Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prevod hodnoty premennej z javascriptu do formulára

Mam v javascripte dvojité výberové menu,ktoré dáva v premennej "adresa" nejakú hodnotu.Túto hodnotu by som potreboval dostať do formulárovej položky,ktorú by som poslal mailom.

V html to vyzerá takto (ešte nie je tam spracované to odosielanie).Ja by som potreboval namiesto funkcie "skoc" tú hodnotu adresa preniesť do nejakej formulárovej položky.
html>
<head>
<title>Vyberove menu - dvojite</title>
<script language="JavaScript">
<!--
slovensko=new Array("('Vyhladavac',' ',true,true)",
"('superzoznam.sk')","('zoznam.sk')");
cesko=new Array("('Vyhladavac',' ',true,true)",
"('seznam.cz')","('atlas.cz')");
function skoc()
{
with (document.formular)
{
adresa=vyhladavac.options[vyhladavac.selectedIndex ].text;
if (adresa!="<--------------------" && adresa!="Vyhladavac")
window.open(adresa,"_top");
}
function zmen_krajina(krajina_v)
{
with (document.formular)
{
krajina=eval(krajina_v);
while (krajina.length<vyhladavac.options.length)
vyhladavac.options[(vyhladavac.options.length-1)]= null;
for (i=0; i<krajina.length; i++)
eval("vyhladavac.options[i]=new Option"+krajina[i]);
if (stat.options[0].value=="") stat.options[0]=null;
}
// -->
</script>
</head>
<body>
<form name="formular">
<select name="stat"
onChange="zmen_krajina(formular.stat.options[form ular.stat.selectedIndex].value);">
<option selected value="">Vyber si krajinu</option>
<option value="slovensko">Slovensko</option>
<option value="cesko">Cesko</option>
</select>
<select name="vyhladavac">
<option value=""><--------------------</option>
<option value=""></option>
</select>
<input type="button" name="button" value="Skoc" onClick="skoc();">
</form>
</body>
</html>

Za rady ďakujem

document.formular.meno_polozky_formulara_ktoru_chce s_nastavit.value = adresa.
Ak si tú hodnotu vyberá z formulára (adresa = vyhladavac.options[i].text), tak by bolo asi jednoduchšie už pri vytváraní tých položiek nastaviť aj value - potom by si to nemusel dávať do ďalšieho poľa, ale odoslalo by sa to klasicky. Alebo som niečo nepochopil?

Ja tu funkciu skoc ani nepotrebujem lebo budem vyberať len texty.Tú vybratú textovú hodnotu z dvojitého menu by som potreboval cez mail script poslať ďalej.Poradte prosím čo som tam mal zmeniť a doplniť.Pre vás je to maličkosť ale ja sa v tom nevyznám.Dik

Ja by som to spravil úplne jednoducho bez JavaScriptu:

<select name="adresa">
  <optgroup label="Slovensko">
    <option value="http://superzoznam.sk/">Superzoznam</option>
    <option value="http://zoznam.sk/">Zoznam</option>
  </optgroup>
  <optgroup label="Česko">
    <option value="http://seznam.cz/">Seznam</option>
    <option value="http://atlas.cz/">Atlas<option>
  </optgroup>
</select>

Ak chceš ale pokračovať v tom, čo máš, tak potom nejako takto (ale to bez JavaScriptu je lepšie):

<input type="button" value="Nastav input name=adresa" onclick="this.form.adresa.value=this.form.vyhladavac.options[this.form.vyhladavac.selectedIndex ].text">

A vložil si tam aj ten input name=adresa?

Prehliadače majú väčšinou nástroje na ladenie chýb, ako napr. chybová konzola vo Firefoxe, kde sa napíše, kde presne je chyba.

edit: ak máš ten input name=adresa v inom formulári, tak musíš patrične upraviť ten skript (this.form.adresa.value bude niečo ako document.druhyformular.adresa.value).

Čudným spôsobom v robote mi vyhadzovalo chybu ale doma to akceptuje bez chýb.A naozaj už asi posledná prosba.V mail php scripte ako mám sformulovať adekvátny príkaz na <input type="button" value="Nastav input name=adresa" onclick="this.form.adresa.value=this.form.vyhladav ac.options[this.form.vyhladavac.selectedIndex ].text"> aby mi z neho hodnotu poslalo mailom.Už aj doteraz vrelé dik.