Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozddíl mezi Routerem a Switchem

Ahojky
Mohl by mi lajcky někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi Routerem a Switchem? Jde o to že máme jeden kabelový modem od UPC a nyní 2 počítače tak chci připojit i ten druhý Comp,ale někdo mi radí abych koupil Router někdo zase Switch tak chci mít jasno díky.

Switch taky může být "managovatelný" může umět blokovat uživatele dle MAC, rozdělovat rychlost připojení a podobně, nastavovat rychlost pro jednotlivé uživatele, nastavit kdo s kým se má "vidět" a podobně.

Přihřeju si polívčičku:
potřebuju připíchnout další zařízení k síti a není volná zásuvka. Doporučujete SOHO switch, nebo hub? Odzkoušel jsem že se switchem to běhá, ale kdosi mě varoval (už nevím před čím). Taky ani netuším, proč by měl switch v tomto řešení vadit, ale třeba se mýlím.