Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno bluescreen a restart PC pri surfovani na IE a Mofila Firefox

Mam problem s tym, ze pri surfovani v IE a aj Firefox mi pada Windows XP /SP2/. Najskor bluescreen /modra obrazovka/ a nasledny restart, mam novy PC a dost na to trapy, je to caste aj niekoko krat za hodinu. proste neda sa vobec pracovat s internetom.

Doska: ASUS M2N-E
CPU: AMD Athlon64 X2 Dual core 4000+
GPU: 8600GT PCie
pamat: 2GB DDR2 PC 6400 800Mhz.....2x1GB dual chanel zapojene
HDD: 160GB SATA II 7200ot. 8 BM buffer

ak niekto viete skuste poradit, budem velmi vdacny...dakujem....

Ak mas novy PC a nejde tak ako ma tak ho chod reklamovat.
Ak si to skladal sam - aku presne tam mas pamat? Pozrel si sa na strankach vyrobcu ake potrebuje napajanie? Je nastavene v BIOSe spravne?

A otestovat RAM, www.goldmemory.cz alebo www.memtest86.com, vytvorit bootovacie CD alebo disketu, nabootovat, nechat testovat.

P.S. este by bolo dobre vediet ako sa pripajas k internetu a ake ovladace si tam nainstaloval (ovladace k zakl.doske, ak mas USB modem tak ten moze robit problem resp. ovladace k nemu, apod).
A hlavne by bolo dobre napisat co presne je na tej modrej obrazovke za chybu (vypni si restartovanie pri zavaznej chybe, tusim kdesi v ovl.panely system).

P.S.2. a aky mas zdroj?

skladal som si sam, vzdy si robim sam PC toto je uz asi 7-my v poradi za posledne 3 roky....nikdy som nemal ziaden problem az teraz co sa tyka bluescreen ale len pri internete,resp, chode IE alebo Firefox. V hrach kde vsetko slape na plyn vykon to nerobi co asi aj podla mna vylucuje zdroj /370W/, ked stiha hry musi aj 2D a windows a IE a spol.

pamat je APACER PC 6400 DDR2800 Mhz zapojene v dual channel 2x 1GB....vyrobca cize Asus presne tento typ na zozname kompatibility nema, ale hlasia sa v poriadku aj frekvence aj tym ze idu v 128-bit dual chan.

Hlasenie Bluescreenu: ***STOP: 0x40000080 (0x89BAD358,0x89810378,0xBACC7F98,0x00000001

na internet idem cez USB FLARION modem od T-mobilu....s tym je to v pohode....

ovladace k doske boli standartne s CD od vyrobcu - nepomohlo, a aj vseliake aktualizacie....

Google u téhle chyby nenajde nic. Určitě si vypni ve Windows
"Resetovat při chybě", projeď si paměti GoldMemory nebo MemTest86+,
pokud nic nepomůže, zkus v BIOSu pustit o desetinu nebo dvě více napětí,
předpokládám, že máš v BIOSu teď všechno nastaveno správně.

Apacer RAM modul by mal bezat na standardnych 1.8V takze napatie RAM by malo byt OK. Tak ci tak je nutne urobit test RAM (goldmemory alebo memtest86) inac sa nepohnes z miesta.

Zdroj 370W je na taku zostavu imho relativne slaby, skusil by som aj iny zdroj.

V kazdom pripade ale najpravdepodobnejsi je ten USB modem. USB modemy su vzdy strasne problemove sroty. Je treba skusit servicepack do win, vsetky zaplaty (windowsupdate), najnovsie ovladace k zakl.doske/chipsetu (z www stranok vyrobcu dosky, www.asus.com, support a najdi si svoju dosku, ziadne ine), a najnovsie ovladace k tomu modemu, ak vobec nejake novsie su, a skusit ho zapojit do zadneho USB konektora co ide rovno z dosky, a bez akehokolvek USB predlzovaku apod. Ak to nepomoze tak ten modem chod otrepat predavacovi o hlavu :) a uz si nekupuj nic do USB.

P.S. este nieco tykajuce sa modemov vseobecne: Neviem co si dostal k tomu modemu, ak k tomu bola aj nejaka aplikacia od telekomu na "vytacanie" pripojenia, tak ju neinstaluj (odinstaluj alebo skus nanovo nainstalovat Win a potom ju uz neinstaluj) ale len nainstalit ovladac pre modem (driver only, ak tam nejaka volba pri instalacii je), a nastavit vytacane pripojenie rucne vo Win. Navod urcite najdes na strankach telecomu ak to je telecom, ovladacie panely - pripojenia - nove pripojenie - atd
Oni tie aplikacie od providerov su casto tiez problemove.

