Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem piskani zdroju u FIC KT600 - vase nazory

Zdravim,

mam tu volne pokracovani drivejsi diskuze (http://pc.poradna.net/question/view/148163-zdroj-sl aby-odchazi-ktery-doporucujete), avsak se zmenily podminky. Takze to shrnu:

Mel jsem desku MSI KT6V s AMD 2600+ Barton. Stary zdroj odesel (MS Corp. 350W) - vytekle vystupni kondenzatory...
Koupil novy zdroj Fortron 60GLN 400W. Piskani z desky pri pouzivani disku ci USB neprestalo... Tak jsem zakoupil "novou" (= nepouzitou) desku FIC KT600 Pro z duvodu udajne vadneho chipsetu na stare desce.

S touto "novou" deskou mam vsak problem. Zdroj Fortron 60GLN s ni brutalne piskal (pri POSTU a pak po 2 minutach v systemu). Tak jsem jej vymenil za Fortron 400PNF (400W). Piskani je relativne slabsi, pri praci s pameti a diskem dochazi ke zmene frekvence. Bohuzel vsak sestava zapojena s 2x Seagatem a 1x Hitachi opet nedokaze napajet DVD-ROM. Zkousel jsem pak i dalsi zdroje (non Fortron kvuli mozne nekompatibilite se Seagatama) - napr. 430W. Piskalo se vsema.

Nakonec jsem nouzove skoncil u 300W Sun Pro (stary, 1 vetev 12V, 5V 20A, 12V 12A, 3,3V 16A...). 1x Seagate + 1x DVD-ROM utahne, 2x Seagate bez DVD-ROM nikoliv.

Moje konfigurace je nasledujici:
FIC KT600 Pro - L
Barton 2600+ (1917MHz, 333MHz FSB)
Kingmax 512MB, 400 MHz
GeForce MX440 64MB, AGP 8x
2x SATA Seagate 7200.10
1x PATA Hitaschi
DVD Samsung SH-182D

Celkem me to prekvapilo, protoze netaktuji, hry nehraji, presto 400W zdroje nestaci nebo silne piskaji. Kamos ma nejakeho semprona, 2 disky a 2 mechaniky a v pohode mu staci 350W.

Chtel bych se proto zeptat, kdo ma podobne zkusenosti a podarilo se mu neco podobneho uspesne vyresit. Nebo v cem by mohl byt zakopany problem?

Diky za konstruktivni napady. Na nove PC zatim nemam...:-(

Tak já ti jen napíšu, co mi nikdy nepískalo:
MSI KT6V, Athlon XP 1600+/později upgr. Sempron 3000+, disky S. Barracuda 40GB IDE / později přidán S. Barracuda 160GB IDE, 256MB/266MHz / později změna na 512MB/333MHz jeden modul / později přidáno na 1GB RAM na 333MHz (dva moduly 512), GeForce FX 5600/ později upgr. na Leadtek 7600GT. Toto se zdrojem Eurocase 300W. Po potížích po instalaci karty 7600GT (ta šla jako poslední upgr. začalo to občas padat, no nebylo divu) instalace zdroje 450W - opět Eurocase. Už to takhle jede asi rok. Nepískalo nikdy nic.