Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace XP se kousne po výběru disku

Prosím o pomoc všechny zkušené. Koupil jsem desku asus p5b a disk seagate sata2 160Gb. Pri instalaci jsem zkusil už prakticky vše od nastavení v biosu po nahrání různých ovladaču a instalace XP sp2 se buď kousne po načtení ovladačů, nebo po výběru disku k instalaci. Dám naformátovat disk a na nule se vše zastaví a kousne. Když mám disk naformátovaný v jiném PC kousne se instalace při kontrole disku. Nevím si už rady co ještě by to mohlo zpusobit. Děkuji předem za vaše rady.

Změna předmětu, původně: instalace xp POMOC (host)

disk muzu v dosu naformatovat a jde to a muzu na nej cokoli nahrat a jde to, jen ta instalace vzdy konci bud formatovanim nebo pokud uz je naformatovany tak jeho kontrolou takze snad jedine spatne ovladace ale ty jsem zkousel jak z prilozeneho CD tak stazene z internetu takze uz jsem fakt bezradny. Mozna je to fakt nekompatibilni spolu.

Preistotu otestuj RAM (www.goldmemory.cz). Do BIOSu nacitaj defaulty.
Povytahuj z PC vsetko nepotrebne (PCI karty a USB zariadenia ktore nie su nutne pri instalacii, apod). Mas v BIOSe spravne frekvencie zbernic - nemas to pretaktovane?

Este ma napada nie je ten disk prepnuty na SATA1? Nemalo by to podla mna robit problem ale kto vie.

Takze test RAM prebehol bez chyby?
Ak nic nepomaha tak asi ano je to nejaky problem s doskou, este by som si vedel predstavit problem s zrdojom ale skor doska. BIOS si tam dufam flashoval spravny presne pre ten typ/verziu dosky, zo stranok vyrobcu dosky.

Este v BIOSe skus vypnut AHCI a instalovat to bez dodania dodatocneho ovladaca...
Este jedna otazka - z coho to instalujes? Mechaniku CDROM mas na PATA? 80zil kabel? Viem si predstavit aj nejaky problem s CD mechanikou. Ale asi najskor nieco s doskou.