Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám SW pro vytvoření videa do kontejneru Matroska

To jsou ty moje nekonečný otázky...

Vstup: video ve formátu mpeg2 (video na DVD)
Výstup: video v kontejneru MKV, konvertovaný dvouprůchodově s použitím filtrů (jak to umí VirtualDub), obsahující dvě nebo víc audio stopy a titulky (vše v jednom souboru).

Požadavky: pro WinXP, free, možnost nastavení dvou průchodů a volba kodéru (kodeku), např. XViD

Co už jsem udělal: hledal jsem na gůglu, ale nedaří se mi.

Pavel

Lokální OT:

Přiživím se na Pavlově threadu. Já zase naopak shnáním něco free, co by (bez ztráty kvality) převedlo video z Matrošky (video + jedna audio stopta) do *avi. No, převedlo... spíše jen změnilo onen vrchní obal, kontejner.

VLC player mi to přehraje, ale nějaké (hw) DVD/DivX přehrávače asi těžko...

MKVToolnix umi praci s temito kontejnery

pro L-Core - MKVextractGUI-otevre kontejner a vyextrahuje oznaceny obsah.

pro Pavla- mkvmerge GUI-predem pripravene filmy,titulky,audio vlozi do tohoto kontejneru.Voleb pro upravu je tam dost-kapitoly,fake four cc,...

skus avidemux alebo handbrake handbrake.m0k.org , handbrake vie spravit aj mkv, ale je akesi posahane, chyba tam nejaky index alebo co a pri pretacani videa to potom vzdy dlho tva nez sa to pretoci, ja to opravujem pomocou mkvmergeGUI z mkvtoolnix balika, otvorim mkv subor vytvoreny handbrake (+ si este ponastavujem napr. jazyk audio stopy a pod.) a znovu to ulozim ako mkv. mkv subor vytvoreny mkvmerge je uz potom bezproblemov pretacatelny. jo a pokial niekomu nejde prehravat mkv, tak nech si nainstaluje posledny ffdshov a k tomu haali media splitter, potom pojde prehravat mkv snad uplne v kazdom playeri. este ma napada, ze tusim aj posledne verzie gordian knot vedia uz aj mkv.

a v suvislosti s tym ma este napada ze teda by si mohol pouzit este napr. auto gordian knot, na prevod vob->avi (pomocou xvid kodeku), a potom premuxovat avi->mkv. ja som ten hanbrake zacal pouzivat namiesto agk preto, ze som hladal nieco na prevod dvd->avi(mkv) pomocou h.264 kodeku (mpeg4 AVC, open source x.264), kvalita videa pri rovnakej velkosti je o dost lepsia ako u xvid/divx.