Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problemova instalace Visty na novou desku.

Ahoj,

potrebuju zase radu. Mam novou desku i CPU a v PC dva HDD, na jendom byly XP a na druhem Vista-oba HDD jsou rozdeleny na 2 oddily. Nic jsem s instalacema OS nedelal a jen jsem vymenil desku a cpu a chtel jsem na hdd s Vistou zase dat Vistu(odinstaloval jsme vse od ATI a AMD) a doufal jsem, ze to pujde repair instalaci. Neslo. Tak jsem se po nekolika hodinach zkouseni, kdy se mne povedlo Vistu i jaksi rozchodit na novem HW bez ovladacu a repairu se to jaksi seklo a neslo s tim nic delat. Tak jsem ztratil trpelivost a dal jsem dvd s Vistou do mechaniky, zformatoval C a nechal instalovat Vistu. Instalace probiha standardne do doby kdy je aktivni COMPLETING INSTALLATION a dole pod oknem je pruh, ktery je rozdelen na cast 1-COLLECTING INFORMATION(tato cast je komplet) a cast 2 INSTALLING WINDOVS, tato cast se vzdy zasekne v cca 65% a uz asi hodinu to nic nedela, jen v okne blikaji tecky u toho jiz zmineneho COMPLETING INSTALLATION a nic jine se nedeje. Jednou jsem to uz nevydrzel a dal restart a instalaci jsem zahajil znovu. Vysledek stejny, uz asi 45 minut porad blikaji tecky. Kdyz jsem to instaloval na MSI zakladovku, tak to bylo ani ne za hodinu cely. Je to normalni a mam pockat a nebo je neco spatne? V tom pripade bych rad vedel, do ceho sahnout. Deska je GB P35 DS3R revize 2.1. V okne jsou tyto veci:
Copying Windovs files
Expanding files
Installing features
Installing updates
Completing installation
vsechny az na tu posledni jsou uz odfajfkovany zelene.
Pokud nekdo vite, prosim poradte. Uz na me zase lezou myslenky na rozslapani dvd s WV.

Jezismarja a ja to porad delal pres ty rozbalovci programy a ono to jde jednim klikem. mam tu disketu. Ted tam jen nakopirovat ten bios a nebo ten rozbaleny bios? Budu to delat tak, ze smazu z diskety vse a necham jet ty 3 soubory. Ten bios tam prikopirruju a musi to byt asi ten rozbaleny a vsechny 3 soubory(rozbaleny bios ma taky 3)?

Tys to vzal ted po MM?:-)Dik, ale cele se to chova jaksi podezrele. Klikl jsem na ten stazeny exe od win98 a vytvorilo to disketu. hledal jsem ty 3 soubory, ktere MM rekl nemazat a ony tam nebyly. Zapl jsem zobrazovani skrytych i systemovych souboru a nebyly videt. Tak jsem vse smazal a nakopiroval je tam rucne z rozbalene instalace. Takze je tam mam(pri kopirovani to ale hlasilo, ze uz tam jsou), konecne. Ale dlasi problem nastal, kdyz jsem zjistil, ze ty 3 MMho soubory a 3 z rozbaleneho biosu maji vic, nez 1,44mb a co ted mam delat? Rozbaleny bios ma tyto FLASH895.exe P35DS3R.f11 a autoexec.bat. Ktere tam mam teda nechat a nebo jak to mam udelat? Flashku nemam, mam opet jen CF karty.

Jo, my se s MM střídame, jedinec by to psychicky nemusel vydržet ;-)

Jestli se tam ty tři systémové soubory + tři soubory pro flash biosu současně nevejdou (což je divné), tak udělej to, co ti radil MM výše:

Alebo z tej diskety len nabootuj a BIOS si daj na flashdisk a flashovat budes z flashdisku.

Jestli to je flashka nebo CF karta je jedno, prostě nějaká další jednotka, na které ty soubory budou nahrané. Po nabootování se přepneš na tu jednotku zadáním jejího písmenka a pak zadáš název flashovacího programu - mezeru - název souboru s biosem + [Enter]

No ja se mu nedivim:-D, ja uz toho mam taky plny zuby a udelam bios a musim jit ven, se vydychat nebo to cely rozmlatim na kusy.

