Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přestat chlastat?

Potřeboval bych nějaký tipy a triky. Táhnu to 21.12 do :beer::beer:/teda s výjimkou štedrýho dne/. Piju s rozumem, bez míry, ale žádný poblitý botky nebo spánek v krčmě. Ale už je to docela nuda. Ale nic mi není cítím se fajn a krásně. Tak jak to mám omezit ?
:beer: Mám drahý vybavený počítač ale hrát hry mě nebaví. ale skočit na jedno to mě baví:-[

loading...

Já přestal hulit v lednu minulej rok. Dva dny sem absťákem nemohl spát, 14dnů žral jak kobylka cokoliv. Už bych to nikdy nechtěl zažít.

Akorát sem si blbec zvykl že si teď občas dám doutník, když sem v hospodě. Jenže v hospodě sem furt. Tak se vykašlu i na to.

Nekouřím teprv 2 roky a vzhledem k vyhrožování kardiologa, bych určitě i nadále nekouřil, ale riskovat zapálení se neodvážím. Ten první rok nekouření byl nesmírně krutý. Když jsem šel kolem putyky, lačně jsem nasával poletující molekuly kouře. Teď akorát tak jednou za měsíc vybafám doutník, z bezpečnostních důvodů extra silný, který se nedá šlukovat, jen čoud brát do huby a vyfukovat a nádherně smrdět čoudem.

Pokud si matně vzpomínám, nejvíc mi chutnala po ránu s hořkou černou kávou.

Jejej, to byla lahůdka!

Přestal jsem kouřit v půlce cigarety. Z 30-ti denně na 0. Decelerace jak prase. Tejden mi cukaly koutky a pak klid. Už je to 7 a 1/2 roku. Od té doby pouze doutníky a šiša. Předloni v listopadu jsem si poprvé nacpal dýmku. Dnes jich mám osm (v celkové ceně asi 7000,-) a dýmám kdykoliv je k tomu příležitost. Což je tak 1-2x týdně :-(
Plně se ztotožňuji s textem Pavla Vrby Dýmka je zázrak.

http://tera.poradna.net/images/smiley/puff.gif

Uznávám, vyznívá to podivně, ale mohu Tě ujistit, že dýmám tím správným otvorem. Ta předzvěst diagnózy spíše souvisí s mou životosprávou. Záliba v bílém mase (špek, slanina), dietních výrobcích kamarádů řezníků (jitrnice, klobásy) a steacích v úpravě rare. No, pravda, ani tatarákem nepohrdnu a jak říká jedno české přísloví "je-li hlad, i husa je dobrá".

Kdepak, není to z deště pod okap. Dýmka je fakt zázrak. Uděláš si na ni klid, pohodu. Zastavíš se. Není to cigareta vyhulená ve spěchu, kouření dýmky je rituál. Sám na sobě pozoruji, že jsem se dost zklidnil a méně se stresuji.
Mrkni třeba na dýmka.net, najdeš tam zajímavé rady, odkazy, názory.
Co mě na dýmce baví je, že máš možnost vybrat si tabák podle nálady.

Tanku, nebraň se přirozenosti. Pití je výhodnou formou odreagování od tristní skutečnosti.
Je to mnohem lepší, než návštěva psychologa, který jako metodu používá dvě poslední
slova s otázkou, např: Šel jsem na pivo a viděl jsem po cestě zarostlého metaře.
Promovaný psycholog se se záhadným výrazem zeptá: zarostlého metaře?
a pokusí se dojít, jestli jsi třeba nezašlápnul květinku ve svých třech letech.
Už dotaz "Jak to mám omezit" je jasný. Nechceš to ukončit, jen vágně omezit, haha.
Podívej se, věř starému psovi: dokud tě neomámí nějaká semetrika, čím horší,
tím líp a hůř pro tebe, tak s tím nic neuděláš. Jiná cesta neexistuje, tož si vyber.

Co ta hezká holka, o které jsi mi vyprávěl ve vlaku do Brna?

Mě teď napadá mnoho otázek, to raději budeme řešit jinde.