Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 OS

Dobrý den, v PC mám jeden disk na kterém jsou instal. 2 OS , a to WIN 98SE a WIN XP Home. Při přihlášení se zobrazí nabídka výběru OS. V současné době OS WIN 98SE je pro mne nepřístupný ( hrubým omylem jsem změnil FAT na NTFS). Jakou úpravu provést, aby bylo možno provozovat pouze OS WINXP ( změnit cestu při startu OS WIN XP), eventuálně lze po té opět znovu nainstalovat WIN 98 SE. Prosím o radu laikovi - předem děkuji. sedlák

můžeš zkusit nějakým partition maangerem změnit zpátky ntfs na fat (partition magic, acronis disk director)
ale pokud bys chtěl po nainstalovaných xp znovu doinstalovávat w98, vřele ti to nedoporučuju, 150% to dopadne špatně (jde to ale zapomeň na to).
kdybys chtěl jen automatický start xp: pravým myšem na tento pc - vlastnosti - upřesnit - spuštění a zotavení - výchozí: xp, doba zobrazení: 0.

mnohokrát děkuji, funguje to, podej však prst a hned chce celou ruku .... jestli nechci moc prosil bych o radu, zda mohu nějak opravit spouštěcí soubory ) důvod odtranění OS 98SE - (stejně není funkční a ponechat dsik poze pro soubory a zálohy). Sedlák

netroufám si odhadnout, pod jakým písmenem jsou teď xp nainstalované, tipuju na d:
1. pro jistotu si zkopíruj z kořene oddílu s win98 soubory: boot.ini, ntldr, ntdetect.com do kořene xp (jsou skryté, a pozor na dementní schovávání přípon v xp)
2. jdou vymazat všechny podadresáře na nefunkčním 1.oddílu s win98. pro větší přehlednost jdou vybílit i všechny soubory z kořene toho oddílu, kromě uvedených v 1)
3. a je to

taky by šlo:
provést kopii souborů viz 1)
2a) po ní nabootovat s nějakým fdiskem/partition managerem a označit jako active=bootovací druhý oddíl s xp
3a) restart - a po úspěšném naběhnutí xp nechat první oddíl s w98 rychle zformátovat

edit:
pokud se xp označují jako oddíl s c:, šlo by to ještě jinak. kopírovat ty soubory viz 1), zeditovat boot.ini že system je na ...rdisk(0)partition(1) nebo přidat takový řádek, nějakým partition managerem zrušit 1.oddíl, druhý s xp přesunout na začátek, udělat si nové rozložení místa pro čistý systém [windows + program files] a nový oddíl pro ostatní data. ale to nejpracnější = nejdelší, a pokud se něco zasekne, přijdeš o všechno.