Fakt se to tam nevejde. Jen rozbaleny bios ma 1,16mb.

Muzu to teda flashovat z te CF karty? Kdyz tak jak? Ta cf karta musi nyt zase nejak upravena a nebo ji staci naformatovat a jen nakopirovat ty soubory?

Je mozny, ze ten command.com z te diskety nekam mizi? Neni zase videt.

Ano, můžeš flashovat z CF karty. Tu jen normálně naformátuj a nahraj na ni flashovací program a soubor bin s biosem.

Nevím, kam a proč by command.com mizel? Dá se z té diskety nabootovat? Můžeš zadávat příkazy? Jestli jo, tak to je OK a neřeš to.

Udelal jsem to jak pises. Nabootovalo to a pise to ze jsem ve win 98.

Pak tam skoci A:\> vzadu v USB mam strcenou tu CF kartu s cteckou. Jak se na to prepnu? Zkousel jsem to tak, jak se to asi ma delat a to je napsani pismenka jednotky, ale nejde to. Vyzkousel jsem uz pismenka od B az po K a porad nic. Nechtel jsem to strkat do predniho usb, protoze tam uz je disketa.

ak nevidis command.com tak mas asi jedno z toho:
a) nemas povolene zobrazovanie skrytych suborov
b) nemas povolene zobrazovanie skrytych a systemovych suborov (to je ine zaskrtavatko)
c) mas zaskrtnute skryvat pripony u znamych typov suborov

Ak z tej diskety vies nabootovat tak to neries a postup som uz napisal nizsie. Nemusis robit nic viac len to co je v tom postupe.

Jo, bylo to pruzkumnikem, ale to je jedno. Uz to mam asi nabootovany-je tam microsoft win98 a blika, ze jsem na A:\>, ale problem je v tom ze to ted nechce najit tu usb ctecku karet s CF kartou. V biosu jsem vybral first boot z USB-FDD, je tam jeste z USB-ZIP, USB-HDD a USB-CDROM.

uz jsem to zkousel, jak jsem psal niz, zapl jsem v biosu to add auz to nepise, ale to je jedno. Udelal jsem to jak jsi rekl a dal jsem jinou disketu a napsal jsem flash895.exe p35ds3r.f11 a skocilo to do nejakyho okna FLASH UTILITY a tady nevim, co mam delat. Jsou tam okna MAIN, FILE, INFO, HELP, MESSAGE a vkazdem okne jsou moznosti.Nebo sem dam fotku, je ta msice prd videt, ale aspon neco.Staci stlacit ENTER?Nechci neco pokazit.
[111ts4.jpg]

Nechci ti do toho moc kecat, ale kdybyste nedospšli ke zdárnému konci, mohlo by zafungovat tohle:

Q-Flash™ is a BIOS flash utility embedded in Flash ROM. With this utility, users only
have to stay in the BIOS menu when they want to update BIOS. Q-Flash™ allows
users to flash BIOS without any utility in DOS or Windows. Using Q-Flash™
indicating no more fooling around with any complicated instructions and operating
system since it is in the BIOS menu.

http://tw.giga-byte.com/FileList/NewTech/old_mother board_newtech/flashbios_qflash.pdf

Navod jsem cetl a o Qbios jsem vedel, ale to nema cenu se dohadovat. Cely navod je v AJ a ja jak jsem uz psal, neumim IT AJ tak, abych si troufl preflashovat bios z DOSu, kdyz ani nevim poradne co to DOS je. Proto radsi verim tobe nez si neco prelozit blbe v navodu a navic jsem cetl, ze pokud se neco podela pri flashi biosu, tak je to hodne spatny. Pravdepodobne to uz mam a napsalo to, ze flash probehl v pohode, ale pak jsem utilitu flash ukoncil a pise to opet chybu.
INVALID.COMMAND.COM Enter correct name of Command Interpreter (eg. C:\COMMAND.COM)a asi to bude proto, ze mam v mechanice tu jinou disketu nez je ta boot z win98. mam to flashovat znovu s tim, ze disketu pred opustenim utility premenim a nebo je to udelany uspesne?Napsal jsem uz za tu sipku a:\command.com, ale zatim jsem neklikl na enter.

