Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prevod hodnoty premennej z javascriptu do formulára

Mam v javascripte dvojité výberové menu,ktoré dáva v premennej "adresa" nejakú hodnotu.Túto hodnotu by som potreboval dostať do formulárovej položky,ktorú by som poslal mailom.

V html to vyzerá takto (ešte nie je tam spracované to odosielanie).Ja by som potreboval namiesto funkcie "skoc" tú hodnotu adresa preniesť do nejakej formulárovej položky.
html>
<head>
<title>Vyberove menu - dvojite</title>
<script language="JavaScript">
<!--
slovensko=new Array("('Vyhladavac',' ',true,true)",
"('superzoznam.sk')","('zoznam.sk')");
cesko=new Array("('Vyhladavac',' ',true,true)",
"('seznam.cz')","('atlas.cz')");
function skoc()
{
with (document.formular)
{
adresa=vyhladavac.options[vyhladavac.selectedIndex ].text;
if (adresa!="<--------------------" && adresa!="Vyhladavac")
window.open(adresa,"_top");
}
function zmen_krajina(krajina_v)
{
with (document.formular)
{
krajina=eval(krajina_v);
while (krajina.length<vyhladavac.options.length)
vyhladavac.options[(vyhladavac.options.length-1)]= null;
for (i=0; i<krajina.length; i++)
eval("vyhladavac.options[i]=new Option"+krajina[i]);
if (stat.options[0].value=="") stat.options[0]=null;
}
// -->
</script>
</head>
<body>
<form name="formular">
<select name="stat"
onChange="zmen_krajina(formular.stat.options[form ular.stat.selectedIndex].value);">
<option selected value="">Vyber si krajinu</option>
<option value="slovensko">Slovensko</option>
<option value="cesko">Cesko</option>
</select>
<select name="vyhladavac">
<option value=""><--------------------</option>
<option value=""></option>
</select>
<input type="button" name="button" value="Skoc" onClick="skoc();">
</form>
</body>
</html>

Za rady ďakujem

Ja tu funkciu skoc ani nepotrebujem lebo budem vyberať len texty.Tú vybratú textovú hodnotu z dvojitého menu by som potreboval cez mail script poslať ďalej.Poradte prosím čo som tam mal zmeniť a doplniť.Pre vás je to maličkosť ale ja sa v tom nevyznám.Dik

Ja by som to spravil úplne jednoducho bez JavaScriptu:

<select name="adresa">
  <optgroup label="Slovensko">
    <option value="http://superzoznam.sk/">Superzoznam</option>
    <option value="http://zoznam.sk/">Zoznam</option>
  </optgroup>
  <optgroup label="Česko">
    <option value="http://seznam.cz/">Seznam</option>
    <option value="http://atlas.cz/">Atlas<option>
  </optgroup>
</select>

Ak chceš ale pokračovať v tom, čo máš, tak potom nejako takto (ale to bez JavaScriptu je lepšie):

<input type="button" value="Nastav input name=adresa" onclick="this.form.adresa.value=this.form.vyhladavac.options[this.form.vyhladavac.selectedIndex ].text">

A vložil si tam aj ten input name=adresa?

Prehliadače majú väčšinou nástroje na ladenie chýb, ako napr. chybová konzola vo Firefoxe, kde sa napíše, kde presne je chyba.

edit: ak máš ten input name=adresa v inom formulári, tak musíš patrične upraviť ten skript (this.form.adresa.value bude niečo ako document.druhyformular.adresa.value).

Čudným spôsobom v robote mi vyhadzovalo chybu ale doma to akceptuje bez chýb.A naozaj už asi posledná prosba.V mail php scripte ako mám sformulovať adekvátny príkaz na <input type="button" value="Nastav input name=adresa" onclick="this.form.adresa.value=this.form.vyhladav ac.options[this.form.vyhladavac.selectedIndex ].text"> aby mi z neho hodnotu poslalo mailom.Už aj doteraz vrelé dik.