Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stařeček Athlon XP 2400+

Dobrý večer.Chtěl bych upgradovat sestavu Athlon XP 2400+, 512MB RAM DDR, GF 5200 a chtěl bych poradit jestli má cenu s tím něco dělat. Má představa byla vyměnit grafickou kartu za lepší cca do 2500 Kč, zdroj (nyní KME300W nestačí počítač se vypíná)a nějaký ten case lepší kvality do cca 1500 Kč. Poradí mi někdo jestli to má cenu a když ano tak co se vyplatí.Předem Děkuji Libor W..

Ktery presne Athlon to je? Obvykle to nedoporucuju, ale pokud by to byl Thorton, pokus se to trochu pretaktovat - pri trosce stesti z toho dostanes stabilne o dve tridy vic. Grafiku? Zalezi na tom, cemu davas prednost - ATI nebo nVidia. Pro AGP snad neco z rodiny HD2600 od ATI, ci GF7600 od nV. Samozrejme zdroj - 400/450ku Fortrona. Pridat RAM. Bednu neresim. A vyplati se to - byl bys prekvapen, co udela nova grafarna a dvojnasobek (aspon) pameti se "starou pleckou".

Thorton to asi nebude, buď Thoroughbred, nebo Barton.
Ale jinak můžu potvrdit. 7600GT + 1GB RAM + Sempron 3000+ (jádro Barton, 166 FSB, reálně 2GHz takt, takže asi Athlon 2800+) a stále to stíhá.
Pokud je to na slušné desce, tak proti GF5200 bude nárůst výkonu znatelný.
Jestli se to skutečně vyplatí, je otázka peněženky. (DDR jsou nesmyslně drahý, což se nedá říct o DDR2 ::) )

TB nebo Thorton, Bartose byly az 2,5+. Thortony sly pretocit az srandovne brutalne - proto to navrhuju. S TB moc sanci neni. Co se tyka RAMek, je to smutna pravda. Vyrobci chteji, aby se zurocily prachy za vyvoj DDR2, tak zahlcuji trh. DDR uz zurocene jsou ]:). DDR3 zurocene nikdy nebudou ]:)]:).