Verim, ze je to prace na 5 minut. pro me uz ted taky, ale kdyz jsi nikdy nic takovy nevidel, tak je jasne, ze to neumis.

Uz je to OK, to chybove hlasenie je OK je to uz nepodstatne. Vypni z 230V, clear CMOS (po 10sekundach jumper do povodnej polohy!) zapni, load fail safe defaults, nastav v BIOSe datum a cas (je to niekde na prvej obrazovke), save&exit, yes, a skus nainstalovat Win nanovo.

P.S> tak si mohol aspon napisat ze to QFlash mas nech tu neriesime zbytocne DOS. Ja nemozem vediet co v ktorej verzii dosky je, v jednej verzii dosky to je, v inej to nie je...

Tak jsem to odklikl a restartoval PC a naskocila dalsi chybova obrazovka. Mam vybrat ten default a nebo je neco cele spatne? V levem hornim roku fotky chybi text, ktery je tady CMOS checksum error. neveslo se to do mobilu.

[cmoszv0.jpg]

Vubec me nenapadlo to sem napsat, protoze jsem sem psal presny model desky. Vim, ze nemuzes z hlavy znat vsechno.

Napisal som ti presne ze co mas robit, sekvencne a postupne.
Ak ti vyskocil vyber profilu tak vyber default, ved tam ziadnu inu moznost nemas.
Pokracuj tym vypnutim, clear CMOS, atd. Po clear CMOS ti to vyskoci zas, tiez to odklepni a potom preistotu este load fail-safe defaults, nastavit cas, restart, instalacia Win, ako som pisal.

P.S. ak sa Win s BIOS fail-safe defaultami nainstaluje OK a ak bude bezproblemov fungovat tak potom budes vediet ze je HW ok, tak si potom nastav v BIOSe co chces (AHCI, apod) a nainstaluj potom Win nanovo uz potom naostro...

Jo, je tam default a pak je tam dole i volba F1, ale uz jsem to udelal. Dal jsem na ten jumper takovy ten kolicek na 8-10s a vlezl jsem do biosu a jak jsem psal o kousek vedle, tak je datum porad stejne. Je to chyba anebo to tak mam nechat? Po tom clearu CMOSu nevyskocila zadna obrazovka. Takze to s tim kolickem nefunguje?

ja tam uz dnesni mam, protoze uz jsem to prenastavoval nekdy vcera. Ale mne jde o to, jestli se po clearu cmosu to datum maze a nastavi se to nejaky defaultni a nebo jestli si to pamatuje to, ze jsme mu vcera menil datum na aktualni. nevim jak totiz poznam, ze jsem CMOS opravdu smazal.

Jo, to tam je, mas pravdu, taky me to napadlo, ale nevyznam se v tom, ale vypada to, ze jsem se tam o cem pises, dostal uplne jinou a mnohem slozitejsi cestou-viz vys fotka. Myslel jsem si, ze to bude tezsi na pouziti a navic jak bych zase pres net vysvetloval co a jak mam na desce... Kdyz ji nikdo konretne nezna.

Pane boze co tam furt robis. Tie subory si tam mal, ak si ich nevidel tak ti dementny prieskumnik nezobrazuje skryte subory. NESMU sa len tak kopirovat. Ak sa ti nezmesti BIOS na disetu tak:

a) stiahni z bootdisk.htm Windows 98SE OEM
b) spust exe vytvori to disketu
c) nakopiruj subory BIOSu na flashdisk
d) nabootuj z diskety, zvol bez podpory CDROM
e) prepni sa na flashdisk (C: alebo D: apod, skontroluj si prikazom dir ze si na flashdisku)
f) spusti flashovanie tak ze napises
nazov_flash_utility.exe nazov_bios_suboru.f11

Ver, ze bych to rad nekam dal. Uz od ctvrtka nedelam cely den a v noci nic jiny, nez to resim, psal jsem to uz vys, ale ja potrebuju na pc delat fotky a aby to jelo a dnes urcite nikoho nesezenu, bohuzel je sobota. Kdybych vedel co me ceka, tak to rozhodne nedelam. Ted uz ale nic jine nezbyva. Nepredpokladal jsem takovehle problemy.

