Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skvělý mp3 multipřehrávač Creative ZEN

Ahojte, pro všechny uživatele mp3 přehrávačů a jejich fandy. Už hodně dlouho hledám náhradu za vyreklamovaný mp4 přehrávač značky (neznačky-nemá ani pořádné zastoupení) Technic, který bych nikomu nedoporučoval ani zadarmo, největší šmejd pod sluncem s lákavou cenou ale levným zpracováním, a konečně sem našel něco důstojného s velkou kapacitou baterky (25 hodin hudby-uvádí výrobce), krásným zvukem a neuvěřitelně skvělě zpracovaným 2,5" displejem s velmi zajímavou cenou.

Creative ZEN product.jsp

CREATIVE Zen 4GB MP3 +VIDEO player černý (+FM rádio, SD/SDHC)

ZEN přibližuje svět zábavy na dosah vaší ruky. Tento úžasný digitální přehrávač médií velikosti kreditní karty je tou pravou volbou, pokud se chcete těšit z hudby, filmů a fotek, ať už stažených z vaší digitální knihovny nebo z webových stránek z celého světa. ZEN má vestavěné FM rádio a prodává se s kapacitou paměti 4, 8 nebo 16 GB. Je také vybaven slotem pro paměťovou SD kartu, takže můžete jeho paměť rozšířit podle potřeby. Pokud toužíte po světě zábavy, pak jste ten správný potenciální majitel přehrávače ZEN!
Neuvěřitelně malý. Vezměte si přehrávač ZEN velikosti kreditní karty kamkoli a vychutnejte si skvělou zábavu!
Prodává se s kapacitou paměti 4, 8 nebo 16 GB. Slot pro paměťovou kartu SD/SDHC umožňuje přidat další paměť podle potřeby.
Podpora formátů MP3 a AAC umožňuje přehrávat veškerou staženou hudbu! Díky podpoře WMA můžete navíc přistupovat k nejširší nabídce služeb pro stahování hudby z webu.
Můžete přehrávat video ve formátech WMV nebo DivX/XviD v rozlišení 320 x 240 pixelů a díky přidanému softwaru automaticky převádět i jiné formáty.
Zobrazujte fotky na brilantní 2,5palcovém displeji v až 16,7 miliónu barev. Importujte je z pécéčka nebo z digitálního fotoaparátu před kartu SD.
Využijte i vestavěné FM rádio a mikrofon.

Rozměry: 55 x 83 x 12 mm
Životnost baterií: 25 hodin přehrávání audia nebo 5 hodin přehrávání videa
Slot pro rozšíření paměti paměťovou kartou SD Card (SD a SDHC)
Podpora formátu AAC (.M4A) spolu s MP3, WMA, WAVE a Audible
Podpora WMV a DivX/XviD (320 x 240)
2,5" barevný LCD displej
FM rádio a mikrofon
Barevné prohlížení fotek s 16,7 mil. barev

quote (anarchist)

Jaký je Váš názor na tento přehrávač s cenou kolem 2,500 Kč? Mě osobně velmi zaujal. ;-):beer:

Na to nemusím mít nějaký "krám", který je jen dobrým podmětem zlodějům

A to mobil neni ? :)) Jinak je velký rozdíl zvuku z mobilu a přehrávače. A k videu, neni snad něco jiného koukat se na 2,5" displej na filmy ? Pokud nemáš nějaké pdáčko s takovým displejem tak mobil nemůže dát to co přehrávač. ;-)

Mobil není krám protože slouží pro hodně užitečných věcí. ;-) Mám Siemens SX1. Má větší display než nějaké MP4, co mají kluci ve třídě. Zvuk mám ve sluchátkách, takže dobré. Ve SmartMovie si nastavím hlasitost zvuku na 300% a z repráků (v mobilu) na min. hlasitost jde všemu výborně rozumět. Vždycky se ve třídě díváme na Henryho Proppra. Tak ti teda nevím co je lepší.

