Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj místo 12V jen 10,2 V

Občas většinou po startu PC ale i při běžné práci, hlavně teda pokud se roztočí DVD atd. Klesne napětí 12V větve podle programu PC alert až na 10,2 V, většinou se ale pohybuje kolem 11,1 V
Je to v pořádku? Protože při 10,2 V už houká výstraha, že je podpětí.
Mám se znepokojovat, nebo to je normální?
Dříve to nedělalo.

Zdroj je 350W KME
Osazení:
CelerD 2,8 GHz
512 RAM
TV karta
modem
2x HDD
DVD-RW

Jeden ten stejný zdroj už mi na jaře vyhořel, když jsem do USB zapojil mobil, který se přes něj nabíjí.

A proč kupuješ ten samý zdroj, když víš, že je to asi krám? Zkus jiný zdroj, jinak vyzkoušej nějakým dobrým multimetrem (nejlépe ručkovým, např. DU10) přeměřit přímo na konektoru napájení

P.S. Myslíš, že tu sestavu 350W utáhne? No nevim nevim.

Jenom se bojím, že mi řeknou, že to je normální.
Například teď jsou ty hodnoty nejspíš v normě, jen výjímečně to klesne na těch 10,2 asi tak jen když je stroj vytíženější.

Plánuju přidat další HDD, myslíte, že to je rozumné s tímto zdrojem? Není to zadělávání na problém?

Aktuální hodnoty napětí jsou:

Vcore 1,33 V
3,3 V = 3,14 V
5V = 4,92 V
12V = 11,04 V

Jsou tyto hodnoty v pořádku?

Add 1, vem merak a zmer napajeni, soft v PC na mereni hodnot napeti muze mit znacne odchylky, add2, zatez nejakym zpusobenm procak nebo vloz CD do mechaniky a mer o kolik klesne napajeni, pokud to bude mit potom vyraznejsi odchylky, delal bych neco se zdrojem, obvykle pomaha vymena vsech ellytu, pokud mas pajku a odsavacku tak to zmaknes, ellyty stoji par korun, no zkus a potom napis.:beer:

mozna ze zdroj je v poradku, ale naroky na "šťávu" tveho PC jsou vetsi, bych provedl procedury co sem popsal a pak bych se poohlidl po vykonejsim zdroji.

Normální to určitě není, ale zkusil bych to změřit normálním měřákem. Těch 11,04V normální není, bývá tam tak 11,9 až 12,3V. Teď jsem měřil čtyři různé zdroje a ve 12V větvi nebylo nikdy nižší napětí než 11,8V. Pokud ti reklamaci neuznají, zkus ty kondenzátory přepájet. I těch 3,14V se mi zdá málo, obvykle bývá 3,27 až 3,4V.

Údajně se těm údajům co hlásí deska nedá moc věřit, tak to zatím nechám tak, voltmetr nevlastním, a abych odmontovával zdroj a šel s tím do krámu ať to proměří, na to nemám čas ani náladu.
Jinak to jede stabilně bez potíží takže bych to nechal zatím u ledu. Ale aspoň vím že avizované hodnoty v pořádku nejsou, otázka je co je příčinou, jestli špatná hodnota kterou bonzuje deska programu PC Alert nebo faktická chyba zdroje.

To, ze je to KME ale znamena riziko vzdy. Normalny zdroj nema co vyhoriet kvoli nejakemu skratu. (Dobry USB hub/radic ma mat asi tiez nejaku ochranu.)

(Lacne) zdroje su strasne smejdy.
Ja som mal jeden zdroj (Eurocase 200W), ktory bol uz raz opraveny a znova zacal blbnut. Po vlozeni CD do mechaniky a niekedy aj bez toho restartoval PC. A druhy (Mercury 350W), ktory sposoboval zamrzanie a problemy so zapnutim PC a este k tomu vydava neprijemne bzucanie.

Nizke napatie nemusi nic znamenat, pokial vsetko funguje.

Díval jsem se na staré screenshoty a původní zdroj měl 11,20 V... Taky pod normu, takže možná fakt to blbě měří ta deska, ale nevím jaké hodnoty napětí byly v minulosti, protože při hraní her mi PC Alert vypisoval obtěžující hlášku "Abnormal CPU temperature" při které jsem musel PC alert vypnul, protože jinak by to furt hvízdalo, tak jsem ho odstranil ze složky po spuštění a zapínal jen sporadicky.
Uvidíme.

Si schopny aspon napisat aky presne zdroj mas? Ma dve 12V vetvy?
napisat ze mas KME 350W nestaci, rovnako ako nestaci napisat ze "mam auto skoda, 100 koni", a ako problem uvedies napr. ze nezmestia sa mi do toho dva velke kufre", a nikto nevie ci to je skoda felicia alebo oktavia alebo co takze odpoved "ak mas velke kufre kup si oktaviu" je sice spravna, ale ked uz oktaviu mas tak je nezmyselna (co ale odpovedajuci nemoze vediet).

P.S. a jedine spravne riesenie je:
1. kupit si voltmeter, dnes uz su pomaly lacnejsie ako pivo v krcme
2. zmerat to (zlty oproti ciernemu) ked je PC zapnuty, t.j. nic nevytahujes, meras tak ako to je, sondy "zapichnes" na konektore na doske z vrchnej strany alebo meras na molexe pre HDD apod.
3. ak je to pod 11.5 tak by som siel zdroj reklamovat alebo vyhodil ho a kupil normalny (nie KME, nie eurocase, nie noname).

Aha, tak to se mění situace
Jaký zdroj to přesně je, to nevím. Jen že to je 350W ATX P4 zdroj z case....
Otázka jestli nějaký multimetr za kilo bude mít dostatečnou přesnost? Těm levným moc nevěřím, podle mě se klidně může stát, že místo skutečných 11,2 V to naměří 12,9 V, nebo nikoli?

Ak ma na sebe napisane ze je "P4", tak by mal byt OK.
Bezne meraky maju presnost dostatocnu (tusim zvycajne plusminus 1 poslednu cifru) takze na rozsahu 20V (0.00 - 19.99) to bude merat s presnostou 0.01V, to bohate staci. Take odchylky ako pises su nezmysel. Ak merak ukazuje 11.2 tak tam mas 11.1 az 11.3. Ak merak ukazuje 11.20 tak tam mas 11.19 az 11.21.
Je to tak aj u lacnych merakov inac by taky merak vobec nemal zmysel (lacne maju mozno plusminus dve posledne cifry, ale stale je to dostatocne presne).

P.S. doska moze merat blbo lebo tie chipy robia idioti v cine a robia ich nahovno, ale meraky su OK. Ale nespoliehaj sa na to ze ti doska mera blbo, ten zdroj moze byt blby a moze odist a odpalit cele PC, treba to overit merakom. Ak ma pod 11V tak zdroj reklamovat (skusit aj PC zatazit napr. pustit 3DMark apod a stale merat, ak to klesda pod 11V je zdroj slaby/vadny).

P.S.2. aku mas graficku kartu? Ak mas moc zravu, tak treba silnejsi zdroj.