MM prosim te potrebuju jeste neco vedet. Stahl jsem si jeste pred instalaci ten novy memtest a projizdim to jeste s nim. Pak to udelam jak jsi psal, ale v memtestu jsou nejake udaje, ktere vubec nesedi s tim, co mam za pameti. Takze, bud mam spatne nastavene pameti a nebo to memtest neumi precist, ale cetl jsem, ze je tam uz podpora pro novy chipsety a cpu a cpu to pojmenovalo naprosto spravne a je u nej spravne frekvence i cache. Chipset to taky napsalo P35 FSB 333mhz type :ddr2

Ale u pameti je tohle:
Settings:RAM:333Mhz(DDR666)/CAS :3-3-3-8/Dual Channel

nemusi se ty pameti taky nekde nastavit a proto to treba blbne a nebo to co pise memtest neni smerodatny a ukazuje to proste jen blbosti? Pritom pameti mam 800mhz a casovani CL4, ale ty cisla jak to jde za sebou ted nevim.

Tak jsem prefashoval bios.Projel pameti novym memteste, ktery nahlasil, ze je vse ok. Vymazal CMOS. Naformatoval pri instalaci HDD a pri 59% instalace, jsem tam kde jsem byl pred koupi diskety, noveho zdroje a vetraku. Pocitac opet zamrzl.
Da se s tim jeste neco delat a nebo to mam rovnou nekam vyhodit? Uz mam celkem nervy v kyblu za ty 3dny...

To je to, ceho jsem se bal. Nemam ani poneti o taktovani. Vsadim se, ze to bude ono. Jsou to totiz nejaky taktovaci pameti. Nejsou to obycejny. Ty cisla 3-3-3-8, co jsem zatrh mam zmenit v tom stejnem poradi na cisla, ktera ty pameti maji mit? na ty 4-4-4-12
Nevim, jestli je to ono zrovna ty cisla, co jsou casovani. Kdyz udelam jen to, ze dam frekvenci na 800 a zmenim ty cisla na 4-4-4-12, tak musim taky pridavat napeti? Ja nechci [pridavat napeti, pokud to neni nutny, nechci taktovat a ani to neumim a hlavne je tam moc moznosti.

CPU HOST Frequency je 333mhz, tak to ma byt?

dam tam to 4-4-4-12. Nemam to kam odnest. Hledam to v manualu, ale nevyznam se v tom. Podle myho je cely zakopany pes v tom nastaveni. Nevim, jestli podvadi, ale jsou to nejaky pameti urceny na taktovani, ma to chladice na sobe a maji mit podle vyrobce 800mhz CL4 casovani 4-4-4-12

Tak jsem to zmenil a nevim, jestli to zmenit a nechat na manual a nebo zmenit a dat na auto. porad jsou tam ty cisla 3-3-3-8 a 4-4-4-12 je za tema cislama v hranate zavorce.

Ted jsem jeste zmenil PERFORMANCE ENHANCE(default je TURBO) na STANDARD, protoze kdyz jsem dal SYSTEM MEMORY MULTIPLIER na 2.4( aby byla frekvence pameti 800), tak zacalo blikat neco cervene, ale nejde to docist. Je tam cervene blikajici PERFORMANCE ENHANCED WITH... a dal to nejde precist. nebo to muzu nechat na to TURBO, ktery je v biosu defaultne nastaveno vyrobcem?

Jenze ja se nedostanu do win a tak to CPU-Z asi nemuzu zatim pouzit.

V biosu je ted to co jsem psal vys. Ale opisu to pro jistotu.

