Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledam praci rizenou z domova. Zkusenosti, doporuceni.

Zdravim,

Jednalo by se o VPP, druh prace neni smerodatny (internet, manualni prace).

Pritelkyne je a bude jeste nejaky cas doma, uz se celkem dost nudi ( v byte doslo k uplnemu preorganizovani vseho scim pohla), tak bych ji potreboval nejak zamestnat. Nasel jsem dost nabidek, ale verohodnost je dle mych zkusenosti dost nizka, casto zadaji zaplatit vstupni poplatek (za material k praci) a jak je znamo, mohu se dockat po zaplaceni dane castky konce komunikace mezi danou firmou nebo mi prijde desitky nabidek na dalsi zamestnani s dalsimi poplatky.

Proto zadam ti, kteri meli podobny problem a podarilo se jim uspesne najit domaci praci za relativne dobry peniz, necht daji doporuceni, pripadne informuji o firmach, kterym se mam vyhnout.

Nasel jsem toto: index haffec optimistickych kecu a na zaver 450,- zaplatit za nic, pak cekat, jestli se firma uraci poslat material.

Edit: prosim o ponechani v kategorii "ostatni" (ikdyz se to IT tyka opravdu jen okrajove [prace pres internet]), aby byl dotaz zobrazen vsem. Dekuji

Ano, to je logicka uvaha. Ale snad existuji seriozni firmy nabizejic opravdovy privydelek za nejake ukoly a ne za pocet prijatych "uvodnich poplatku". Na druhou stranu, pro takovou seriozni firmu je kazdy zajem potencialniho zamestance jistym financnim nakladem (korenspondence, svereny pracovni material) a posilat zdarma kazdemu zajemci z duverou v jeho zpracovani a odeslani zpet je stejne naivni.

Ano, to je bezny postup u dobre placenych praci. Me ale nejde o to, abych touto praci vydelal na barak, pritelkyne se proste nudi, furt neco uklizi, jen tak bezmyslenkovite serfuje, tak me napadlo jejiho "nicnedelani" trochu vyuzit, vlastne to byl jeji napad a kazda tisicovka do spolecneho rozpoctu dobra ;-)

Samozřejmě, že se dá dělat zajímavá práce z domova i bez protekce. Ale ta cesta k ní bývá většinou taková, že napřed něco děláš ve firmě a jseš v tom tak dobrej, že se to o tobě ví. A potom můžeš navrhnout, že bys to třeba mohl dělat z domova, nebo že půjdeš jinam. Ale i tak to někdy nevyjde. Mám kamaráda, programátor, pro firmu téměř nepostradatelný. A stejně mu to nechtěli povolit, protože tím, že je v práci se od něj další lidi učí.

Kde se nabízí práce za nějaký vstupní poplatek, je to podvod nebo "letadlo". Každý by si měl uvědomit, že za práci musí zaplatit zadavatel práce tomu, kdo práci vykoná, nikdy ne naopak. Nedovedu si představit, že bych od externích zaměstnanců chtěl nějaký vstupní poplatek za to, že jim dám práci. Firma má přeci z každé zadané a zaplacené práce své kalkulované zisky. Proto s konečnou platností: Kde žádají nějaký poplatek za přidělení práce, jsou to podvodníci a basta fidli.

Co jsem před lety viděl - švadlena zásobovaná prací reklamní agenturou. Paní doma šila lemy a uchycovací tkalouny na firemní vlajky. Takový ty čtyřmetrový hrůzy, co vlají třeba u dealerů aut.
Jenže z 3+1 zabušená jedna místnost vlajkama a japonským (měla jej nějak propachtovaný od té reklamky) šicím strojem. Nevím, jak to bylo ošetřené právně, jestli měla živnostňák na vedlejšák... (Bylo to v roce 98...)

Ja zas vim o praci s nejakymi kabliky, ktery se svorkujou, ruzne spojujou atp. Delala to kamoska na matersky. Taky to mela roztahany po celem byte, ale pri vecernim sledovani tv se v pohode dalo udelat dost a mesicne ji to prihodilo do rozpoctu kolem 5 litru. Ja hledam pokud mozno neco ne tak neskladnyho, spise neco pres internet, ale nejake drobne manualni praci bych se taky nebranil, ovsem dulezite je, abych si tim nezabarikadoval cely byt.

Ale - jednak je to docela záhul, jednak je to taky taková polomafie, která mezi sebe každého nepustí.

Jo, to je pravda. Ale teď si tak uvědomuju, ona toho ta reklamka po domácnostech (po známých) zadávala víc. Mám pocit, že se taky "krabičkovaly" reklamní výrobky potištěné tamponovým potiskem (zapalovače, klíčenky a podobný pičičmundy). Možná by mělo cenu pozeptat se rovnou po firmách v místě...

Co takhle nějakou práci sama na sebe?
Známá váže kytky, věnce na hřbitovy - má už docela slušnou klientelu, lze to také prodávat do blízkého květinářství, malovat hrníčky, dělat suvenýry z místa bydliště a prodávat je, šití záclon a závěsů. Stačí trochu přemýšlet, co by se v daném místě chytlo.