Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi SSD diskem a CF kartou s redukcí

Plánuji si koupit SSD disk do notebooku. Teď jsem někde četl, že to lze nahradit Compact Flash kartou s redukcí. Zajímalo by mě proto, jaký bude rozdíl v rychlosti přístupové doby, čtení a zápisu mezi těmito dvěma typy médií.

Pokud jde o tu CF Card, předpokládám, že by to měl být typ s rychlostí 266-300x.

Takže díky za odpovědi, ale je vymalováno. Když jsem totiž volal do servisu pro Sony notebooky, bylo mi sděleno, že

a) takovou výměnu disku neumožňuje základní deska, a
b) i kdyby ji umožňovala, oni mi ji neprovedou, protože v konkrétním případě (Sony Vaio X-505) se jedná o notebook neurčený pro tuzemský trh.

a) je hovadina, nemoze s tym byt ziaden problem, ak tam je teraz 2.5" disk. Problem (mechanicky) vznikne ak tam je teraz mensi disk. //edit: uz som si nasiel ze v tom je len 1.8" disk, takze to je ten problem, nie je tam miesto pre 2.5", a aj konektor je iny
b) to znamena ze si nemas kupovat sony ptz. su predrazene s este viac predrazenym a neschopnym servisom.

Mozem sa opytat preco si tam chcel davat SSD? Mas zvysnych 500€ ?

Mně by postačil i 16 GB a ten je levnější. Teď tam mám tuším HDD o 20 GB a stejně ho celý nevyužiji...

Jinak jsou firmy, které vyrábějí i 1.8" SSD; myslím, že ho má už i Samsung. Já právě čekal, až jej udělá mTron, který je má nejrychlejší.

Ale preco chces SSD. Tie najlevnejsie budu pomale, mozu byt az 2x pomalsie ako HDD (vid link na benchmark lacneho SSD co som dal uplne hore)
Takze zaplatis za nieco co je 2x pomalsie ako mas teraz s HDD (cakat na bootovanie 2x dlhsie ako teraz), pritom jediny dovod ktory ma napada je, aby si s tym mohol prastit o stol :) Neviem ci to ma vyznam.
Ak chces rychle SSD tak tie ale budu drahe.

No ale ten dražší SSD ve většině parametrů poráží i nejrychlejší HDD Raptor (http://www.ddworld.cz/ukladani-dat-media/32gb-ssd-d isk-proti-150gb-wd-raptoru-2.html). Navíc já na tom notebooku mám nějakou byť i značkovou sra*ku s 4800 RPM.

Tudíž notebook bude rychlejší, více vydrží baterka a bude i lehčí.... Respektive nebude, protože mi to v servisu neudělají a já to na koleně sám nezbastlím.