Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televizor najednou zčerná..?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na otázku ohledně televizoru, jedná se o klasický televizor starý několik let, problém je v tom, že si babička stěžuje, že se jí za poslední dobu několikrát stalo to, že televize z ničeho nic zčernala, jakoby se vypla, kontrolka napájení však svítila. Když to ovladačem vypla a nechala nějakou dobu být, prý to zas pak pár dní fungovalo, až se to vyskytlo znova.
Ona si myslí, že jí to někdo vypíná přes okno, jako v americkejch komediích:-D, ale jelikož bydlí oknem do ulice, tvrdím jí, že televize už dosluhuje, že se jí to pokazilo, tím že pořád když se dokouká večer na televizi, vypne jí úplně ze zdi, teda vypne prodlužovačku.
Co tedy může být s obrazovkou? Je to možný aby tím vypínáním a vlastně neustálým dáváním do eletriky, něco tam se spálilo třeba?
Děkuji všem za diskusi.
PS. značka TV nějaká méně známá, tak 5-8 let stáří, a důvod vypínání z el. proudu je úspora na za energii z nesvítící žárovičky. To by mohla být tak další věc do diskuse, kolik to tak sežere, jestli je jí to platný:-/

Zmena kategorie, povodne: Hardware. (MM..)

Zčernání obrazovky a odchod programu na blíže neurčenou dobu umí kabelová televize od karnevalu (teď už tedy upc). Není to ale chyba televize.
Za nesvítící žárovičku asi moc neušetří, ale to jí stejně nevymluvíte.

Kdybys použil kouli mezi ušima, tak by tě muselo jasně napadnout, že se jedná o přenos signálu vzduchem, tedy přijímá na obyčejnou anténu - to je ta klasická nabídka.
Jo vy lidi z měst jste trocha deformovaní a myslíte si, že kabelovka je všude a každej má doma UPC.

Kdybys ty pouzil tu kouli tak by si zistil ze v urcitych lokalitach aj kabelovky siria svoj signal vzduchom a da sa to chytat prislusnou antenou (ci je to prijmanie legalne alebo nie teraz neriesim). My lidi z mest to vime, lebo pozrem z balkona a vidim co ze to ma sused na balkone za antenu a kam je nasmerovana a dam si dokopy 2+2 :-)
P.S. len neviem ci to kabelovky tak robia dodnes resp. ako to maju dnes zakodovane (ci to uz neprenasaju digitalne), naposledy som si tie anteny na balkonoch vsimal tak pred 2rokmi.

AlmorA - já to vidím na jediné řešení. Šáhnout do šorny, a babičce koupit novou bednu.
Podle mého naprosto laického názoru, už to má za sebou /ta televize/, a kdyby jsi jí došmejkal k "doktorovi" /tu televizi/, a nebo "doktora" k ní /k tý televizi/, tak se při placení stejně prohneš.

"stari 5-8let" a "neznama znacka" znamena ze to je vhodne odniest do zberneho dvora pre elektronicky odpad. Mozno by sa to dalo spravit asi je tam len studeny spoj (vznikly napr. nekvalitnym pajkovanim pri vyrobe a potom 5-8 rokov mechanickym namahanim tepelnou roztaznostou suciastky pri jej zahriati), ale musel by si mat po ruke sikovneho experta ktory sa vyzna v TV a vie najst studenak a spravit ho.

Vypinanie z elektriky s tym pravdepodobne nemalo nic spolocne, to televizoru zvycajne nevadi.
Je to uz stare a zrejme aj nejaka "menej kvalitna" znacka. Inac CRT televizory odchadzaju podaktore uz po 5 rokoch aj "kvalitne" resp. "zname" znacky.

Řekl bych že televize pomalu, ale o to jistěji, dosluhuje. Jako zaměstnanec sběrného dvora vídám velmi často i televizory ( a i jinou elektroniku), které se rozhodly odejít do kytek tak do půl roku po skončení záruky - takže životnost se pomalu začíná počítat v desítkách měsíců, nikoliv let - i staré TESLY ( v těch dřevěných - dřevotřískových, pro šťouraly - bednách) běhávají občas lépe, než "nové" ( plastové) TV... A vzhledem k cenám je podstatně výhodnější koupit novou, než resuscitovat starou...

viděl bych to taky tak: zde neznámá aneb shitózní značka, kde se zřejmě přehřívají špatně chlazené součástky (hlavě že je to navrženo a vyrobeno levně) - ten krám je už jednou nohou v hrobě.
zeptejte se babky kdy má narozeniny, a kupte jí něco co tu má servis.

pro odvážné - vypnutý krám můžeš zezadu hodně opatrně vysát (bez krytu). v krytu pak vylámat každé druhé žebrování pro lepší chlazení. a stejně spořit na novou.

S televizory je to stejné jako s PC. Odchází to i nafouknutýma, vyschlýma kondíkama (můj případ). Jinak mám v domácnosti dva televizory asi 10 let a každých dva roky vyfoukám při uvolňování štětcem prach. A vypínání prodlužovačkou nevadí, alespoň vydrží vypínač na bedně.

Děkuji všem za nápady a za pomoc, také si myslím, že bude nejlepší vyčkat dokud to nezhasne na trvalo a pak se poohlédnout po nové TV, dneska bude určitě podobná bedna asi tak stejně drahá jak ten opravář, co by to musel prozkoumat. Děkuji všem. ;-) i za babičku!