SYSTEM MEMORY MULTIPIER (SPD) (AUTO)
MEMORY FREQUENCY 533 800

CAS latency time 3 [4]
DRAM RAS# to CAS# delay 3 [4]
DRAM RAS# Precharge 3 [4]
Precharge delay(tRAS) 8 [12]

Podívej se na Performance Enhance, nastav Standard.
System Memory Multiplier na Manual a nastavit tak, aby to ukazovalo 533MHz.
DRAM Timing Selectable na manual a nastavit vyšší hodnoty.

A ještě prohlédni napětí v PC Health Status. I když ty problémy můžou být způsobené něčím jiným. Instalace Windows XP na tom taky nejde?

Mam to nastaveno tak jak jsem psal a instalace visty probehla jako z praku. Nikde zadne zaseknuti.

mam vse nastaveno jak jsi rekl, ale nemam v moznostech nastavit tohle "System Memory Multiplier na Manual" na manual. Podivej se na fotku o neco vys. Je tam pouze auto a nebo pak cisla jako 2.00, 2.40, atd. a kdyz nektere vyberu, tak to meni frekvenci, ktera je hned o radek pod tim. Necham to nastaveno na tech 800mhz. Jede to ted uz cca pul hodiny bez jakychkoli problemu. Takze to asi opravdu delaly pameti, ale tim, ze nebyly nastavene.

Ted chci zkusit pul hodky vistu pouzivat a pokud pojede, smazu ji a nainstaluju s AHCI.

No nevím proč se teď nedostaneš do windows ale nezkoušej hned nastavit 4-4-4-12 při 800mhz měl jsem s tím problémy a bylo to nestabilní. Navíc je potřeba snad u všech takových pamětí zvednout napětí o 0,3v na 2,1V při tomto nastavení. Měl jsem Vitesty s těma to 4-4 prostě nejelo a teď mám korsáry ale myslím to taky spadlo tak sem se nasr. a nechal to na 800mhz a auto.
Hrej si s tím až to pojede. Memtest v tomto případě neukazuje chyby!

Jestli to nemůžeš nainstalovat zkus paměti yvtáhnout nechat tam jednu případně ji při neúspěchu přehodit, měl jsem jednu vitestu blbou a win vista mi padali memtest opět nic.

Ja uz se do nich dostanu, mam je nainstalovane.

S tim taktovanim atd. nemam vubec paru o cem mluvis. Bohuzel. Doprcic, kdybych vedel, ze stacila takova kravina jako nastavit par cisel, tak jsem se mohl 2dny vyspat a nemusel jsem 3 dny sedet u PC.
Ty pameti jsem kupoval s tim, ze jsou standardne jako 800mhz 4-4-4-12 a vyrobce je urcil k taktovani, ale nekupoval jsem je kvuli taktovani, koupil jsem je, protoze jsou pry lepsi.
Napeti ani nevim kde mam zvednout. Je tam toho nastaveni tolik, ze je mne z toho spatne. mam ted radost, ze to jede a tk nechci zatim do niceho sahat.

Jaka ma byt frekvence toho FSB? mam tam 333mhz

Zkusim to pul hodiny jestli to jede a kdyz jo, nainstaluju vistu znovu a zkusim to se zapnutim AHCI.

:-D tak když to jede nech to být:-) Ty paměti máš A-data Vitesty ? červený chladič ? Bezpečnější je nastavit tam 800mhz a časování nechat na auto. Pokud tam nastavíš "natvrdo" 4-4-4-12 tak si myslím s tím můžeš mít problémy. Aspoň já je měl a to s deskou P5K, P35-DS4 a kolegovi tö časování taky nešlo.

