Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funkce spustit...

Mám Windows XP a od určité doby se mi na obrazovce objevuje černé okno funkce spustit....Děje se tak při zapínání a vypínání počítače a při instalaci nových programů.Dříve se mi neobjevovalo.Mohl by jste mi někdo prosím poradit proč se tak děje a jestli to zvlášní objevování jde odstranit?Děkuji

uff... tady bych se s vypínáním vydováděl
něco nevím k čemu je, hledám to googlem, pokud tušíš co to je a víš že to občas potřebuješ tak nech, jinak pohledej ve vlastnostech toho .exe (vlastnosti - verze) od koho to je a co je to zač:

- igfxtray ... mělo by jít o ikonu displeje vpravo dole v liště, umožňující např. změnu rozlišení. vypnul bych.
- igfxpeprs ... modul pro přehrávání "intel video". vypnul bych.
- hcontrol ... pravděpodobně se stará o přídavné notebukové klávesy někde pod displejem, pokud používáš tak nech.
- atkosd2 - prý to souvisí s drivery pro chipset. ale kdyby to byl ovladač, nespouští se jako program z registrů, pravděpodobně jde jen o hlídač update; vypnul bych (zrušil zaškrtnutí).
- sm56hlpr ... modem motorola; že by pro obyčejnou telefonní linku?? záleží přes co se připojuješ na net, zda to vůbec potřebuješ.
- dmedia ... mějaká asusácká multimediální vypatlanost, prý spíš způsobuje nekompatibility s přehráváním cd, s vypínáním, vypnul bych
- asscrprolog ... má se týkat asus kamery
- ablksr ... nevím k čemu to je, vypnul bych to.
- pdvserv ... zbytečná součást powerdvd. k přehrávání filmů nic takového není potřeba, nepotřebuju aby mi něco při přehrávání lezlo na net. zrušit.
- nerocheck ... zrušit
- ccapp, oscheck ... používáš free předinstalovanou verzi symantec antiviru? až ti vyprší zkušební doba, uleví se ti až to pomalé monstrum odinstaluješ.
- batterylife ... windows má svoje ukazovátko nabití. jen pokud potřebuješ lepší info tak nech.
- p4p ... prý nějaká proxy. k čemu na notebooku? jinde to podezírají že jde o spyware. vypnout.
- astsvcc ... "Id and access management suite for coporate VPN connections. The software is from Cognizance Corporation. Enable if you use the VPN software." pokud se netuneluješ přes nějaké proxy a firewally, nepotřebuješ.
- visualtooltip ... takovou kravinu bych rovnou odinstaloval. beztak adware nebo spyware.
- alu ... asus live update: pokud ti notebuk funguje a netoužíš po nových ovladačích, vypnul bych.
- multiframe ... zřejmě k ničemu
- rainlendar 2 ... desktop kalendář
- místní vyhledávání ... nedokážu si představit, že by ms dokázal napsat užitečný nástroj, který pro svůj běh nevyžaduje celý počítač. vypnul bych.
- výřezy obrazovky a spouštění aplikace ... viz předchozí. ms navíc nedokáže zacházet s grafikou, jsou na to lepší nástroje a spouští se až když je potřeba, nezavazí furt v paměti.

určitě bych nechal, jestli se nemýlím:
+ hkcmd ... součást ovladače pro přehrávání multimédií, zní to divně ale nedoporučují vypínat
+ skytel ... realtek voice manager. netuším zda vylepšuje přenos řeči při netové telefonii (častečně kandidát na vypnutí)
+ rthdcpl ... ovládací centrum realtek audio. sice zbytečné monstrum, ale bez něj snad nefunguje vypnutí repráků při zasunutí sluchátek.
+ alcmtr ... realtek ac97 monitorovací utilitka
+ syntpenh ... zjišťuje zda je připojená extení myš a klávesnice, jinak má aktivovat touchpad
+ zcfgsvc ... konfigurovátko wifi
+ ifrmewrk ... intel ovladač wifi (já se připojuju zásadně drátem, blíž to neznám)
+ ctfmon ... souvisí s panelem jazyků

nějak jsem ještě přehlídnul:
+ atnotes ... asi "žluté lístky" na desktopu. jestli používáš tak nech zatrženo.
+ itv ... tv program? to jsou věci.
+ bluetooth manager
- adobe reader cosi ... verze 7 a 8 to tam neodbytně cpou. vypnout, případně přeinstalovat na menší ar6. existuje taky výtečné optimalizovátko / urychlovátko aReader SpeedUp

edit: dobře že to d.c. připomenul:
pokud se přesto stane že něco nefunguje, jde to zas zatržením v msconfig.exe při příštím startu povolit.

Je to skoro nový notebook a skoro všechno tam už bylo nainstalované, abych pravdu řekla, tak u poměrně dost věcí nevím ani na co jsou, ale nevím ani které jdou vypnout.U hodin mám ikon snad 10 cm,ještě že se schovávají.;-)