Ano, pokud nepomůže, co se psalo výše, tak bude asi na vině USB modem
pro mně poněkud málo známé značky. Měl jsem USB ADSL modem WELL PTI-800
a fungoval naprosto skvěle, pokud jsem jen brouzdal, třeba i s přestávkou
na pivo venku v délce 5 hodin třeba. Jen co jsem se připojil na P2P,
tak po neurčeném čase přestal stahovat, někdy po 6 hodinách, někdy po 3,
někdy po 20 minutách a pak jel klidně do bezvědomí. Zkoušel jsem to na přemnoha
klientech, pořád beze změny. Ikona vedle hodin přitom ukazovala přenos,
jen fyzicky se nic nedělo. Diagnostika modemu vždy byla OK, musel jsem
restartovat PC, ukončit a nahodit internet nepomohlo. Nepomohlo ani zapojení
místo do USB 2.0 do USB 1.1, páč to mám obojí na staré desce.
Zkus nové ovladače pro modem stáhnuté ze stránky výrobce, někdy jsou lepší
ovladače ze stránky výrobce chipu tvého modemu.

No....ten modem mam uz asi rok a mam tu istu dosku od ASUS, resp. novu mal som jedno PC, ktore som predal ale dosku som si kupil tu istu, pred tym na tom prvom PC s tou istou doskou to bezalo vsetko v poriadku a stabilita systemu bola na 100% nech som robil cokolvek ani jeden problem za celay rok pouzivania. Az terez ked som do tej dosky resp., novej dal Athlon64 X2 Dual Core 4000+ a 2GB DDR2 800Mhz 2x1GB v dual channel a GPU 8600GT od Leadteku vo verzii EXTREME /vyssi takt jadra a DDR3 memory/. Inak je to to iste jednalo sa o upgrade s narastom vykonu cca 30%.Tak ako som to zamyslal. Nebol dovod menit dosku kedze patri medzi tie lepsie len som to obohatil a zmenovane veci /pred tym CPU Athlon64 3200+ single core, 1 GB 667Mhz Goodram v jednom bloku v singel channel a GPU 7600GT od Point Of View a standartnom takte pre radu 7600GT/. Ked si to akosi dame do pomeru tak ta nova zostava ma zhruba ten narast vykonu celkovo o 30% ako som pisal,

Co sa tyka testov pamate tak som dnes dal test cez GOLDMEMORY a MEMTEST86 vsetko v najnovsich verziach a vsetko je OK bez jedinej chyby........nevien ale pamat sa da asi vylucit ako zavada.

otazka znie co dalej???.....ked sa vratim ku zdroju, preco by bol slaby ked ako som pisal v hrach ide a nic sa nedeje a podla mojho usudku pri hre ked bezi na full detaily a vsetko mozne k tomu je system ako aj hardware namahany asi najviac a vsetko je zapojene do cinnosti asi na 100%....ked to tam znesie zdroj preco nie v prostredi Windons XP, kde si to len tak bafka pri minimalnom zatazeni co sa tyka vykonu a aj napajania.

skladanim zostav sa uz pre svoju potrebu a potrebu kamaratov zaoberam uz davno ale nikdy som nemal ziaden problem, ako vidim raz to muselo prist.....velmi ma to trapy a uz neviem co viac mozem spravit....

znie to tak banalne, ze pada system do bluescreenu a restartu pri pouziti IE a Firefox, ale je to tak a neviem co s tym.......

Ok. Ked nevies co dalej tak sa zopakujem (copy paste):

Je treba skusit servicepack do win, vsetky zaplaty (windowsupdate), najnovsie ovladace k zakl.doske/chipsetu (z www stranok vyrobcu dosky, www.asus.com, support a najdi si svoju dosku, ziadne ine), a najnovsie ovladace k tomu modemu, ak vobec nejake novsie su, a skusit ho zapojit do zadneho USB konektora co ide rovno z dosky, a bez akehokolvek USB predlzovaku apod.

Dobre by bolo aj popisat aky sposobom sa to pripaja, je to nejaka aplikacia na ktoru kliknes alebo ako si definoval to inet pripojenie?