To fsb ma byt 333mhz je to určeno rychlostí procesoru jakou komunikue s deskou. až dostanu ten svůj tak to hned nastavím an 400mhz a a cpu by měl jet na 3,6ghz:-)

Nee, pameti jsou Transcend AXE ram 800mhz 4-4-4-12 a ma to hlinikovy chladice

je to tohle a mam toho 4gb http://www.barbone.cz/?stiid=65434&strsort=9R08KH&s tr=0&tit=DIMM%20DDR2%202048MB%20800+%20DC%20KIT%20(2x1024)%20TRANSCEND%204-4-4-12%20aXeRam

Co se stane, kdyz zvysis tu FSB mim oto, ze CPU pojede na vyssi frekvenci? Bude to mit vyssi spotrebu, vic to zatizi zdroj a nebo neco jiny?

nastavit to na 800mhz muzu, ale podivej se na tu fotku co jsem daval o neco vys, tak je tam moznost dat casovani na auto, ale nevim co se pak stane, to se tam pak samy nastavi jiny ty cisla, ktery jsou tam ted videt?

Tak to se asi na cely AHCI vykaslu. Navic si to ted samo stahlo ovladac ICH9 nebo tak neco a tak ze srandy nastavim v biosu AHCI enabled a uvidim, co se stane. jak poznam, ze AHCI je funkcni?

Zatim nic nezamrzlo.

No tak ty ramky máš kvalitnější:-D a tyhle zřejmě zvýšit napětí nepotřebují. Jsou to teprve druhé paměti co vidím že to umí;-)

Je možné že je deska nezná nebo nepřečetla dobře z nich informace protože jejich rychlost nastavila na 533 místo 800mhz. Ono by tomu odpovídalo i ty problémy jestli dobře chápu co jsi vyřešiol tím přenutím na "turbo" /jen sem to tu proletěl je to dlouhé.../

Paměti ti jedou pomaleji než mají což nevadí co se týče funkce ale pc je pomalejší.

V první položce Perfomance enhance bych zrušil to turbo a dal na standard nebo co tam je. turbo až jestli vše pojede ok

V té druhé položce system memory multiplier bych zrušil auto a přepínal tak dlohuo až v to ukáže 800mhz. Jinak ten první zelený udaj 533 je aktuální rychlost a druhý udaj vedle něj který měníš je to co tam nastavuješ a po uložení, vypnutí a zapnutí počítače se nastaví.

Pokud by to i potom nějak haprovalo musíš i Dram timing selectable přepnout na manual a nastavit 4-4-4-12. Případně bych doporučil vyzkoušet 5-5-5-18.protože jak tvrdím s 4-4 jsou někdy problémy.

Aha, tak vidis jak jsem dobre koupil, tak to byla asi jedina dobra rada, kterou jsem v obchode dostal. jinak Ja jsem neprepinal na Turbo, Turbo je tam od vyrobce, ale po predelani pameti na 800mhz a ja sem dam radsi fotku

mam to ted takhle
[aaamc1.jpg]

Mam s tim teda neco delat?
Podtrhany je to, co jsem menil.System memory multiplier musim dat na 2.40, aby to ukazovalo pod (AUTO) 800mhz. Nikdy v zivote jsem to nenastavoval a tak nevim, jestli je to spravne, protoze pod tim (SPD) je porad 533.
POtom mezi polozkama STATIC tREAD Phase Adjust... a SYSTEM VOLUME VOLTAGE CONTROL ted blika cervene text SYSTEM VOLTAGE NOT OPTIMIZED. MAM to nejak zmenit a treba tam dat AUTO u toho SYSTEM VOLTAGE CONTROL? Ted jsem to dal na AUTO a blikani prestalo.

Tak zkus vrátit ty hodnoty cos měnil zpět na Auto, mělo by se to samo nastavit podle SPD. Potom Save and Exit atd…
Po restartu zkontroluj, na jaké frekvenci a s jakým časováním jedou. Tady s tím měl jeden problémy, takže zkontrolovat i napětí:

Must ramp up voltage to 1.9V to work, thereby decreasing lifetime. If these modules were JEDEC compliant they would work over the full 1.7V-1.9V (1.8V being nominal) range giving you enough margin to truly operate at 1.8V.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82 E16820208329

Napeti nevim kde. Je to ono to SYSTEM VOLTAGE CONTROL? To mam na AUTO a neni nikde problem. Mmtank psal, ze si to napeti nejak dela samo.Jestli jsem to dobre pochopil.
Ted jsem to zkusil tak, ze jsem dal frekvenci na 800mhz, kdyz ji dam na auto, tak to okamzite spadne na 533 a po restartu pc je tam take 533. Kdyz zmenim to DRAM TIMING SELECTABLE na AUTO, tak je to jak na fotce. Cisla 4-4-4-12 zezelenaji, jako ty 3-3-3-8 a po restartu se pc sotva probere, zasekne se a skoro 10 sekund se nic nedeje a pak samo startuje a kdyz vlezu do biosu, tak je to opet na 533. Nebude lepsi to nechat tak jak to je, kdyz to jede?

