Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém po přidání grafické karty

Do nového pc jsem přidal grafickou kartu Gigabyte Radeon HD 2600XT a měsíc vše šlapalo. Včera mi ovšem naskočila pouze černá obrazovka (spustil se ventilátor, problikla klávesnice, žádné pípání) a nepomohlo ani restartování. Vyndal jsem grafiku a monitor připojil na integrovanou a vše bylo ok. Postupně se mi opět podařilo spustit pc se zapojenou grafikou a karta šla úplně v pohodě. Pokud se pc vypne a do hodiny zapne, vše funguje, ovšem při delším vypnutí nastane ten samý problém. Opět musím laborotvat s kartou a BIOSem. Nepomohl ani reset BIOSu.
Moje sestava:
zákl. deska MSI K9AGM3
AMD Athlon 64 X2, 2100MHz
2GB Ram
HDD Maxtor 250GB
zdroj 350W Eurocase
Windows XP Home

to je nějakej renonc, ne? Pokud pustíš do obvodu místo nominálních 5V jen 4V, bude se míň zahřívat (pokud vůbec naskočí), ale to je tak všechno, rozhodně neodejde. Jo pokud do něj pustíš přepětí, to je jiná, to se může odrovnat, ale podpětím ne.

integrovanou mám vypnutou a pc nevypínám ze sítě. i ta baterie by měla být ok- vše je jen měsíc staré. u starého pc jsem měl slabou baterii, ale tam stačil reset BIOSu a vše šlo. tady nepomáhá nic. zprovozním ho jedině tak, že ho pustím přes integrovanou, v BIOSu musím nastavit primárně integrovanou, pak teprve dát grafiku a vypnout integrovanou. tenhle šílenej postup snad jedinej pustí pc a pak běží v pohodě klidně celý den. ale po delším vypnutí je vše při starém...

Hm tak to je divne. Tak ak to zas nepojde, tak ho skus aj vypnut z 230V na 10minut, to nepomoze?
Mas zapojene vsetky dodatocne napajania? (napr. ta grafika ma aj konektor pre dodatocne napajanie alebo nie?). Je mozne ze to je HW problem zakl.dosky alebo grafiky, alebo nejaky studeny spoj na MB apod. Ako posledne pred vymenou MB a grafiky by som este skusil pozriet na strankach vyrobcu zakl.dosky ci nie je novsi BIOS ak je tak preflashovat, inac len skusat inu grafiku a inu zakl.dosku, ak ten zdroj nepomohol.
P.S. este nemas tu grafiku moc nasikmo alebo nie je moc naspanovana? Ak ano tak ta plechova lista na grafike sa da uvolnit (uvolnis skrutky na konektoroch) aby lepsie pasovala do kejsu a aby nebola nasikmo.
este P.S.2. aky presne zdroj si kupil? (presne oznacenie)

grafika ani nemá přídavné napájení a jinak je vše zapojeno. i ten BIOS sem dal novější a nepomohlo. hlavně je zvláštní, že funguje ten jedinej postup...jako by si nerozuměl BIOS s deskou nebo tou grafikou...ale zas měsíc všechno šlapalo...no prostě sem už z toho magor. blbý je, že nemám od koho vyzkoušet jinou grafiku.
ale dík za rady. kdyby ještě někoho něco napadlo???

"kdyby ještě někoho něco napadlo" - vid P.S. a P.S.2. vyssie. Ten novy zdroj je novy ATX2.0 alebo nejaky secondhand? Ma dve 12V vetvy?
Zaujimalo by ma aj ze ci nepomoze to vypnutie z 230V na 10minut, ak si to este neskusil tak skus, ked to nabuduce nenabehne skus to odpojit z 230V.

doufal jsem, že mám problém aspoň částečně vyřešen: když jsem dal počítač do režimu spánu a ne klasické vypnutí, tak mi 2 dny nastartoval, ale dnes se opět neprobral ani z tohoto režimu. už vážně nevím, jestli je nějak poškozen BIOS, grafika nebo deska...

No zdrojem to tedy není, což jsi ne zadarmo zjistil. Podle mě je problém buď v grafické kartě /vadný kus/ nebo tvoje deska není kompatibilní s gigabyte 2600XT případně rovnou s celou řadou 2600XT. Zkus tu grafiku vyzkoušet někde jinde. Pokud jsi to koupil někde v místě asi bych se zkusil domluvit na celkovém vyzkoušení pc +grafika, třeba ti ji vymění. Možná bych zkusil ještě nový bios ale moc bych nepočítal s tím že pomůže.

grafiku jsem kupoval jinde než počítač, a právě proto nevím, co reklamovat. kompatibilní by být měly- za prvé mi tuhle kombinaci nabízeli přímo když jsem kupoval PC (kdybych tušil co nastane za problémy, tak bych to asi vzal všechno tam) a za druhé to prostě měsíc šlapalo naprosto bez problémů
ten bios jsem už zkoušel a nic

nevím, ale mám pocit, že tím to nebude. všechny senzory hlásí normální teploty a hlavně ten problém nenastává při běhu, ale po delším vypnutí. navíc i ten nový zdroj bude napomáhat chlazení, protože má lepší konstrukci než předchozí, takže v tom se mi problém nezdá

to neni tou grafikou, já mam taky tudle desku a taky mi nejde zapnout na poprvý když je pc vypnutej delší dobu, musim ho vypnout a zapnout znovu...jedu furt na int vga přes dvi, upgrade biosu nepomohlo a ani různý nastavení...mě to ale dělá od začátku co jí mám...

