Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB flash má RAW

Můj USB flash disk 512MB změnil FAT na RAW data se ztratila a chce naformátovat, budiž zase to nějak naláduji, naformátovat šel. Ale mne zajímá jak se to stane (odpojoval korektně) a zdali se data dají obnovit.

getdataback prý funguje i na flashky, ale to si jen cosi vybavuju z poradny, zkus vpravo hledat
pokud jsem měl pocit že na flashce není soubor co jsem před chvílí nahrával, nebo "nějak" nešel nahrát nebo smazat, zatím se mi osvědčilo naformátovat na fat pod linuxem, a skutečně vždy používat ruční odpojení (1 klik levým myšem)

No, moze sa to stat vselijako, trebars chybou v samotnej flash, alebo nejakym studenakom na USB konektore (napajani) a teda to nahodne nieco nezapise apod. Alebo to niekto vytrhol z PC este pocas zapisovania (a dufal ze to odpojil korektne :)

Na obnovenie skus tam nejaky program na obnovenie dat napr. uz menovany getdataback.

Inac to mas este celkom dobre, ja som raz prisiel z dovolenky do prace a na stole (kde flashka vzdy bola) som flashku vobec nenasiel. Nikto o nicom nevedel proste sa vyparila a dodnes sa nenasla. Tak to uz sa da povazovat za riadnu HW zavadu flashky, take rychle vyparovanie :))