Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lossless audio CD compression na netu

Dobrý den,

zajímalo by mě, existuje vůbec nejaka internetová databaze nebo dokonce i P2P sít (konkretne jaka a kde presne v ty siti), kde by bylo ke stazení audio CD bud nekomprimovane (tedy nejspis asi jako nejaky image file), nebo komprimované ale pouzitim nejake lossless technologie. Samozrejme, že se ptám na CDčka, která nejsou chráněna autorskými právy ;-)

Jeste rekl by mi nekdo, jestli jsou ty lossless technologie opravdu lossless a nijak nezůstávají pozadu vedle normalních Audio CD?

Moc děkuju

Dik, to je mi jasny.. co mi jasny neni je skutecnost, že lidi jsou sileny ohledne mp trojek, a ze vubec neexistuje internetovy zdroj (nebo alespon ja ho nemohu najit) na nekomprimovanou hudbu. Chapu, ze velikost souboru je velka, ale v dnesni dobe, kdy se pres internet tahaji cele TV serialy, moznost stahovat nekomprimovanou hudbu by mela podle me byt samozrejmosti...

A aku hudbu konkretne by si chcel stahovat?
Hudba typu "komercne bumbum" sa kupuje v obchode na CD, a je nekompresovana.

P.S. tym som chcel napisat ze aj keby sme nejake zdroje vedeli tak tu sa ich nedozvies, nie sme tu ziaden warez klub. Skusal si uz hladat na DC alebo torrentoch nejaky .flac? Lebo google mi toho vyhodil dost tak nechapem preco si to nenajdes sam.
K otazke o kompresiiach, ano, "losless" je bezstratove takze je to vo vysledku presne to iste ako neskompresovane.

Dík za návod, že CD se prodava v obchodě. Moc cenná informace. Ale ptal jsem se na něco jiného, pokud jsi si všiml.

A Bůh me chráň od toho, že bych si myslel, že jsi členem warez klubu. Prečti si ještě jednou můj dotaz.

No nevím, zrovna na hip hop..... tam ti postačí i 320bps a věř tomu, že to nepoznáš, že to není CD.
Kde je opravdu poznat zprznění kompresí, tak u klasiky. Dvořákovy Slovanské tance bych z MP3 asi nepřežil. No dobře, přežil, ale pod 320kbps to není ono.
U ostatních žánrů to tolik nehrotím a stačí mi to nad 192kbps VBR.

Protože lidi většinou poslouchaji muziku z různých malých přehrávačů a sluchátek s pochybnou kvalitou, je jim jedno, že kvalita jde o polovinu dolů - stejně to na tom svém "zařízení" nepoznají. Hlavní pro ně je, že dostanou do přehrávače mnohem víc souborů.

Co se týká MP3, tak dobře udělaná MP3 (ztrátová) je pro 90% lidí nerozlišitelná od originálu. okud patříš k těm vyvoleným, měl by zapomenout na CD (i když bezztrátové) a vrátit se k vinilům. Ty jsou na tom s čistotou a dynamičností mnohem líp než CD. Samozřejmě to chce odpvídající zařízení na přehrávání a audio soustavu...

Tyjo, to jsem vubec nevedel, ze vinily jsou čistší a dinamičtější.. Ja měl za to, že CD je vrchol co se týče kvality. Mě by zajímalo, k jaké kategorii lidí patříš ty? :) A pokud do těch 10%, pak se chci zeptat, jestli opravdu neposlouchaš ani CD a hrajes jenom vinily? RESPEKT

...vrátit se k vinilům. Ty jsou na tom s čistotou a dynamičností mnohem líp než CD.

Pozor: nejkvalitnější záznam na vinylu sice zvládne vyšší frekvence, ale s dynamickým rozsahem je na tom hůř(!) než obyčejné CD (jiná věc je, že většina nahrávek na CD toho nevyužívá, protože se snaží hrát co nejhlasitěji).

Jestli jde o kvalitu, je mnohem lepší sáhnout k SACD nebo DVD-Audio než k vinylům.
Někteří lidé sice věří, že mají takové uši, že jim stojí za to pořídit si gramofon + zbytek řetězce za několik set tisíc, aby slyšeli teoretické výhody kvalitního záznamu na vinylu. Má to i svoje mouchy: záznam se za chvíli "ohraje" a už není tak kvalitní, navíc je slyšet každé zrnko prachu.