ještě doplním otázku: tobě když ten pc zapneš a běží jenom větráky tak nejde vypnout podržením zapínacího tlačítka? Mě jo já ho tak vypnu a hned zase zapnu a běží to celej den bez problému...chyba je každopádně v desce ale jde o to jestli jde o kombinaci nějakého nastavení biosu (nebo chyby v biosu) nebo nevhodné kombinaci komponent nebo jestli jsou ty desky vadný...každopádně to bude asi problém více kusů... jinak já tam mam zdroj akasa paxpower 400W (http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=6649&Itemid=51) a disk samsung 200gb sataII

Bez urážky, ale tak odpadové desky s tak Odpadovými komponentami jsem už dlouho neviděl !

To jsou desky, jejichž cena i s integrovanou grafikou se pohybuje okolo 1000 Kč a to včetně DPH.

Zapojovat do toho plastového balastu cokoliv dalšího je urážka a hazard značkových komponent !

Kdo skládá počítače,tak dobře ví, že na dvou věcech se nešetří.
První věcí je podvozek - ZDROJ
Druhou věcí je motor - motherboard

to si děláš prd*l? představ si že jsou lidi kterejm stačí integrovaná grafika, já mam počítač na práci a ne na hraní her a co se týče zdroje tak je to rozhodně neni odpadkový komponent jako např. eurocase, by mě zajímalo co máš ty za zázrak, jinak ten zdroj běžel doted přes rok s jinou deskou bez problému.

Este ak ma ta doska aj integrovanu grafiku, tak by som tu integrovanu uplne zakazal v BIOSe ak sa da, urobil si? (onboard graphic alebo onboard video na disabled apod)
Inac v BIOSe by sa mala dat aj nastavit grafika z ktorej sa bootuje, napr. sa tam moze dat volit medzi PICe (PEG) a integrovanou prip. aj nejake "Auto", apod., mal by som to s externou grafikou radsej nastavene na PCIe, nie na Auto, ak take nastavenie v BIOSe mas.
Inac vyzera to na problem MB, nie vadu, ale blbo navrhnute. Mozno to bude riesit niektory novsi BIOS, alebo pouzit inu dosku... Ja osobne sa uz hodne vela rokov firme MSI uspesne vyhybam.

-mám stejnou sestavu jako fous. počítač můžu tlačítkem normálně vypnout, ale ani napodruhé nenaběhne.
-v BIOSu už jsem zkoušel nastavit všechny možné kombinace a ani když zakážu integrovanou a nastavím primární PCIe, tak to nepomáhá
-baterii jsem přeměřil a je v pořádku
-a po dnešku jsem zjistil další věc: když jsem večer nastavil v BIOSu jako primární zpět integrovanou, ráno pc naběhlo a stačilo to změnit zpět... takže asi opravdu jde o podivně fungující BIOS nebo kompatibilitu karty s deskou

jakoby toho bylo málo, přidal se další problém. mám 17´CRT monitor a měl jsem nastavenou obnovovací frekvenci 100Hz. najednou mi naběhl pouze na 60Hz. přeinstaloval jsem ovladač jak monitoru, tak grafiky, ale vždy když nastavím 100 nic se nezmění. pouze je pak všude uvedeno, že jede na 100 i když to není pravda. nevím jestli to může souviset s mým předchozím problémem, ale totéž mi dělá i na integrované kartě. zkoušel jsem ho připojit k notebooku a tam bylo vše ok. napadá mě snad jen něco špatného we Windows, ale na nic jsem nepřišel

pokial máš tú odpadovú MSI dosku,tak problém bude zrejme v nej.Odkedy MSI vyrába dosky v Číne,tak je to väčší odpad ako bývali dosky od PC-CHips,mechanické poškodenia,samovytekajúce kondenzátory aj na nepoužitých,originálne zabalených doskách,studené spoje,problémy s diskami väčšími ako 80GB-buď sa sem schválne dovážajú II.kvalitové,odpadové dosky,alebo MSI začalo zvysoka kašlať na kvalitu svojich produktov a zákazník v Europe im je ukradnutý.Tak isto aj ATi hd2600 séria nepatrí k príliš vydareným,prvé revízie mali vadný alebo zablokovaný UVD koprocesor,revízie 11,12 mali vadné interné teplotné čidlo,kvôli ktorému neustále padal systém alebo sa objavovali sporadické reštarty a AMD sa nepodarilo stiahnuť z obehu vadné čipy-rozpredali sa skôr,než ich stačili stiahnuť z obehu,agp verzia bola katastrofa sama o sebe a bezproblémovo to fungovalo len ozaj vyvoleným,až rev.13 a jeho vynovená verzia hd3650[prechod na nový výrobný proces, všetko ostatné zostalo v pôvodnom stave konečne] fungujú bez väčších problémov.AMD vydalo jediné doporučenie pre hd2600-použiť zdroj s minimálne 16A na 12V vetvi a zdroj by mal mať aspoň cca 400W,takže nejaké všeobecne známe parodie na zdroje ako EuroCase,KME,Chill sú z hry von.