Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké vybrat DDR2 paměti?

Zdravím vespolek,
můžete mi prosím doporučit nějaké spolehlivé osvědčené DDR2 paměti (2x1GB) s dobrým poměrem cena/výkon? Deska podporuje frekvenci 800MHz. Nebo budou stačit paměti 667 Mhz? Nevím, jak se projeví rozdíl ve výkonu?

Má to být do desky Microstar K9AG NEO2-DIGITAL.

Co například tyto Kingstony?
product.jsp

Děkuji za všechny rady a doporučení.

Určitě bych bral 800mhz a po skušenostech se vyhnul Adata Vitestám. Normální časování je 5-5-5-18 rychlejší a o něco dražší paměti umí 4-4-4-12. Moc velký rozdíl v rychlosti to není. V tvojem /AMD/ případě ještě záleží na osazeném CPU jak rychle s pamětmi bude komunikovat.

Osobně "jedu" na Kingmaxech (velmi dobrý poměr cena/výkon, zatím žádné problémy, ty moje 800-ky jedou stabilně na 960MHz, více jsem nezkoušel), vynikající jsou Kingstony. A-data, V-data a podobné "kvalitní" moduly zásadně neberu. Dobré jsou i Geily, ale ty jsou už rovněž trochu dražší (stejně jako Kingstony).

Jinak nízké časování sice přidá nějaké to procento výkonu navíc, ale osobně mi to nepřipadne jako "nutná" záležitost.

Děkuju všem zúčastněným za doporučení.

Geily vypadají velmi dobře, ale bohužel je nemají v nabídce. Takže jsem se nakonec přiklonil ke Kingstonům.

DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL4 (4-4-4-12),Kingston HyperX (Kit z 2)
P/N KHX6400D2LLK2/2GN

prostě jsem udělal "ententýky"

Skoda. Ty Corsairy jsou opravdu lepsi. Jsou stabilni snad i na desce od hajzlu. Kingstony jsou taky dobre, ale uz se mi stalo, ze se nechtely rozjet v dualu (kterysi Asus s939) - ale to mohl byt "dusledek nepoznanych pricin" (nahoda). Docela mam rad i Geily. Durazne varuju pred Kingmaxy v Asus deskach! Tahle kombinace je vrazedna (a trva uz nejmene pet let).