Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podivné zdůvodnění reklamace

Prosím potřebovala bych jednu radu. Koupila jsem si MP3 přehrávač s rádiem.Obyčejný, nic neříkající výrobce,cena 690 Kč.Ráno vybalila, napojila přes USB na PC a tím po dvou hodinách nabila i baterii. Nahrála písničky, vyzkoušela a všechno bylo v pořádku. Večer jsem si ji chtěla pustit ale nereagovala na povely.Takže jsem znova zapojila na PC, ale tentokrát se už přehrávač nepropojil s PC a ani nenabila baterie. Když jsem ho šla reklamovat tak mi ho sice prodavač vzal s tím že to stejně bude moje vina protože jsem ho špatně odpojila od PC. Podotýkám že odpojení provádím vždycky kliknutím na ikonu pro bezpečné odpojení.No a to jsem podle prodavače neudělala a tudíž přehrávač spálila.

Tak se ptám jestli je něco takového technicky možné.Jestli opravdu odpojením přehrávače od USB kabelu bez bezpečného odpojení ikonou zapříčiní jeho spálení. Z logického hlediska se mi to zdá nemožné, ale jeden nikdy neví, zvláště blondýnka :o).Tak bych chtěla ,,být v obraze,,až tam příjdu příště.

za jakoukoli odověďpředem děkuji. Iveta

ne je to nesmysl, chtej te napalit, bez tam znovu, mozna radeji s pritelem - kulturistou, jestli nejaky takovy je a kdyz tak vyhrozuj obchodni inspekci.
(Fakt je dobry nakupovat u slusnyho obchodnika a ne u podvodniku, kde je potom problem s reklamaci, co na tom, ze je to o par korun drazsi)

bez bezpecneho odpojeni muzes prijit maximalne o data, ale spalit se to neda.

Vše od prodávajícího berte s rezervou a to ve všech směrech. Ale tento prodavač buď o technice nic neví, nebo se vermomocně snaží se z toho vykroutit. Teoreticky by se přístroj dalo spálit, ale ne ve vašem případě, tudiž proti tomuto výroku prodávajícího, jestli opravdu řekl, že jste ho spálila, tak je to nesmysl. Tyto chyby se u "neznačkových" výrobků objevují často a většinou jsou to věci vcelku neopravitelné, doporučuji "došlápnout" si na prodávajícího (může se sám přesvědčit v prodejně, že přehrávač nefunguje jak má), co nejrychleji se výrobku zbavit (vyreklamovat) a vzít si z toho ponaučení pro příští koupi, opravdu se většinou nevyplácí kupovat "neznačkové" výrobky. Hodně štěstí

Trvej na reklamaci, pokud bys přehrávač odpojila jak ti podsouvá prodavač tak se neodpálí. Nejvýš budou mít Windows kecy že jsi to odpojila. Takže jdi zpátky do obchodu, a reklamuj znova; pokud se budou vykrucovat, tak vyzkoušej jedno z mnoha osvědčených řešení:
- zeptej se prodavače na jméno
- nech si zavolat vedoucího, jméno...
- obou se zeptej kdo je jejich nadřízený, kam lze adresovat stížnost
- poznamenej něco ve smyslu že Česká obchodní inspekce se případu ráda ujme, nejsou-li ochotní to řešit oni
uvidíš že to hned půjde, raději ta paka reklamaci vyřídí, než by měli stížnost nebo se tím zabývala ČOI.
Přeji hodně štěstí ;-)

já bych to tak jednoznacne neviděl - ano, je blbost aby se to spalilo. Nikdo normální to nevytahuje tim, ze by to dole odklikl. Ale - pokud je to v navodu popsane, pak jsi s predmetem zachazela ne podle pravidel stanovených výrobcem a na to se tezko muze vzrahovat zárku.

Pokud jsi to opravdu neodpojila tak jak rikas, pak by mela bejt reklamace uznana.

Osobně bych hledal na přehrávači tlačítko reset, místo reklamace.