Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou tyto hry na mobil placené?

Ahoj,
dnes jsem se bavil se známou. Koupila si nový mobil a její synek tam neznámo odkud nainstaloval hry od Gameloft SA; Might and Magic 2 a Shrek (snad nějaký christmas). Tyto hry prý vesele paří a ona má obavy, aby to nebylo nějaké paření přes internet a pak jí nepřišel čtyřciferný účet za telefon. Já to podle těch her také nepoznal a navíc se v tom vůbec nevyznám.
Jsou to neškodné java hry, nebo "každé zmáčknutí za korunky"? A nepřijde jí účet za jejich stažení?
Dík.

záleží od zmluvy od operátora,pokial sa tie hry hrajú online a v zmluve o pripojení nieje dohodnuté neobmedzené pripojenie k webu cez wap alebo podobné pripojenie,tak je samozrejme každé online pripojenie počítané ako normálne pripojenie a je tarifikované podla cenníka príslušného operátora.Tak isto,pokial sa nejedná o bezplatnú hru,tak je za každú hru nutné zaplatiť,obvykle je to strhnuté buď z kreditu alebo vyučtované v paušálnom poplatku po stiahnutí hry na mobil,záleží od zmluvy,cena bežných hier sa pohybuje medzi cca 36-120,-