Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD + notebook

Nedávno jsem si koupil nové LCD Samsung 22" 223BW pro rozšíření pracovní plochy ke svému notebooku. Připojení přes VGA; mám nastavené nativní rozlišení 1680 x 1050, 60kHZ. Po připojení k notebooku obraz LCD však zrní (přirovnal bych to nízké frekvenci na CRT monitorech). Zjistil jsem, že když notebook odpojím ze sítě a jede jen na baterii, zrnění zmizí a obraz je čistý. Po připojení do sítě se opět rozzrní. Používám i přepěťovou ochranu na prodlužce a vůbec netuším, čím by to mohlo být. Zkoušel jsem připojit NB k LCD přímo v prodejně (NB byl v síti) a tam se nic takového nedělo. Pokud tušítě čím by to mohlo být, poraďte mi prosím. Předem dík..

Pravděpodobně zemní smyčka přes napájení 230 V. Jestli máš doma ještě starý rozvod 230 V v soustavě TN-C, tak to může být tím. Odstranit by to potom šlo pouze oddělovacím trafem nebo rekonstrukcí rozvodů.
Jindra

Nie, to nie je to co mal na mysli. To co pises je asi (IMHO) trafo na 4 / 8 / 12V. Oddelovacie trafo nemeni napatie (230V na 230V) a je u neho zvycajne napisane to slovo "oddelovacie".
Je otazne ci je na vine vobec zemna slucka takze by si to mozno kupoval zbytocne, kludne to moze sposobovat nejake rusenie z nabijacky. Si schopny zodpovedat moju otazku - mas na nabijacke a monitore len vidlice, alebo zastrcky s dierou? Zapajas obe veci to do tej istej zasuvky?

P.S. ako je pripojeny ten monitor - analogove VGA? Nema notebook a monitor DVI?
P.S.2. ako presne to "zrni", blika alebo co? popis to trochu lepsie (lebo zrnenie u mna znamena "snezenie", a ked pises ze je to ako u CRT pri nizkej freq tak to je nezmysel)

Takze je to preblikavanie, a nie zrnenie?
Skusil si prestavit v nastaveniach grafickej karty (alebo v pravy klik na plochu - vlastnosti - posledna karta - rozsirene atd) obnovovaciu frekvenciu monitora na 75Hz? Predpokladam ze je to zapojene cez normalne VGA a nie cez DVI.

Inac ak je to preblikavanie tak moze to byt nejaka zemna slucka, co vsetko mas zapojene este do notebooku? Vsetko ostatne skus odpojit. Hlavne TV karty pripojene na spolocne TV rozvody, audioveze pripojene na spolocnu antenu a podobne.
P.S. a skus jednu z veci zapojit do 230V naopak, a daj vediet ci to malo nejaky efekt (ak ano tak to je problem jedneho zo zariadeni, ak nie tak je to OK. Normalne by to nemalo mat ziaden efekt).

Tak pak je to asi problikávání. 75kHz dát nemůžu Je to LCD a vyžaduje nativní rozlišení!! Jinak zapojené je to přes VGA. DVI výstup Notebook nemá (pokud vím tak žádný), jedině HDMI. HDMI však nemám v NB, takže VGA. Do NB mám zapojené reproduktory, myš, internetový kabel, klávesnici; takže asi žádný problém. Efekt to nemá žádný. Přehodil a pořád stejné problikávání..

LCD mozes dat na 75Hz (nie kHz). Ak ti to v tom zozname neukazuje 75Hz ale len 60Hz, tak si tam odskrtni "zobrazovat len podporovane frekvencie". Pozri si poriadne vsetky nastavenia ovladaca grafickej karty (ikonka vpravo dole), samozrejme frekvneciu menit len pre externy monitor, nie pre interny display notebooku (tam sa to menit neda).
Rozlisenie ostane predsa rovnake (nativne) ja ti nepisem ze mas menit rozlisenie, ale frekvenciu.

A skus odpojit aj internetovy kabel a reproduktory, len preistotu.

P.S. inac na internate (= na koleji) si viem predstavit problemy s rusenim prenasanym cez 230V, kedze tam kazdy ma zapnute PC a moze to robit dost bordel v 230V, oddelovacie trafo by bolo mozno riesenie ale je to velke a tazke, hladaj googlom slova:
oddelovaci trafo cena site:cz
Mozno by ale aj stacil odrusovaci filter na 230V, tale tazko povedat (to zavisi od toho ci je to zemna slucka alebo rusenie z 230V)

P.S.2. este jedna vec ma napadla - skus obe veci (NB aj monitor) zapojit na obycajnu predlzovacku (bez prepatovej ochrany apod), tu s ochranou skus dat prec. Viem si totiz predstavit aj ze ta prepatovka v predlzovacke robi nejaky problem.

LCD má doporučené nativní rozlišení a doporučenou frekvenci - 1680 x 1050, 60Hz. Abych změnil frekvenci, musím snížit rozlišení. Zkusil jsem to a nic. Pořád stejné. A ten odrusovaci filter na 230V se dá pořídit levněji? Je ale divné, že nedochází k rušení interního LCD NB. Nebo ten notebook má už v sobě nějakou ochranu?

Samsung 223BW technicke udaje:
H: 30 - 81 kHz
V: 56 - 75 Hz
teoreticky by ten monitor 1680 x 1050 na 75Hz este mal akurat zvladat, 1050 x 75Hz = 79kHz plus synchronizacia urobi akurat tych 81kHz. Ak si ale skusil 75Hz a nepomohlo (ziadna zmena?) tak nic kasli na frekvenciu.