťového úložného média. A ideálně k němu připojit i nějakou zobrazovací jednotku.
Ale ani pak není zaručeno, že bude fungovat dobře, to záleží na tom, jak se nastaví a kdo jej bude používat.

No k čemu může tak počítač sloužit?
Ale nic, tyhle rady si nechte pro někoho jinýho.
Všichni se tváříte jako mistři světa a na otázku odpovídáte jako jako jako mistři světa. Fakt dík a jestli máte ještš nějakou chytrou odpověd, sem s ní

Takových jako ty je za korunu kornout. Když se neumíš zeptat, nečekej přesnou odpověď. Jiné parametry bude mít počítač pro kancelářské využití a jiné zase pro střih videa. Takže se laskavě vymáčkni, co na něm budeš dělat, nebo se nic konkrétního nedozvíš.

Docela vostrý slova,ale třeba sis ulevil.
Nejsem počítačovej odborník,proto mě neodsuzuj
Myslím počítač pro normální používání.
Internet, hry, vypalování DVD, telefonování.
Prostě aby měl rychlost, nekousával se.
Omlouvám se všem počítačovým expertům, víc konkrétní být neumím.

Aha, takže chceš koupit počítačovou sestavu a poradit s jejím výběrem? A proč jsi to nenapsal hned?

Internet, hry, vypalování DVD a telefonování ti půjde i na té nejlevnější šunce, kterou seženeš. Takže to je stále trochu nekonkrétní zadání. Za to, aby se počítač nekousával ručí výrobce, nikdo od nás z poradny to ovlivnit nemůže. A v neposlední řadě by bylo vhodné napsat, kolik chceš za ten počítač utratit. Klidně ti můžeme doporučit sestavu třeba za 100.000,- Kč.

P.S.: s ostrýma slovama sis začal nejdřív ty, takže se Kurtovi nediv

Co jste na mě jako vosy? Já jsem v tomhle úplnej laik, takže jestli se mi chcete posmívat, tak si poslužte.
Mě se jednalo o to jaké musí mít počítač parametry, aby fungoval, když si tam dám třeba graficky náročnou hru. Nebo když budu vypalovat, aby to bylo rychle.
Pokud se budem bavit o penězích, mám představu takových 20 - 25tis.
Doufám že chápete, že mezi vámi jsou i lidé, kteřé s počítačema nedělaj každý den a že když se podle vás, hloupě zeptaj, nemusí z nich každej dělat vola.
Díky díky

Kdybys hned na začátku napsal že chceš nový počítač, máš na něj 20-25 tisíc, budeš na něm dělat tohle a tohle, tak se to obešlo bez zbytečných dohadů a pocitů křivdy. To přece není o tom kdo je odborník a kdo laik ale o umění komunikace, jasně a srozumitelně zformulovat dotaz. Nikdo z tebe vola nedělá ani se nikdo neposmívá tomu že nerozumíš počítačům, spíš je tady každý alergický na nejasné a nekonkrétní dotazy. Každý den slýchám "potřebujeme počítač ale vůbec tomu nerozumíme". Moje odpověď je vždy podobná: "odpovědět mi na otázku kolik peněz jste ochotni za něj utratit a co na něm budete dělat na to nepotřebujete být počítačovými odborníky". Stanoví se cenový strop a pak už se to vyladí a zkoriguje na míru zákazníkovi. Prosté.

to se ovšem dozvídáme až nyní (bohužel, málokdo je telepat). Jinak za 20-25 tisíc se dá už pořídit průměrný herní PC na kterém poběží aktuální herní tituly už celkem použitelně.

Jinak co jsem se díval, tak třeba takový host odpovídal přesně na položenou otázku.

P.S.: Doporučoval bych si ohledně PC něco nastudovat. Zatím tvé dotazy byly typu "Chci auto. Co musí takové auto mít?" (a na logickou odpověď že "volant, motor, sedačky, pedály a světla" se ty rozčílíš a prohlásíš, že s tím budeš jezdit po silnicích, dálnicích a někdy i polních cestách..). Takže z tebe rozhodně nikdo z nás vola nedělá. Jestli ho děláš sám ze sebe, to už je věc jiná ;-)

Podívej, já jsem taky laik, ale když jsem si přečetl Tvůj dotaz bylo mi jasné co přijde. Upřimně čekal jsem to horší. Jsou diskuse, že bys to nerozdýchal do vánoc. Takže míň citů a víc používat hlavu. Na druhou stranu, pár takových dotazů a vyškolíš se. Hezký den