[http://img340.imageshack.us/img340/4653/80711126zo1 .jpg]

sem našrot:-p8-):beer::beer:

tenhle poslední obrázek je správně. nastavil si 800mhz a správné časování. jinak tvoje deska asi neumí číst dobře SPD nebo tvoje paměti neznázvá.

tím zvýšením napětí jsem myslel že pro většinu pamětí s tímto nastavením časování musíš zvýšit napětí o 0,3voltu- platí pro vitesty a pro moje corsary.tvojer paměti zvýšení napětí nepotřebují.

jinak sw cpu-z dokáže vyčíst z pamětí další údaje...

A viditelne ti to prospiva;-)

To je divny, ze to ta deska neumi a nebo nemaji nahodou treba zakladni takt na tech 533 a musi se jim to nastavit?

CPU-Z hned stahnu. Jen co se rozmyslim, jestli se instalovat jako admin a nebo jako ten omezenej:-D. Po tech 3 dnech si tak pripadnu a stacilo prepsat 4 cisla v Biosu.

Tak jsem nainstaloval ten CPU-Z a je to cewly nejaky divny. Asi to vlakno uz oznacim jako vyreseny a zalozim novy, protoze se tady uz neda vyznat.
Tady je screen z CPU-Z a je tam ze CPU jede na 2ghz a multiplier 6x a v biosu mam u CPU 3ghz a v multiplieru 9x. Tak co s tim mam delat- Je to normalni? Podle myho asi ne.

[cccyw3.jpg]

Pc po pretaktovani bude mit o něco vyšší spotřebu - tenhle případ tak o 20-30w víc při zatížení.Ventilátor cpu se bude víc točit.Celkově pochybuji že tvoje pc udělá ve špičce víc jak 250w /to dělá pc s podobnným cpu, několika disky a 8800GT/.

Ahci nepřinese zrychlení z 1,5 na 3ghz nebo co ti to řekli. Disky v AHCI by měli být o něco málo rychlejší /max 10procent/ a měla by fungovat technologie NCQ a připojení za chodu.

Kdysi jsem to měřil a nenaměřil žádný větší rozdíl. Možná jsem to měl zkusit s 3dmarkem05.

Pokud ti to ahci nepojede tak na to kašli a skoč na :beer::beer::beer:

Datasheet tych tvojich RAM modulov som kontroloval uz vcera, tie by mali byt OK ale ako vidim tak nie su, v SPD maju blbosti a este ani podla nich nevedia spravne bezat :-)

BIOS to nastavil spravne (bezpecne nastavenie - tak ich nastavil na pomalu frekvecniu 533), modul 800-CL4 moze bezat na 533 s CL3. Ja mam podozrenie ze problem bolo tam to nastavenie TURBO, ktore si ak som to spravne pochopil prestavil na STANDARD. To bol dobry napad ;-)

Tak ked uz si prisiel na to v com to bolo tak mozes skusit v BIOSe aj load optimized defaults (to su optimalne hodnoty pre vykon), skonrolovat ze procesorova zbernica je 333 a ze RAM bezia na 800 CL4 (tak to mas aj teraz ak som dobre videl screenshot).
To TURBO by som prepol na STANDARD, ked to je to co ti pomohlo (nejako z diskusie nechapem ze co vlastne si prestavil).

Mozes aj zapnut AHCI ked uz mas ICH9R skusit nainstalit Win nanovo (mozno budes potrebovat disketu z www.intel.com ak instalator nebude vidiet disk).

