Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou aplikaci pro záznam videa z analogové televizní karty, do které jde kabelovka?

Dobrý den, mám v počítači analogovou tv kartu http://www.alza.cz/tv-karta-leadtek-winfast-palmtop -tv-externi-usb2-0-tv-tuner-stereo-d58860.htm , do ní teče analogová kabelovka upc.

Počítač je Pentium 4, 2,4 GHz, 512 MB RAM, 7200 ide disk. Jako nahrávací programy byly na cd dva kousky, WinFast PVR 2, který nefunguje, a WinFast PVR, který sice funguje, ale například záznam do DVD kvality je trhaný, jakoby to počítač nezvládal, což se mi nezdá. Nouzově tedy používám záznam do mpeg-1, což tedy trhané není, ale kvalita samozřejmě nic moc. Například mi taky přijde divné, že při nahrávání videa nelze přehrávání vypnout, tím by se asi nějaký výkon dal ušetřit.

Existuje, prosím, nějaká kvalitní nahrávací aplikace, kterou bych mohl používat místo té, co byla u karty dodaná?

Předem dík za tipy

Proč používat zastaralý mpeg2, když existují modernější kodeky?
Já už léta grabuji do některého bezeztrátového kodeku a následně záznam sestříhám a zkomprimuji pomocí nějakého mpeg4 kodeku (třeba Xvid).
Dělal jsem to tak na AMD-K2 450 MHz s 256 MB RAM (to ovšem jen v polovičním "PALu") a dělám to i dnes na AMD XP 1800+ s 512 MB RAM. Jako aplikace jsem používal pro ATI TV Wonder ATV2000 a pro Winfast XP Expert (nebo jak se to jmenuje) používám PVR.
Možností je hodně... Chtělo by to si danou problematiku trochu nastudovat.
Ale jestli se nechcete nic nového učit, tak si kupte DVD rekordér.