Tak pokud nazýváte Creative ZEN "běžný přehrávač" okolou dvou tisíc zřejmě nevíte moc o kvalitním zvukovým přednesu. A vystvětlíte mi např. proč se začínají mobily čím dál víc podobat kapesním přehrávačům a proč se u nich nemluví o žádné hodnotě citlivosti,frekvenčním rozsahu a zkreslení ? Protože to jsou tak šílené hodnoty, že to raději výrobce neudává, rozhodně musim odmítnout Váš názor na "mobil je lepší než kapesní přehrávač na hudbu". ::)

Před rokem a půl jsem měl Creative ZEN už nevím jak dál, takový ten malý bílý, přesný název hledat nebudu, cena byla kolem 1800 Kč a zvuk na dodávané sluchátka raději nebudu ani posuzovat, oproti mobilu tragédie. S kvalitníma sluchatkáma už se to vyrovnávalo, ale pořád se mi zdal projev mobilu jakožto o něco lepší.
Ale posuzovat budu zásadně se sluchátkama co byly dodány v balení.

To už je zase jiný pohled na věc. Sluchátka který jsou většinou dodávaná u výrobku nestojí za nic moc, ale svemte si to tak že to je jen jako bonus, příslušenství. Sluchátka vybírám vždy jen podle svých potřeb a nenchám si vnutit dodávané sluchátka. K mobilům se taky dodávají "málocenná" sluchátka a sám jste zmínil že taky máte sluchátka o třídu výš než ty určená přímo k vašemu modelu. Záleží taky pokud posuzujete stejné písničky (nesjpíš ve formátu mp3) na stejné přenosové rychlosti. Přeju Vám aby jste někdy slyšel kvalitnější kapesní přehrávač a neřídil se podle zvuku dodávaných sluchátek, která jsou prostě spíš jen jako bonusek. Dobrý poslech jen ne z mobilu.

Tak je. Je to to najnepodstatnejsie kriterium. Dnes je to uz priamo zvyk si k novym prehravacom hned kupit aj nejake obstojne sluchatka. Pretoze tie bzucatka, co vyrobcovia dodavaju k mobilom su schopni dodat aj k drahemu prehravacu. Potom aby sa clovek stacil cudovat, co za zvuk to z prehravaca lezie. [vomit-smile.gif]

(nedavna skusenost kamarata a moja mnohonasobna z minulosti)

Ahjo souhlasim z coolerem ten mobil co mas za prvy neni zadny prototyp..doba prehravani je sice dobra ale jenom 65 000 barev to si delas srandu na koukani filmu ne?a ma to displej 176 × 220 to uz i moje mp4 ma vetsi takze bych se moc nevytahoval jinak ten mp3 player co chce cooler se mi zda celkem slusni za tu cenu uzasna doba prehravani displej pekne na filmy a tolik barev co bych za to dal ja mam 260 000 barev ja podle meho nazoru bych moc dlouho nevahal ale to je jenom muj nazor

Přesně tak, mobil nemůže nahradit takovýto přehrávač po všech stránkách. O ZENu se mluví že je to nejlepší malý přehrávač s dlouhou výdrží baterky a neuvěřitelně čistým a "barevným" displejem. Za 2,500 Kč,2GB paměti,rozšíření o SD/SDHC paměť. kartu,výdrž přehrávače kolem 25 h a krystalově čistým displejem mezi kapesními přehrávači. ;-)

to jo, ale zase nemusím sebou tahat "milion" věcí. Mně stačí 1x mobil, 1x nabíječka a 1x BT headset. Takhle bych musel tahat ještě GPS, MP4, foťák, notebook (plus nabíječky ke všemu) atd. A když to sečteš, jsi v plusu. Nehledě na to, že cestuju dost často a fakt nemíním být ověšený jako vánoční stromeček.

Máš pravdu v tom, že bych si mohl koupit mobil za slušnou sumičku se vším co je dneska v módě, ale ten mi zase nedokáže dát 25h přehrávání hudby (pochybuju ale nejsem si jistý).

Mohu si taky typnout tvůj mob ? Tak narozdíl od Vlka56, který typuje N95 a je úplně vedle, tak já tipuju E90. ;-):beer:

1500 mAh neni špatných u přiložené Li-ionKY. :-)

BTW// teď jsem zjistil, že přehrávač nepodporuje usb mass storage, což mi hned vnuklo jiný pohled na tento přehrávač. U vývoje nových verzí firmwaru pro přehrávač se o této funkci moc nemluví, takže asi ani nepočítaj, že by na tom do budoucna pracovali, což mě docela mrzí, protože by mi to stěžovalo práci a přenositelnost s tímto přehrávačem.

