Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VHS a DVD

Registruji stálý problém. Mám perfektní analogovou videokameru. Pomocí DTV karty přehraji film z videokazety kamery do počítače, případně film z VHS kazety. Pak jej vypálím na DVD. Pustím v počítači, vše je perfektní. Jakmile však kotouč DVD vložím do DVD přehrávače s úmyslem pustit film přes televizní obrazovku, přehrávač nechce spolupracovat. Zkrátka DVD nelze přehrát. V čem a kde je zakopaný pes? Jde vlastně tato operace provést tak, aby bylo možné DVD přehrát z DVD přehrávače na televizi? Přátelé nejsem profík a prosím o radu co možná polopatickou. Děkuji za případné návody. Miloslav

Problem bude nejspis v tom, ze nagrabovany film z analogu pouze prepalis (nejake avi?) na DVD. Stolni player to nesezere, neb vyzaduje presne definovanou strukturu video disku - na to je treba pouzit nejaky masteringovy soft, an ti tuhle sluzbu vykona. Mas-li napr. Nero Vision, muzes to udelat v nem. Skvely kousek je napr. i Ulead Video Studio nebo Power Director. Nejsou to vsak programy zadara (ale to ten Vision taky ne).

Edit: Snad to zmakne i Windows Movie Maker, soucast instalace WXP. Nemam ale osobni zkusenost.

Doplnim MIFa o jednodussi reseni nez Nero Vision a podobny DVD authoring:

1. zkontroluj, zda tvuj program neumi primo vytvaret DVD Video. Usetril by sis spoustu prace.
2. na tebou vytvorene soubory pouzij program ConvertXtoDVD. Te to zvladne temer z jakehokoliv typu souboru na skoro jedno kliknuti (o predchozim nastaveni kam, velikosti apod.) Pretahne soubor a spustis konverzi.

Zdravím Jendo.
Ten trouba mi odeslal ještě neuzavřenou odpověď. Tak znovu. Mám NTI - DVD Marker. Má v sobě DATA, VIDEO v němž je i složka DVD-VIDEO. Potom ještě COPY a další. Fajn zkusím přes DVD Video. K programu ConvertXtoDVD se dostanu jak? Je placený nebo ve free nabídce? Pokud bych jej použil, pak standardně natáhnut film do PC. Pak jej pomocí tohoto programu convertuji. Do jakého formátu? No a pak pomocí NTI vypálím? Vydám se do včerejška. Dík za radu, budu hledat, pokud se neozveš na můj dotaz. Nejsem "profík" a tak něco pochopit mi trvá déle. Omlouvám se. Bájo zbytek neděle. Miloslav