Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přestat chlastat?

Potřeboval bych nějaký tipy a triky. Táhnu to 21.12 do :beer::beer:/teda s výjimkou štedrýho dne/. Piju s rozumem, bez míry, ale žádný poblitý botky nebo spánek v krčmě. Ale už je to docela nuda. Ale nic mi není cítím se fajn a krásně. Tak jak to mám omezit ?
:beer: Mám drahý vybavený počítač ale hrát hry mě nebaví. ale skočit na jedno to mě baví:-[

loading...

(...)ale žádný poblitý botky nebo spánek v krčmě

Neboj, když nepřestaneš, časem to zcela určitě přijde. Chce to motivaci, nahradit jednu zábavu jinou. Sbírej známky, choď na vejlety - aspoň 20-30km, najdi si ženskou a na chlast nezbudou finance popř. ti to zatrhne sama. Mě po infarktu zakázali kouřit. Bylo to děsně kruté. První den, týden, měsíc jsem myslel, že budu tabák aspoň žvejkat. Ale byla jednoduchá ale velice motivační volba: Buď budu kouřit a do roka těžký infarkt znova, nebo přestat + sport a další infarkt již být nemusí. Dej si také takovou volbu: Buď chlastat a zblbnout, nebo si udržet intelekt.

Pro začátek se dá vyměnit nápoj za něco vhodnějšího, třeba Birell. Alkohol veškerý žádný a a půl litru má jen asi 350 kJ (ležáky mají tak trojnásobek). Přitom vitamíny a všechno ostatní je zachováno.

Jestli je to už nuda, tak to pravděpodobně přejde samo.
Dobrej důvod uvádí Rce, lepší udržet si aspoň zbytky intelektu, než se prochlastat do vymaštěnosti. Což bohužel jde i stylem "alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství". U pár lidí, mých vrstevníků, jsem to viděl, nic moc....
J. Nohavica uvádí v Roku ďábla(?) celkem dobrej příměr s balvanem a soukromým kopcem....

Drsné, ale účinné.

Doporučuju zajít za gastroenterologem a svěřit se mu s divným pocitem v žaludku. Nepochybně si tě zabookuje na endoskopické vyšetření, po kterém tě vystraší tak, že budeš mít na delší dobu dopito (vlastní zkušenost :-/).

Myslím, že vždycky něco najde...

Tak tohle znám trochu v jiným gardu. Mám problémy s nohama, takže občas obíhám doktory. Nějaký to vyšetření a pak mě sjede pohledem a úplně vidím, jak by rád vypustil z huby: "No, vono taky kdybyste zhubnul...."
Jenže mám na 180 cm slabejch 70 kilo. :-D

Připojím se k dotazu... Mě zase zajímá, jak přestat kouřit. :-) Jsem 72 hodin bez nikotinu, mám pořád chuť na cígo, a pokud nespím, tak něco jím. Začínám si myslet, že kouřit je zdravé, jelikož to omezuje obžerství...:))

Známý též okomentoval sám sebe slovy "Přestal jsem kouřit, začal jsem žrát. Teď mám deset kil nadváhu a místo na rakovinu plic umřu na infarkt."

Jinak jeden kamarád chtěl přestat kouřit tak, že místo každého cíga do sebe nalil půl litru vody. Poté, co se málem utopil, jsme mu ty cigarety radši dovolili.

Já přestal hulit v lednu minulej rok. Dva dny sem absťákem nemohl spát, 14dnů žral jak kobylka cokoliv. Už bych to nikdy nechtěl zažít.

Akorát sem si blbec zvykl že si teď občas dám doutník, když sem v hospodě. Jenže v hospodě sem furt. Tak se vykašlu i na to.

Přestal jsem taky asi přes patnácti lety, ale jsem schopen si kdykoli zapálit (i pod vlivem) a pak zase nekouřit. Faktem ale je, že i když si dneska tu cigaretu dám, tak mi nechutná...

Pokud si matně vzpomínám, nejvíc mi chutnala po ránu s hořkou černou kávou...

Nekouřím teprv 2 roky a vzhledem k vyhrožování kardiologa, bych určitě i nadále nekouřil, ale riskovat zapálení se neodvážím. Ten první rok nekouření byl nesmírně krutý. Když jsem šel kolem putyky, lačně jsem nasával poletující molekuly kouře. Teď akorát tak jednou za měsíc vybafám doutník, z bezpečnostních důvodů extra silný, který se nedá šlukovat, jen čoud brát do huby a vyfukovat a nádherně smrdět čoudem.

Pokud si matně vzpomínám, nejvíc mi chutnala po ránu s hořkou černou kávou.

Jejej, to byla lahůdka!

Přestal jsem kouřit v půlce cigarety. Z 30-ti denně na 0. Decelerace jak prase. Tejden mi cukaly koutky a pak klid. Už je to 7 a 1/2 roku. Od té doby pouze doutníky a šiša. Předloni v listopadu jsem si poprvé nacpal dýmku. Dnes jich mám osm (v celkové ceně asi 7000,-) a dýmám kdykoliv je k tomu příležitost. Což je tak 1-2x týdně :-(
Plně se ztotožňuji s textem Pavla Vrby Dýmka je zázrak.

http://tera.poradna.net/images/smiley/puff.gif

Uznávám, vyznívá to podivně, ale mohu Tě ujistit, že dýmám tím správným otvorem. Ta předzvěst diagnózy spíše souvisí s mou životosprávou. Záliba v bílém mase (špek, slanina), dietních výrobcích kamarádů řezníků (jitrnice, klobásy) a steacích v úpravě rare. No, pravda, ani tatarákem nepohrdnu a jak říká jedno české přísloví "je-li hlad, i husa je dobrá".

Kdepak, není to z deště pod okap. Dýmka je fakt zázrak. Uděláš si na ni klid, pohodu. Zastavíš se. Není to cigareta vyhulená ve spěchu, kouření dýmky je rituál. Sám na sobě pozoruji, že jsem se dost zklidnil a méně se stresuji.
Mrkni třeba na dýmka.net, najdeš tam zajímavé rady, odkazy, názory.
Co mě na dýmce baví je, že máš možnost vybrat si tabák podle nálady.

Mám drahý vybavený počítač ale hrát hry mě nebaví. ale skočit na jedno to mě baví

Člověče, buď vděčen za takový filozofický názor a drž se ho až do konce světa.
Co by za to jiní dali, ale už nemůžou.

Ale už je to docela nuda

Stačí změnit software a jede to dál.
Hardware je v pohodě, tam bych nic neměnil.

Tanku, nebraň se přirozenosti. Pití je výhodnou formou odreagování od tristní skutečnosti.
Je to mnohem lepší, než návštěva psychologa, který jako metodu používá dvě poslední
slova s otázkou, např: Šel jsem na pivo a viděl jsem po cestě zarostlého metaře.
Promovaný psycholog se se záhadným výrazem zeptá: zarostlého metaře?
a pokusí se dojít, jestli jsi třeba nezašlápnul květinku ve svých třech letech.
Už dotaz "Jak to mám omezit" je jasný. Nechceš to ukončit, jen vágně omezit, haha.
Podívej se, věř starému psovi: dokud tě neomámí nějaká semetrika, čím horší,
tím líp a hůř pro tebe, tak s tím nic neuděláš. Jiná cesta neexistuje, tož si vyber.

Co ta hezká holka, o které jsi mi vyprávěl ve vlaku do Brna?

Mě teď napadá mnoho otázek, to raději budeme řešit jinde.