Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapínání PC

Počítač na noc vypínám ze sítě, vypínačem na přepěťové ochraně.Po namontování USB 2.0 PCI CARD od Edimaxu se mi PC po připojení do sítě samo zapne.Poraďte prosím co nastavit v BIOSU ,aby všechno fungovalo, jak má.Dík.

Jedině nastavením v BIOSu, musíš si s tím pohrát, s tím nikdo nic nenadělá.
Ostatně: Doporučil bych udělat z nouze ctnost. Přihlásil bych se hrdě k tomu zapnutí po přivedení napětí (stvrdil bych to i v BIOSu) a počítač bych zapínal vypínačem na přepěťové ochraně a po vypnutí bych opět odpojil síťové napětí. Ostatně - doma to tak dělám, ono je to tak lepší nejen kvůli spotřebě a jiným možným ekonomickým důvodům, ale i kvůli bezpečnosti a také životnosti např. zdroje.
Očekávám, že teď někdo vÿskočí a začne tvrdit něco o zvýšeném riziku poruchy zdroje (obzvláštní neználkové přidají i desku, snad jako bonus) v okamžiku přivedení síťového napětí. Tak tedy, pánové, viděl jsem velmi málo zdrojů s poruchou, kterou by snad mohl způsobit proudový impulz při přivedení síťového napětí, ale velmi mnoho zdrojů pokažených dlouhodobým provozem ve stand by, tedy tím, že se po vypnutí neodpojovaly od sítě. A s tou deskou - tak ta už vůbec nepozná, jestli byl zdroj zapnut právě teď, nebo předevčírem.

Ked ani nenapises aku mas dosku a co vsetko mas v BIOSe tykajuce sa advanced alebo power managementu, tak nechapem akym jasnovideckym sposobom ti mame poradit.

Ak sa to neda poriesit nastavenim BIOSu alebo jumpermi na doske (vid navod k doske, zaujimaju ta slova wake on PCI PME apod, a zaujima ta aj nastavenie typu "After AC power loss" ma byt na "Off"), ani sa to nezmeni prehodenim karty do ineho PCI slotu, tak je doska alebo zdroj aj tak uz nanic, si kup potom si novu dosku.