
Instalacia NAS4220
Ahojte,
skusam spojazdnit ICY BOX NAS4220 a potrebujem trošku poradiť.
Hned na prvom kroku pri formatovani disku mam možnosť formatovať do ext2, ext3 a fat32. Fat 32 som skusil všetko beží jak má ale? Neni ext2 formát lepší?
Dalej mám problém s FTP. Nemožem určiť užívatelovi v ktorej zložke má začať. Vždy po prihlásení sa dostane na prvu uroven disku a može sa tam pozerať a preklikávať.
Dalšia vec po neuspešnom prihlasení na ftp sa nezobrazí nejaký "ACCES DENIED" alebo na podobný prípad.
Vie mi niekto poradiť?
Mám toho viac
na FAT32 nebudeš moci řídit práva, je relativně nestabilní a navíc má omezení na max 4GB na jeden soubor (možná to mají ohackované a krabička interně splituje po 4GB, ale osobně bych se tomu vyhnul).
Jako ideální považuju ext3, je spolehlivý, žurnálovací a relativně rychlý (na funkce které poskytuje) a podporuje zabezpečení (a samozřejmě nemá omezující limity viz fat32).
To FTP asi budeš muset přiblížit více. Jak nastavuješ ty cesty pro chroot?
Práveže mi nejde nastaviť cesty, alebo neviem kde to mám nastaviť. Ked chem prepísať cestu pi užívatelovi nejde
toto zařízení neznám, ale předpokládám, že musíš vytvořit cesty v soub. systému, pak nedefinovat uživatele a následně jim přiřadit adresáře.
viz zde (pokud je to tentýž box, přejato ze svetahardware.cz: http://www.svethardware.cz/art_doc-147C7F42C06F7C50 C12573710046B5C5.html ):
http://www.svethardware.cz/sh/media.nsf/0c97cd6cabb 1398ec1256cc50082f4bf/147c7f42c06f7c50c12573710046b 5c5/Body/1.29F8?OpenElement&FieldElemFormat=gif
tady má uživatel přiřazen celý disk. Kdybys mu chtěl dát právo jen např. na adresář "soukrome", tak na disku tento adresář vytvoříš a jako cestu vyplníš /mnt/ide2/soukrome
Ano mam to iste okno ale nejde mi zmeniť tu cestu neviem prečo. A šete formatoval som disk do EXT2 a teraz cez windows na sieti vidím disk aj zložky ale nejde mi tam prihlasiť??
To prihlasenie už ide
Nasiel som ešte k hlavnemu firmwaru ešte nejaké source skusim nainštalovať, ked tak to formatnem zasa
"source" jsou zdrojáky toho linuxu který je tam zadrátovaný. To bys neměl potřebovat.
Určitě tam někde děláš nějakou chybu...
Mě se jeden ICY-BOX choval jak osel. Pomohl upgrade firmware a od té doby šlape jak hodinky.
No sorce nepomohlo, firmware najnovší a stále nič. Neviem prečo to je proste neviem prepísať užívatelovi tu cestu. Please help
Kde najdu nejnovejsi firmware?mam pocit ze uz nepodporuji. Jinak mam problem,vse funguje jak ma,taham pres ftp.po domaci siti fpoho,ale pres internet stahovani casto pada.mam to pres tp-link pres DMZ na verejnou adresu