Preistotu by som skusil aj iny zdroj ak mas nejaky poruke (staci postavit k tomu ine PC a prpojit, nemusis zdroj vymontovavat z kejsu). Ano bolo by to nelogicke, ale tazko povedat co moze byt pricina, najlepsie by bolo aj tuto moznost vylucit, ak vsetko ostatne nepomoze.

Najpravdepodobnejsie ale sa mi zda ze je nejaky problem s ovladacmi alebo aplikaciou k tomu modemu, na rychlom stroji prip. multicore mozu blbnut, to vie len vyrobca a mozno ani on nie :-) Mas to zapojene v zadnom USB konektore? Pozriet stranky vyrobcu modemu (kto to vlastne vyraba?) ci tam nie je nejaky update. A aspon SP2 treba mat v kazdom pripade. Ovladace dosky najnovsie. Mozes pozriet aj ci nie je novsi BIOS na tu dosku (www.asus.com, support/downloads, a najdi si presne tu dosku). P.S> pozeral som na CPU support list pre tu dosku, dobre by bolo mat aspon BIOS verziu 0502, skontroluj na vypisoch pri starte aku mas...

P.S.2. ten modem sa neda pripojit aj cez ethernet (LAN)? Ak ano urcite by som to skusil.
P.S.3. na strankach asus je v sekcii download k tej doske aj nejaky ovladac pre USB2.0 pre Win2000/XP ::), skusil by som ho urcite nainstalit. Samozrejme aj najnovsi ovladac pre chipset (ten je tam tiez, tahat ten pre WinXP, nie 64bit)

Este ma napadlo ze u niektorych USB zariadeni je dobre instalovat ovladac pred prvym pripojenim zariadenia do USB. Inac sa moze stat ze si Win nainstali nejaky svoj ovladac a doinstalovany potom ignoruje. Nemalo by to nastat ale ktovie. Ak si pripojil modem pred instalaciou ovladacov a mas Win len cerstvo instalovane tak by mozno bol dobre skusit nainstalit Win nanovo a ovladace na modem instalit pred prvym pripojenim modemu (predtym installnut ovladace na chipset a preistotu aj tie na "USB2.0" co su na asus.com).

mam nainstalovny SP2 pre Windows Xp 32 bit, to je ako jasne, vzdy ho davam do PC, co sa tyka modemu je pripojeny na zadne /doskove USB/....priamy USB kabel ziadne redukcie a medzikusy a modem ma najnovsi soft ako systemovy soft tak aj firmware. Nikdy s nim neboli problemy na tom prvpm PC, ktory mal ako som spomynal tuto istu dosku. neviem aj tak preco by nemal ist aj tu, resp.. on ide ale po chvilke ci kratsej dlhsej pad do bluescreenu ale PC samozrejme modem ide dalej....no skusim aj pripojenie cez ethernet...len si kupim kabel co moze byt aj o 2 dni ak nebude nikde na predajni, aj tak ho potrebujem kupit takze to nevadi a nebude to marna investicia.

co sa tyka ovladacov na chipset su s dodaneho CD k doske a idem kuknut na stanku Asus po nejakych novsich a uvidime

zdroj? ale nikto nema silnejsi ako ja keby mal tak skusim a tym je to problem, ze to nejde skusist a kupovat ho len pre skusku mi pride no ved vies. ale aja tak nechapem preco zdroj ked ako so pisal v hrach stiha pri plnom zatazeni zostavy.....ale Ok, podozrive je vsetko...

este ma napadlo, ze ano ja najskor nahram soft a potom pridam modem, on sa pekny chyti myslim si aj ja, ze tak to je lepsie, koniec koncov aj instal. manual to tak pisal ....

dalsi problem ked chcem dat driver na USB 2.0 tak mi vypise, ze windiws XP s SP2 ich pozna, ze su nainstalovane, ze nepovoli dalsiu instalaciu a neponukne ist dalej ale ukoncenie. nech mam aj novsi driver zo stranky Asus....co s tym?...ako to spravit?

to je potom ok, ten usb2.0 driver nepotrebujes. Ale najnovsi driver chipsetu skus.
... a aj najnovsie ovladace na grafiku... Nepadne to nahodou len na niektorych www strankach? (kde su nejake flash reklamy apod?)

este skus popisat akym sposobom sa pripajas k internetu, na nieco kliknes a ta to pripoji? ak ano tak na co klikas (co to je za zastupcu, na nejake exe apod)?
Ale ak ma ten modem aj ethernet, tak to bude asi najlepsie to skusit. Len si pozri v navode ci to potrebuje priamy alebo krizeny (crossed) ethernet kabel.