P.S. este ak by si hladal to napatie RAM tak to je to co vidis pod "DDR18V - 1,904V", to je podla mna OK ale ak by to blblo pri RAM nastavenych na 800-CL4 tak mozes najst ze kde sa to nastavuje a zvysit napr. na 2V
P.S.2. na test RAM odporucam vzdy goldmemory, pisal som to aj tu ja som ti memtest neradil ale www.goldmemory.cz. Goldmemory sa tiez spusta normalne z DOSu a je vraj omnoho lepsi (najde problem aj tam kde memtest+ ziadne problemy nenajde (ale problemy su)). Ja uz memtest nejake 2roky nepouzivam, vyhradne goldmemory.

MM dik za trpelivost, ale ja ted padam ven od te skatule a vratim se odpoledne a zkusim to a pak ti dam vedet. Mam toho za tech par dnu plny zuby a venku je krasne. Poradne tomu nerozumim co chces, ale pak jak se vratim ,tak si to cely prectu. V tech prispevcich uz se neda poradne vyznat, nasel jsem jeste nektere, o kterych jsem ani nevedel.

Ne, prepnuti z TURBO na STANDARD nepomohlo. Pomohlo to, ze jsem dal v
SYSTEM MEMORY MULTIPLIER hodnotu 2.40, aby to udelalo 800mhz a v DRAM TIMING SELECTABLE na MANUAL a zadal jsem 4-4-4-12. Od te doby to jelo, ale blikalo v Biousu par cervenych slov, ktere prestaly, kdyz jsem dal PEFORMANCE ENHANCE na STANDARD a jeste u SYSTEM VOLTAGE CONTROL dal AUTO. Dam ti sem fotku, jak je to ted nastaveno. Respektve je to tahle http://pc.poradna.net/question/view/196522-problemo va-instalace-visty-na-novou-desku#re-197442

jak je tam to MEMORY FREQUENCY, na te leve fotce, je to tam blbe videt, tak pod AUTO je 800

Aha, je to divne ze toto co pises pomohlo, ale ok mozes to nechat tak ako to je, je to dobre.
Ja len ze (ak chces) mozes skusit aj load optimized defaults to su optimalne hodnoty na vykon, ale pozeram ze uz mas vsetko nastavene optimalne rucne a je to stabilne, tak to uz nechaj tak, a daj si radsej to pivo :-)

No tak jsem se k tomu vratil az ted.

takhle vypada ted CPU-Z [999tv7.jpg]

No je to tak, jak rikam, nic jine jsem nemenil. Ten optimized defaults zkusim. Mam to ale nastaveny v biosu presne jak jsem ti odkazoval na tu predchozi fotku. Tady se mne zda divny, ze v te karte SPD jsou dve hodnoty. Nemuzou ty pameti byt nejak vadne? Aspon bych je vymenil, ma to dozvotni zaruku.

Jinak vcrea vecer jsem to preinstaloval s podporou AHCI a vse jede bez problemu, ale akorat nevim jak poznam, ze jedu na AHCI:-D V biosu jsem dal AHCI misto disable a tan SATA PORT 0-3 NATIVE MODE jsem dal na enabled. Takze je to v Native modu a vse jede. Instalace byla hotova cca za pul hodiny, ale to jen odhaduju. Vubec jsem nemusel shanet zadny ovladace atd. Vse je na cd k zakladni desce. Precetl jsem si manual poradne a staci tam kliknout na jeden soubor, musis mit ale disketovku(uz ji mam) a ono ti to spousteci disketu vytvori uplne samo... Prace na 2 minuty s odskocenim na zachod. CPU je minimalne 4-5x tak rychlej jako dosavadni AMD. Vcera jak jsem psal, ze zmenu nepozoruji ve fotkach, tak to bylo proto, ze jsem to zkousel v programu, ktery jel dobre i s AMD. Pak jsem to zkusil v jinem a rychlost je silena. Superpi je pokud se dobre pamatuju cca 2-4x rychlejsi. Zalezi z jakeho smeru to beres.