Co vidím jako podstatné je, že před záznamem na vinyl se používá uplně jiný způsob masteringu, takže nahrávka na médiu je prostě jiná: při masteringu pro vinyl se bere ohled na fyzické vlastnosti media (aby to vůbec bylo přehratelné), což s sebou přináší mnohá zvuková omezení a kompromisy. Jestli se to někomu subjektivně líbí víc, to je jiná věc.

EDIT - tohle je možná zajímavá myšlenka:

Some recent recordings released on vinyl do not undergo the same kind of loudness-based mastering, although some still do. This is partly due to technical limitations of the format and partly due to vinyl now being a product for the niche market favoured by a small number of hi-fi enthusiasts — similar to the CD's role in the mid-1980s.

Za přečtení stojí celý článek Loudness_war, který se zabývá asi největším problémem hudebních nahrávek posledních let.

existuje vůbec nejaka internetová databaze nebo dokonce i P2P sít

existuje

konkretne jaka

de facto všechny p2p sítě

kde presne v ty siti

musíš hledat, někteří klienti některých p2p sítí hledání dle formátu umožňují

CDčka, která nejsou chráněna autorskými právy

to bych rád viděl aspoň jeden normální příklad :-*

jsou ty lossless technologie opravdu lossless

ano

nezůstávají pozadu vedle normalních Audio CD

ne

Moc děkuju

není zač

de facto všechny p2p sítě

musíš hledat, někteří klienti některých p2p sítí hledání dle formátu umožňují

Hledám, ale nacházi toho strasne malo.

to bych rád viděl aspoň jeden normální příklad

Třeba tady freemp3s . Jsou tam sice jen singly,ale určitě budou někde i celá CD.

není zač

Ale ja stejně děkuju :))

pleteš si dojmy.
to že někdo nabízí část svých mp3 zdarma, ještě neznamená že nabízí zdarma celou svou práci, ani to neznamená že nechce dostat vůbec zaplaceno. minoritnější hudebníci ví, že vydavatelské molochy je jen okradou, a že jim zůstanou 1-2%, přestože pro jejich "desku / reklamu / zařazení do r+tv" megavydavatelé nehnou ani prstem, ale zůstane jim za to 50% ceny desky. proto berou zdarma stažené mp3 aspoň jako reklamu, a doufají že si někdo cd za prachy koupí nebo aspoň zajde na koncert.

flac Mono

CDčka, která nejsou chráněna autorskými právy - takový člověk tu chce něco vyčítat o warezu. to platí tuším pro nahrávky přes 50 let staré (zdravím tvůj archív vlachovky), a pravděpodobně pro celý stupidní hiphop.

to že někdo nabízí část svých mp3 zdarma, ještě neznamená že nabízí zdarma celou svou práci, ani to neznamená že nechce dostat vůbec zaplaceno

to jsem ani nerikal, to je snad jasny, to co říkám já, neni s tím vůbec v rozporu. Rozhodne muzou udelat i album z nechránenych singlu a to zdaleka nemusí být

celá jejich práce

, nic jim nebrani v tom, aby vedle komercnich alb vydavali i nekomercni. To, jestli to udelaji nebo ne, je jina otazka. Ja se ptal na hudbu bez autorských prav, respektive s autorskymi pravy, ale nezpoplatnenou.

takový člověk tu chce něco vyčítat o warezu

nechápu, proč me nekteri porad skryte obvinujou z warezactvi. I kdybych warezak byl, tak se tady ptam na nezpoplatnenou hudbu, tak si vsechny keci nechte pro sebe.

(zdravím tvůj archív vlachovky)

co jsou "vlachovky" ? Ja naoplatku zdravim tvuj archiv mono hudby:x:

pravděpodobně pro celý stupidní hiphop.

o tom se uz vubec nebudu bavit, je jasny, ze jses omezenej.

co jsou "vlachovky" ?

Pán je zřejmě mladšího data výroby, to my, co si pomalu tykáme s hnědým uhlím a zažili jsme ještě něco z komančů, tak důvěrně známe TV pořad SEJDEME SE NA VLACHOVCE, což je nezapomenutelná dechová hudba, jak já jsem ten pořad nenáviděl...!