konecne sa dostanem k tomu modemu jedna sa o sirokopasmovy sposob pripojenia typu Flarion od mobilneho operatora T-mobile na Slovensku. je to celkom zaujimave jedna sa o prenos cca 1.7M/bit a cca 240k/bit na stahovani, len to ma jednu chybu krasy a to je datove obmedzenie na 2GB prenesenych dat.....s tohto dovodu idem si ziriadit novy internet rovnako rychly aspon dufam, ale neobmedzeny a len o asi 100 Sk drazssi co stoji za neobmedzeny pristup.

takze ziadne kable modem na vlastnu antenu ako na vysielacka a funguje na zaklade kvality a sily signalu, ktory mam ja na 100%....byvam hned pri vykrivaci....ked si das stranku www.t-mobile.sk tak sa tam da najst v suvyslisti s "rychly internet"....alebo 4G internet teraz neviem presne, lebo momentalne ako pisem tak stranka je v rekonstrukcii a neviem ci este dnes pojde, ale pre teba to problem nebude si to najst

zohnal som Ethernet kabel a pripojil to cez to - napriamo ziadne ovladace proste jedem koniec do modemu druhy do dosky a ide to bez instalacii proste ako siet....klasicke drivery na USB prenos som odinstaloval aby sa to nebylo aj ked je to uplne iny sposob spojenia....a stale to bezi a mam pocit co nie je pocit lebo som to meral rychlost spojenia uplink/downlink a dokonca som zaznamenal vyssie hodnoty cca o 20%.

takze uvidim okrem prinosu vykonnu ci tie Bluescreeny sposoboval pripjeny modem sez USB....teraz mi bezu PC asi 20 min. ale nic nerobim pisem tento clanok ale idem to trosku prebehnut cez ten ethernet kabel co sa bude diat....

No, vdaka za popis, ale ja viem co to je flarion :) Ja som chcel vediet ze ako konkretne zacinas pripojenie ked to je cez USB, na nieco kliknes a vypise ti ze ok uz je to pripojene mozes surfoavt, alebo je to akoze pripojene k internetu neustale?

Ked to uz mas cez ethernet tak ok, je to lepsie ako USB. Daj vediet ci to pada alebo nie.

noooooo.....som na nete nieco cez 2 hodiny a zatial to ide.....mam pocit, ale nechcem robit predbezne zavery, ze to vypada tak, ze asi je po probleme.....uvidime, co to povie este zajtra ak sa nic neudeje este po dalsich par hodinach na internete tak to povazujem za vyriesene....co by bolo super, lebo uz som stracal nervy...a tento test s Ethernet kablom bol asi to posledne co sa dalo robit z domacich pomienok, ale aj tak este sa uvidi aj ked je to na dobrej ceste snad.....predtymm to nevydrzalo viac ako 30 min skor tak 10-15....

ked si zoberiem ze to riesim uz 6-ty den a celkovo asi tak 20 hodin stravenych instalaciami a upgrade vsetkeho co sa len dalo + citanie diskusnych for tak je to dost dlha cesta, ale nevadi ak je to vyriesene a hlavne bez financneho nasledku kupi ineho hardwaru....

takze tolko k tomu zatial zajtra je zlomovy den....urcite dam vediet

mel jsem podobny problem s USB modemem. Zvlastni bylo to ze na kazdem pc se choval jinak. Vzdy ale vsechny protokoly a kontrola detekce byly v poradku. Taky me to stalo spoustu casu. Od te doby nechci USB modemy ani videt. Pamatuji si ze kdysi tady nekdo psal ze mel velke problemy s USB na ADSL. Dopisoval si s kyslikem o rychlosti pripojeni a na konec bylo na vine dodane zarizeni od nich.

Takze ako som slubil, ze dam vediet ci je definitivne po probleme tak som tu z vysledkom:

"V Y R I E S E N E"

Internet pri sufovnai ide a ide stale uz 3 dni....takze zostavam pri spojemi modemu s Pc pri Ethernetovom kabli a koniec s USB zapojenim.

Touto poslednou spravou chcem podakovat vsetkym, ktory mi pomohli pri rieseni problemu.

Este raz diki moc za dobre rady, ako vydim este stale sa najdu taky co sa podelia o svoje skusenosti....

Takze zdar a nech sa Vam dari....