Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ake PC vybrat na obsluhu CNC stroja?

Ahojte,

potrebujem kupit hotove PC na obsluhu CNC stroja, kde PC obstarava vsetky vypocty a riadenie stroja.

Minimalne poziadavky od vyrobcu:
- 2 GHz
- 2 GB RAM
- USB 2.0
- WinXP (nutna podmienka).

Prosim o radu ohladom vyberu z hotovych modelov od vyrobcov Lenovo alebo FSC.

Vdaka.

do strojírenského provozu jsem se tazatele pokoušel nasměrovat na ipc (mimochodem nevím v čem nesplňují zadání).
ty mu nabízíš kancelářské pécéčko - i když je mi to divné, budiž.
ale nemyslím že tu arogance ve vyjadřování musí klesnout na úroveň žumpy na živě.

Ten zdroj je určitě postačující (jinak by jej tam inženýři od Lenova nenavrhli) za předpokladu, že nechystáte v budoucnu nějaký výrazný upgrade - např. přidání mechanik, výkonné graf. karty apod. V tom případě by bylo nutné pořídit i odpovídající zdroj. Jestliže to PC takto koupíte a budete v té konfiguraci provozovat (příp. jen rozšíříte paměť), nebude problém.
Co se výpočetní zátěže týče, je důležité tomu PC zajistit dobré chlazení - takže žádné zavírání do skříně, nechte mu volný prostor vpředu i vzadu (zepředu nasává vzduch, vzadu teplý vypouští).

Medzi mojich zakaznikov patria aj mensie strojarske firmy (do 100 zamestnancov) a celkom by ma zaujimalo, co za cnc tam preboha mate.
Dalsia vec je naco tam drbat znackove predrazene pc ked za tu cenu si mozete dovolit kupit pc rovno 2 (druhe moze sluzit ako zalozne). V pripade vypadku akehokolvek hw je vypadok cnc stroja zanedbatelny.
Problemom kazdej strojarskej firmy kde som zatial bol su neucelne vynalozene financne prostriedky pri aplikovani vyroby zalozenej na it.

Značkové PC bude zřejmě požadavek dodavatele stroje. Prakticky zbytečné, ale určitě na to váže záruku k zařízení a IMHO s tím tazatel nehne.
Myslím, že tohle je ještě ten lepší případ, v rámci parametrů potřebuje vybrat značkové PC určitého výrobce. Skutečně velké společnosti (ve Škodě Auto by mohli vyprávět, např.) dodávají předražený a nerozšiřitelný jebky, protože opravdu ze zastaralých komponent, jako komplet i se strojem. Proti tomu je značkové PC, co např. postnul Kurt, za hubičku.