Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem operacni pameti

Dobry den, mam v PC 4 sloty pro operacni pameti, mam v nich zatim osazene 2x512Mb, chci si dokoupit dalsich 2x1Gb (dohromady by bylo 3Gb) doporucite mi tento upgrade? vim ze 1 GB ram neni moc. mam slot DDR a pouzivam 400MHz frekvenci takze shanim 2x1Gb DDR400 . napriklad tato product.jsp byla by spatna? pripadne prosim doporucte (CL calovani na stavajicich pametich neznam ale brzy je budu urcite menit takze co mozna nejrychlejsi (CL2,5) nejlepe. ale osobne se v casovani nevyznam. diky za rady

Treba napisat aku mas presne dosku a CPU, ak nevies tak tahaj a spust everest a skopiruj sem aku mas dosku a CPU. Tam si aj mozes pozriet ake mas presne teraz RAM (ake CL)
Ak mas starsi athlon XP tak tie mali problemy s obsadenymi vsetkymi 4 slotmi pri najvyssej (400) frekvencii, takze v tom pripade to nerobit (alebo kupit 2x1GB a predat terajsie 2x512MB). Ak mas nejaky intel chipset tak mozes aj 4 moduly.

Ehm, a co cakas od toho zvysenia RAM na 3GB? IMHO na tu zostavu to budu takmer vyhodene $. Nie je to zla zostava ale neviem co by sa na nej dalo robit co by potrebovalo tolko RAM? Pracujes s velkymi fotkami, alebo zlozitym CAD apod?
P.S. tie nove moduly by tam mali fungovat tak ak chces tak si ich kup...
P.S.2. aha, podla toho co som nasiel googlom (exotickejsiu dosku si mat ani nemohol) ta doska ma predsa len 3 RAM sloty, ako tam chces prosimta nacpat 4 RAM moduly?

Zavisi ake hry, na tom ti akoze idu hry ktore vyuziju viac ako 1GB RAM ?

Ak to hra nevyuzije tak plati len toto: cim viac RAM tym viac zbytocne vyhodenych penazi.
Viac RAM ti hru nezrychli. Moze zrychlit nacitavanie levelu apod., to je asi tak vsetko. Este tak max 1GB by som do toho investoval (potom budes mat 2GB to je na taky PC viac ako dost).
Ak chces zrychlit hru tak v prvom rade sa treba zaoberat grafickou kartou, alebo pripadnym kompletnym upgrade (doska+CPU+grafika+ram+zdroj) ak je dost penazi...

A aku ze to ma dosku ze mu to 8GB podporuje, a ake ze ma Windows, ze 8GB podporuju? WinXP vedia vyuzit max. tak 3 az 3.5GB, viac (vraj podla MS) len po specialnej uprave ale viac ako 4GB este asi nikto nikdy s WinXP fungovat nevidel (tak aby XP tu RAM aj celu rozpoznali a pouzili :)