Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký notebook ?

Zdravím. Uvažuji o koupi notebooku za co nejmenší peníz. Prosím o radu co vybrat s poměrem cena- výkon.
Bude užíván hlavně doma a na chalupě, tak na výdrži baterie moc nezáleží.
Většinou internet, filmy, nějaké slušnější hry a komprimace DVD. ( Dvd Shrink, Clone DVD 2 a pod. )
>>>Asus<<<
>>>Acer<<<
>>>BenQ<<<
>>>Fujitsu Siemens<<<
>>>Hewlett Packard<<<
>>>Toshiba<<<

Popřípadě doporučte jiný za podobnou cenu.
Díky.

Tak kdybych si měl vybrat notebook, koupil bych si repasovaný IBM Thinkpad T41. Asi před půlrokem jsem ho pořídil ženušce za 15 000,- Kč a nemohu si ho vynachválit. Je to prostě mazlíček.
Minulý týden jsem byl postaven do situace, že si mám pořídit nový služební notebook a měl jsem na výběr pouze nabídku AT Computers a asi 30 minut času. HP 530 byl také žhavý kandidát, ale zrovna nedávno jsem měl zákazníka, který na něj nedokázal sehnat ovladače pro Win XP. Nakonec jsem rychle zvolil Lenovo
http://www.atcomputers.cz/zbozi/lenovo-n200-t2330-1 -66-15-4-2x512-160-dvd-rw-vhp/detail.aspx?p=z:1044 1 6
Je to sice bumbrlíček a má lesklý dispej, k rozložení klávesnice mám určité výhrady, ale Fedora8 mi na něm běží bez problémů i s 3D efekty :-). Zatím jsem poměrně spokojený. Koupili jsme celkem 3ks a druhý kolega také nemá výhrady.
DOPORUČUJI

No taky jsem se divil, že by to HP takhle zanedbalo, ale když vidím, kam notebooky HP v poslední době směřují, tak jsem se zas tak moc nedivil :-) Ono na tom stejně houby záleží. Kolegové chtěli Vistu a já linux. A to Lenovo je mnohem lépe vybaveno, takže HP 530 z kandidátky rychle vypadl.

Chápu. Proto jsem se taky v tomto tématu do odpovídání nehrnul. V rukou jsem měl jak ono HP, tak F-S, nicméně třeba na otázku výdrže nedokážu odpovědět - neměřil jsem to. Osobně bych šel do toho F-S, ale je to spíš preference značky, než logické rozhodnutí. ;-)
P.S. toho BENQa jsem měl taky: vy-ne-chat! (vzhled nic moc, klávesnice podprůměr a narvat do něj ovladače bezdrátové síťovky mi dalo víc práce, než uvařit Gordon Bleu)

Na "slušnější hry" se nehodí ani jeden. Ještě tak ten Asus má grafiku, která aspoň bude nejmíň problémová ve 3D...
Pokud chceš, aby to hraní bylo aspoň trochu k něčemu a nebudeme uvažovat nejnovější "Pseudo DX10" tituly, tak potřebuješ aspoň http://www.alza.cz/notebook-asus-f3ka-ap012-d80978. htm

Nejlevnější ntb budou vždy velkým kompromisem.

Pokud bych si odmyslel hraní her, volil bych z nabídnutých tu Toshibu.