Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkusenosti s Corsair PSU HX520 520W

Zdravim,

jake mate zkusenosti s timto zdrojem:
Corsair Power Supply HX520 520W

Tim myslim piskani ci jine problemy (i s pouzitim do stareho stroje s ATX
2.01 - procesor je napajen z 12V vetve). Udajne by to mel byt Seasonic...

Predpokladam nasazeni na stary AMD Barton 2600+, do pul roku na C2D ci AMD
X2. Taktovat se nebude, bude tam ale dost disku (start 1x Seagatu je treba
na 12V vetvi kolem 3A).

A posledni otazka. Mely by tam byt 3x 12V vetve. Nevite nahodou, jak je to
rozvrzeno? (napr. 1 na CPU, druha na co, treti na co?) Aby nebyla jedna
vetev pretizena a ostatni nevyuzity. A pokud jedna z nich odejde, vezme s
sebou i to, co je na ostatnich vetvich nebo je to oddelene? Dle diskuzi na CZC.cz a jsou ty vetve "propojeny" ::), takze je jedno, co se kam pripoji....

Diky za nazory a odpovedi.

Diky panove, u toho zdroje preci jen kladu narok na bezproblemovost s spolehlivost. Nektere zdroje s tim starym PC dost piskaly, az na Eurocase 550W... Nikdo krom me to sice neslysel, ale me to rvalo usi.3-[

Jinak ten 24 pinovy konektor na MB je rozdelatelny na 20 pin tak, aby z toho zase sel spojit na 24 pin? Nebo je to jak u nekterych zdroju, ze "rozdeleni" je trvale? (ten 4 pin navic se da odlomit, ale neda se vratit :( )

A da se s kabely rozumne pracovat? Pry jsou dost tuhe...

MB konektor je trvale dělený 20+4 už z výroby a jako jediný (plus dodatkový napájení desky) je do zdroje "osazený" napevno. Ostatní kabely si připojíš podle potřeby a nijak moc tuhý mi nepřišly, bez problémů jsem je stočil a nacpal kam bylo potřeba mimo dohled..

1) Sorry za natvrdlost... takze to neni 24 pin konektor, ale 20 pinovy a k nemu prislusejici 4 pinovy, ktery lze kdykoliv "pripojit zpet" k tomu 20 pinovemu. Je to tak? Ten 4 pinovy AUX 12V na CPU musi byt zvlast, to vim...

2)Jinak je jedno, kam ktery odpojitelny kabel zapojis? Aby nedochazelo k pretezovani jedne z vetvi...

aha... ale jsou tam jen 3 12V vetve...
asi mas pravdu - neresit to.

jinak vychazim z informaci z article692-page1.html

Triple 12V Rails provide independent reliable power to the CPU, video card and other components with a combined rating of 50A (40A on 520W) maximum! Advanced circuitry design that automatically enables power sharing between the triple +12V rails in an event of overload on any single +12V rail.

Chapu to spravne, ze je tam "sdileni vykonu", takze pokud je nektera vetev pretezovana, ostatni ji dotuji??? Mebo je to jinak?