Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WinXP prof (původ neznámý) - budou funkční?

Dobrý den,
dnes jsem byl obdarován balením WinXP prof SP2c (OEM). Balení obsahuje CD, příručku, ale hlavně na obalu je nalepen, dosud neužitý, registrační štítek. Balení bylo rozbaleno již někým přede mnou.

Otázka zní:

Mohu tyto XP použít? Vím, že OEM verze je vázána k zakoupenému HW. Můžu nějak zjistit, zda product key na štítku již někdo využil? Nějak mě nahlodává to, že jsem fyzický majitel právě té registrační samolepky. Mohu jako majitel samolepky nárokovat product key?

Dulezite neni medium, ani nalepka, ale doklad o koupi. Pokud ten nemate, tak majitelem nejste.
Pozn. V pripade oem verze uctenka na ktere bude uveden windows + hardware ke kteremu jste je zakoupil.

Edit: K puvodni otazce - funkcni budou pokud puvodni majitel ten klic jeste nepouzil.

Poznas to jedine tak, ze sa povodneho majitela opytas. Ako inac to chces spoznat? Zo stitku to nespoznas. Si myslis ze sa stitok po pouziti sfarbi na fialovo, alebo co? nechapem tvoje myslienkove pochody.

P.S. ak to povodny majitel uz nepouziva, tak sa ti ich mozno podari aj aktivovat (ak nie cez inet tak cez telefon, mozes povedat ze nefungovala dobre zakl.doska tak ze si si kupil inu. Ale je dobre si byt isty ze povodny majitel to cislo uz nepouziva.

Si myslis ze sa stitok po pouziti sfarbi na fialovo, alebo co?

nene, to je jinak: v okamžiku nalepení štítku na bednu, objeví se hláška: "Windows našel nový hardware (COA) a nyní k němu instaluje software. Prosím vložte do disketové jednotky první instalační disk a klepněte na OK..."

:-D:-p

Už první odpověď v této diskuzi je špatná. Vlastnictví štítku vylepeného na skříni značí vlastnictví licence. Žádného dalšího dokladu netřeba, takové ty doklady o koupi a podobně jsou pouze podpůrné argumenty v případě pochybností. Pokud původní majitel číslo použil (a používá), tak má nelegální Windows, protože nemá štítek.

taky si myslím. Pokud by z nějakého důvodu přišla ke člověku policie a zajímala se o legálnost OS, tak myslím, že pokud má člověk k dispozici originální instalační médium, samolepku (klidně nenalepenou) a systém aktivovaný, tak můžou tak akorát něco zabručet, ale všechny soudy světa se vykašlou na to, aby řešily nějakou ptákovinu, že uživatel nemá samolepku na počítači nebo snad účtenku k software.
Když si koupím boty a zahodím paragon, taky to automaticky neznamená, že kdokoliv na mě ukáže prstem a řekne "on mi ty boty ukradl", tak že by měl pravdu.

vzhledem k době řešení příspěvku jsi měl mít už xp dávno nainstalované a ověřenou aktivaci.

(já se taky přikládám k tomu že rozhodujícím je vlastnictví správné samolepky - proto se fyzicky lepí na pc, ale pokud by windows aktivoval na její číslo někdo před tebou, je ti můj názor platný jak mrtvému lední kožich)

nedavno jsem doma upgradoval svoje hraci pc s winXPhome. Po vymene 90% hw (deska, ram, grafika, cpu atd.) jsem se pokusil reaktivovat widle prez telefon a povedlo se. Tak me napada pri cteni tohodle vlakna, ze toho frajera co utek s vybavenim bytu kamosovy sestry bys mohl vytocit tim, ze si widle co ma aktivovane na svem pc reaktivujes na svuj pocitac. On bez nalepky splace nad vejdelkem, az mu MS napise pri bootu ze ma nelegalni os (prijde o aktivaci)....neni ma teorie pitomost?

A COA is not a software license – it is a visual identifier that assists in determining whether or not the Microsoft software you are running is genuine.
http://www.microsoft.com/resources/howtotell/conten t.aspx?pg=coa&displaylang=en

Myslím, že rh vložil do tohoto tématu jasno - děkuji.

Stejně tak děkuji všem za příspěvky. Těm, co se nudili a nevěděli co píšou, děkuji taktéž, alespoň jsem se nenudil já. ;-)