Novější verze ho už podporují-sice se neoběví jako výměnný disk ale jakoTENTO POČÍTAČ>mY ZEN-A POTOM SE UŽ CHOVÁ JAKO KLASICKÝ USB MASS STORAGE.ale ani program na spojení zenu a počítače není tak špatný až na pomalou konverzi videa

Tiez som pomyslal na kupu mp3 prehravaca. Video neriesim. Hladal som nieco co by malo 4GB pamate, dlhu vydrz, pomerne kvalitne spracovanie a samozrejme slusny zvuk. Dalsou podmienkou bol nejaky pamatovy slot , ktory by riesil problemy s nedostatkom pamate na dost dlho :-), vtedy som nic take nenasiel a nakoniec som uviazol pri COWON iAudio F2, hlavne kvoli udajnej kvalite zvuku.

Potom som vsak musel zainvestovat najprv do PC neskor do monitoru a nejak z mp3 prehravaca docasne zislo. A teraz som si prezeral tento Creative a je mi dost sympaticky > vydrz + SD slot, to je na rozmyslenie. Vdaka za tip a ak ho nahodou kupite, napiste, aky je :-p

hm, pohral som sa s myslienkou:
kupit tento ZEN [2GB] + SD kartu [4GB] (2.800 + 1.500) = 4.300,-Sk s DPH za 6GB prehravac a to vobec nie je zla cena a na 6GB sa uz co-to zmesti :))

edit // boha jeho, teraz som sa mrkol na Agem, a tam maju A-Data 8GB za 1.308,-Sk s DPH ::) ktoz vie, ci by tu velkost Zen vobec skusol.

Sám sem ho mohl už otestovat, o zvuku snad nebudu ani mluvit.. můj zamrzlej pohled při poslouchání tohoto přehrávače na sluchátkách za cca 500 Kč mluví za vše. :-D Zaujmul mě právě kvůli své výdrži/cena, žádný přehrávač kolem 2,500 nemá takovou výdrž. Displej je opravdu brilantní ten sem bohužel vyiděl jen na mžik ale byl neuvěřitelně ostrej a ty barvy.. no oslnující nemám slov, ještě bych ho rád viděl při přehrávání videa. Na Youtube existuje několik videí z "testování" tohoto přehrávače a přesvědčilo mě to o jeho skoro až dokonalosti. Cena/kvalita cena/kapacita baterky cena/dokonalý displey a zvuk. + k tomu dokoupíš SD nebo SDHC (já půjdu po SDHC) karet kolik budeš chtít, i neuvěřitelně pokleslé ceny pamět. karet mě nutí si hned koupi i kartu A-Data 4 GB za 500 Kč.product.jsp Nemusíš mít jednu rozšiřující kartu aby ses bál jestli jí přehrávač kapacitně podporuje (u Creative neni hranice velikosti paměti podporované na tomto přehrávači) a koupíš si jich víc, jen vyměníš a jedeš dál. ;-):beer:

Bohužel ten tvůj přehrávač mi moc neříká, ale jestli myslíš Creative že je dizajnovaný nějak netradičně bych ani neřekl, spíš je prostě prakticky udělaný. Velikost kreditní karty, tlačítka dostatečně velká a nemusíš se jentak bát že je zmáčkneš nechtěně v kapse, a jeho povrch je lesklý s pozadím černé - to je docela nešikovné proti poškrábání, ale když ho dáš do pěkné peřinky (kryt od Creative nebo po domácku udělaný) tak se s ním nemůže nic stát. ;-) Nejvíc se mi na něm ale opravdu líbí jeho kapacita baterky a dobře udělaný displej který nemá konkurence v týhle cenové třídě i výš. :-)

S hlasitostí je na ton ZEN výborně-sice to není ani na maximu nic co by tě mohlo ohlušit ale když se tam zapojí kvalitni sluchatka tak je to celkem hukot.je tam 25 stupnů hlasitosti-já pro cestování v MHD používám tak asi 20.stupen,pro běžné poslouchání tak 15 a když jsi v tichu tak bohatě stačí stupen 10.btw-je to absolutně uchvancancující přehrávač-já ho mám už asi měsíc a zatím se nevyskytnul žádný problém.ostrost videa a jeho kvalita je podle mě daleko lepší než u SONY PSP nebo nokie N 95.
hudba je čistá a krásná a novější verze firmware dokonce obsahují i usb mass storage