Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezapne se monitor

Dnes normalni funkcni pocitac s deskou ASRock k7vt42 pro a procesorem AMD Duron 1600, po vyjmuti baterky z motherboardu cca 20minut se nyni nezobrazi nic na monitoru, tedy v PC po zapnuti se rozjedou vsechny vetraky i mechaniky, ale na monitoru nic nevidim. Nevite kde je chyba? Prece kdyz vyndam baterii a pak ji zandam tak to pak prece musi jit. Baterii je vyndal, kvuli vymazani CMOS, nevim co ted mam delat, pokud nekdo vi co s tim prosim o radu, predem dikes.

Vsechno jiz sem zkusil vymenit a fakt nevim cim by to mohlo byt, oba PC co zde mam sou totozne.
1. vyndal sem baterku na 20minut = PC pak jiz neslo zapnout, tedy vse se vevnitr rozebehlo ale na monitoru se nic neobevi (monitor je funkcni odskouseno na druhem pc)
2. Vymenil sem graficke karty vysledek stejny jako v bode 1. grafika v tomto pc funguje
3. Vymenil sem procesory vysledek stejny jako v bodech 1. a 2.
4. Nasel sem jeste jednu zakladni desku a vse zkusil prekopat vysledek jako v bodech 1,2,3
5. Nechapu to, klavesnice se po zapnuti ani nerozviti, pokud to vypnu ze zadu na zdroji klavesnice problikne, ale to je vse, mys nesviti USB, PS2 mys sviti normalne.
6. Nalitej nejsem :)
Fakt to nechapu, a to co zde popisuji je opravdu tak jak popisuji. Nevite nejakou radu. Pamatuji si ze asi pred 5lety se na mem pc (to je uplne jiny nez tento co tu mam ted) neprojevovalo vubec zapojeni do zasuvky. Tenkrat mi neco kamarad poradil (bohuzel uz nevim co) udelal sem to a pc se normalne zaplo (to sem ale v pc nic nevymenoval, jen sem tam nejaky kablik zapojil nebo tak nejak fakt si to jiz nepamatuji)
PS: Ted sem, ale vyzkousel snad vsechno a nevim co s tim :( Aspon o logicke vysvetleni bych prosil

hledám specialistu, který je schopen otestovat základní desku a BIOS zvláště. Sousedův počítač postupně přestal poslouchat až do okamžiku, kdy deska osazená procesorem AMD duron 1600 s AGP grafikou a BIOSem AVARD ne monitor nehodila ani blik a deska po odstrojení periferií ani nepípla. Očekávám problémy s porušeným BIOSem nebo úplný konec desky. ATXový zdroj funguje a roztáčí jak vlastní ventilátor, tak i chlazení procesoru. To však jsou jediné aktivity systému. Většina "specializovaných" počítačových firem problem řeší pouze výměnou Moatherbordu. Umí někdo poradit lepší diagnostiku a repas?a kondenzatory nejsou vypoukle

Ty "specializovaný" firmy doporučují výměnu MB z toho důvodu, že taková speciální oprava by přesáha cenu opravovaného zařízení. Dnes stojí základní desky okolo 1200Kč, takže nikdo nebude opravovat starej krám, kterým deska s Duronem 1600 rozhodně je.
Můžeš zkusit sehnat jinou desku, což je svým způsobem umění, protože nový se takový už nedělají.

Pokud deska chcípla po resetu BIOSu, tak něco na tom, že je BIOS v kopru, bude. Osobně bych to nechal bez proudu a bez baterie do rána odpočinout.

Ještě zkontroluj baterku CMOS. Když je vybitá (což se při zmiňované, poněkud nesmyslné manipulaci - vytahování - mohlo nějakým zkratem docela klidně stát), tak hodně desek (snad většina) vůbec nenastartuje. Jsou také desky, které bez RAM také ani něškytnou (většina začne protestovat).

Baterka by mnela byt nabita, tu jsem se odvazil merit, desku raci ne (nevim jak se to meri). Pres noc sem nechal baterku venku, tak uvidim co to udela dneska. Ale asi to vypada na desku, tedy. I kdyz je to fakt divne. BTW Nekde sem cetl, ze na to existuje nejaka karta do PCI slotu, ktera to promeri, nevite kolik asi tak stoji a kde bych ji koupil? Docela by mne to zajimalo co na ni odeslo :-?

Taková karta existuje, měli jsme ji v práci, používalo se to na ovládání druhého PC na úrovni BIOSu - umělo to změnit obsah CMOS desky, ve které to bylo vloženo, malý display ukazoval chybové kódy, ze kterých se dalo vyčíst, co může být na desce špatný.
Ale na něco takovýho zapomeň, opět poměr ceny opravy k opravovanému zboží by byl velmi nevýhodný.